
План-конспект уроку на тему "Клавіатура. Клавіатурний тренажер"
Тема: Клавіатура. Клавіатурний тренажер.
Мета: ознайомити учнів з клавіатурою, дати характеристику основних клавіш; виховати бережливість; розвинути уяву.
Тип: Комбінований.
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
(заходжу до класу, вітаюсь, перевіряю готовність учнів і класу до уроку).
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Давайте з вами пригадаємо, те що ви вивчали на минулому уроці.
– Для чого використовують пристрої введення?
Пристрої введення служать для перетворення інформації, що існує у формі, яка зрозуміла людині, в форму, зрозумілу комп'ютеру і доступну для обробки в ньому.
– Які є пристрої введення?
Для введення у комп'ютер команд і інформації служать клавіатура, миша, джойстик, сканер, мікрофон тощо.
– Що ми називаємо клавіатурою?
Клавіатура – це пристрій, призначений для введення в комп’ютер інформації та команд керування.
– Дайте означення сканера.
Сканер – це пристрій, який дає змогу вводити в комп’ютер чорно-біле або кольорове зображення, прочитувати графічну та текстову інформацію.
– Які існують види сканерів?
Існують планшетні, барабанні та ручні сканери.
– Пристрої виведення використовують для ...
Пристрої виведення служать для перетворення інформації із форми, що зрозуміла комп'ютеру, у форму, зрозумілу людині.
– Які ви знаєте пристрої виведення?
Основними пристроями виведення результатів обробки інформації є монітор і принтер.
– Що ми називаємо монітором?
Монітор (дисплей) ПК – це пристрій, призначений для відображення тестової та графічної інформації. Монітори бувають кольоровими і монохромними.
– Для чого використовується принтер?
Принтер – це пристрій, призначений для виведення на папір, результатів роботи програм.
– Які бувають принтери?
Принтери бувають матричні, струминні, лазерні.
– Який пристрій використовують для з’єднання комп’ютерів в мережі?
Модем.
ІІІ. Пояснення нового матеріалу.
На сьогоднішньому уроці ми розглянемо клавіатуру і попрацюємо в клавіатурному тренажері.
Клавіатури мають по 101-104 клавіші.
Усю сукупність клавіш клавіатури розбито на кілька груп:
• символьні (алфавітно-цифрові);
• цифрові;
• функціональні;
• керування курсором;
• спеціальні.
Основне призначення символьних клавіш – занесення (введення) тексту (літер, цифр, спеціальних символів).
Група цифрових клавіш в основному призначена для введення чисел. Проте вони можуть дублювати клавіші керування курсором. Перехід від одного режиму їх використання до іншого здійснюється натисненням на клавішу Num Lock.
Призначення функціональних клавіш – подавати команди. Значення команд цілком визначається активною в певний момент програмою. Наприклад, клавіша F1 найчастіше викликає допомогу. Сучасні клавіатури мають 12 функціональних клавіш.
Клавіші керування курсором подають команди на його пересування по екрану монітора відносно поточного зображення. Конкретне значення команд може залежати від програми. Проте найчастіше клавіші зі стрілками служать для переміщення курсора. Клавіші Page Up i Pege Down прокручують текст відразу на сторінку вгору або вниз відповідно, клавіша Home встановлює курсор на початок рядка, а клавіша End – на кінець.
На клавіатурах є і спеціальні клавіші.
Якщо необхідно набрати одну або кілька великих літер (у верхньому регістрі), то натискують на символьні клавіші, утримуючи натисненою клавішу Shift. Якщо заголовні символи вводять тривалий час, то регістр перемикають, натискаючи на клавішу Caps Lock.
Клавіша Enter закінчує введення рядка символів у комп’ютер. Клавіша Esc найчастіше дає можливість скасувати дію. Клавіші Delete і Backspace дають змогу стирати введені символи. Клавіша Insert служить для перемикання режимів вставки і заміни при введенні тексту.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Тепер діліться на групи і сідайте за комп’ютери. Сьогодні ми з вами попрацюємо з клавіатурним тренажером.
V. Домашнє завдання.
(текст лекції)
VI. Підсумок уроку.
Отже, на сьогоднішньому уроці ми з вами розглянули пристрої введення клавіатуру, ознайомилися з основними блоками і клавішами клавіатури.
Якщо до мене немає ніяких запитань, то урок закінчено.
До побачення.
Підпис вчителя ______________
Підпис студента ______________