.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
План-конспект уроку на тему "Сервісне програмне забезпечення операційної системи. Інсталювання програм" - сервісне програмне забезпечення 


План-конспект уроку на тему "Сервісне програмне забезпечення операційної системи. Інсталювання програм"

Тема уроку: Сервісне програмне забезпечення операційної системи. Інсталювання програм.
Мета уроку: Надати учням основні знання про сервісні вказівки операційні системи і їх призначення, інсталювання програм.
Обладнання уроку: –
Тип уроку: урок-лекція.
Тривалість уроку: 45 хвилин.
Дата проведення: 6.11.2001.

Підпис студента _______
Підпис вчителя _______
Підпис методиста _______


Хід уроку:
1. Організаційна частина. (2-3 хв.)
З дзвінком захожу в клас, чекаю, поки учні заспокояться, вітаюсь, запитую в чергових, хто відсутній, відмічаю.

2. Пояснення нового матеріалу.
Запитую в учнів, чи досить вказівок файлової системи для виконання повсякденної роботи на комп’ютері. Виявляється, що ні, оскільки користувачеві необхідно виконувати певні дії для зберігання операційної системи у функціонуючому стані. Розглянемо найбільш поширену операційну систему Windows 95/98/2000. Сервісні програми зберігаються в папці “Пуск\Программы\Стандартные\Служебные”. Розглянемо, що ж це за програми і для чого вони використовуються.
 Наприклад, якщо на якомусь диску залишилось мало вільного місця, система автоматично завантажує програму “Очистка диска”, яка знищує тимчасові файли, файли, які вже не потрібні системі.
Після тривалої роботи системи її швидкодія вповільнюється. Це відбувається тому, що файли на жорсткому диску фрагментуються. Справа в тому, що на диску файл зберігається не підряд, а окремими кусочками (кластерами), які записані у різних місцях на диску, і системі доводиться витрачати більше часу на пошук цих кластерів, ніж на читання самого файлу. Тому періодично потрібно проводити дефрагментацію жорстких дисків. Програма для дефрагментації  – “Дефрагментация диска” – працює досить довго, але вона шукає всі кластера кожного файлу і записує їх підряд. Після цієї операції швидкодія системи значно підвищується.
Ще одна програма для обслуговування дисків – “Проверка диска” – перевіряє кожен кластер на наявність фізичних дефектів і у разі потреби помічає його як збійний, і система не записує в нього дані щоб запобігти їх втраті. Також вона перевіряє таблицю розташування файлів на коректність. Таблиця розташування файлів (FAT – File Allocation Table) є дуже важливою частиною файлової системи, тому на кожному диску їх зберігається дві копії. Якщо знищити FAT, то всі дані на диску будуть недоступні. Ці дані будуть зберігатись на диску, але система не буде знати, де вони розміщені. У разі пошкоджень FAT програма виправляє їх або перезаписує з другої копії. Ще ця програма перевіряє правильність інформації про кількість вільного місця на диску. Якщо ця інформація невірна, то нові дані можуть перезаписати існуючі і тим самим знищити їх.
У разі будь-якої помилки програма перевірки дисків запитує користувача, чи виправляти її. Якщо користувач погодиться, програма виправляє і записує “файл відкату”, з якого потім можна відновити ситуацію на диску до виправлення помилки. Ця можливість корисна тим, що некомпетентний користувач за допомогою цієї програми може нанести велику шкоду даним на дисках.
Програма “Индикатор Ресурсов” надає інформацію про кількість вільної пам’яті в системі, вільних ресурсів. Ця програма дає змогу знайти ту програму, яка уповільнює роботу системи.
Програма “Мастер Обслуживания” призначена для того, щоб максимально прискорити роботу системи шляхом вивільнення вільного місця, пришвидшує завантаження програм. В процесі роботи програма автоматично запускає інші сервісні програми по мірі необхідності.
Програма “Сведения о системе” є інформаційною програмою. Вона інформує користувача про версію встановленої системи, завантажені драйвери обладнання, надає список програм, що знаходяться в даний момент в оперативній пам’яті, виводить список обладнання, що входить до складу обчислювальної системи, дає змогу продіагностувати це обладнання.
Програма “Системный монитор” надає інформацію про завантаженість процесора обчисленнями. Ця програма також дає змогу знайти програми, які уповільнюють систему.
Програма “Таблица символов” є суто інформаційною програмою, яка виводить список встановлених в системі шрифтів та символи і їх зображення для кожного шрифту.
Ми розглянули сервісні програми системи Windows.
Запитую учнів, чи достатньо скопіювати програму, скажімо, з лазерного диску на жорсткий диск, щоб вона почала коректно працювати. У більшості випадків це не так, оскільки великі програми перед своїм запуском потребують інсталяції. Процес інсталяції виконує не лише копіювання потрібних для програми файлів, а й налаштування параметрів системи, які необхідні для роботи програми. Крім зміни системних конфігураційних файлів (в них зберігаються настройки системи) програма інсталяції також може проводити запис у реєстр. Реєстр – спеціальний системний файл, в якому зберігаються всі настройки системи, список встановлених (інстальованих) програм, параметри їх роботи та багато іншої системної інформації. Наприклад, при інсталяції пакету для офісної роботи Microsoft Office програма інсталяції спочатку запитує користувача, які компоненти йому потрібні. Потім вона копіює необхідні файли на жорсткий диск, конфігурує їх у реєстрі, встановлює свої шрифти, які теж прописуються у реєстрі, вибирає директорію, у якій по замовчуванню зберігаються офісні документи, змінює системні файли, додає ярлики для офісних програм на робочий стіл та у меню “Пуск”, залишає інформацію для програми деінсталяції (ця програма видаляє файли програми, видаляє записи з реєстру та системних файлів) та перезавантажує систему.
З усього сказаного очевидно, що програми просто переписувати некоректно. Тому на лазерних дисках програми записуються у вигляді дистрибутиву. Дистрибутив – це всі файли, зазвичай заархівовані, потрібні настройки для реєстру та сама програма інсталяції, яка виконує встановлення програмного продукту в систему.

3. Підсумок уроку.
Урок закінчено, до побачення.

Search:
????????...

хронічний лімфолейкоз з гемолітичним компонентом симптоми

чорнобривци картинки

твір волошка синьоока

підіймальна сила крила літака

повія короткий зміст

приклад дружби в літературі

не судилось викіпедія

Мої враження від роману "Хіба ревуть воли , як ясла повні"?

6 урок з охорони праці

еволюція долі чіпки



?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010
��������...