
План-конспект уроку на тему "Розв’язування задач з теми ”правильні многокутники”"
Тема уроку: Розв’язування задач з теми ”правильні многокутники”.
Мета уроку: Систематизувати знання учнів з теми ”правильні многокутники” та підготувати їх до к/р. Виховувати логічне мислення, наполегливість, старанність, виховувати інтерес до предмету.
Обладнання уроку: Підручник.
Тип уроку: урок систематизації та узагальнення, закріплення вивченого.
Хід уроку:
І. Організаційна частина.
Заходжу, вітаюсь, перевіряю відсутніх, готовність дошки та учнів до уроку пропоную записати число, класна робота.
II. Перевірка д/з.
Проходжусь по класу і провіряю наявність д/з. Якщо є запитання, відповідаю на них.
Далі пропоную учням розв’язати кілька задач, для того, щоб краще підготуватись до к/р.
III. Практична робота.
Задача №1. Знайти периметр правильного многокутника, якщо його внутрішній кут = 150о, а радіус кола описаного навколо цього многокутника рівні 4 см.
Розв’язання. Внутрішній кут =150о, Тоді В=30о. За теоремою косинусів
АС2=2R2(1-cos30o)=2R2(1- )=R2(2- )
а=АС=R* =4*
n=360o : 30o =12 – кутник.
Р=12*4* =48*
Задача №2 (№48.(3)). За даною довжиною дуги l, знайдіть її хорду, якщо дуга містить 120о.
Розв’язання. .
За теоремою косинусів:
Задача №3. Радіус кола, описаного навколо квадрата = 8 см. Знайдіть радіус кола описаного навколо правильного трикутника, який побудований на стороні квадрата.
Розв’язання. R1=8см, см, см.
Задача №4. Шків має 1,4 м. і робить 80 обертів за хвилину. Знайдіть швидкість точки на ободі шківа.
Розв’язання. R=0,7м, l=R2=3,14*0,49=1,54
S=80*1,54=123,2 м, .
Відповідь:
ІV. Підсумки.
На сьогоднішньому уроці ми з вами готувались до к/р, яку ми будемо писати на наступному уроці.
Підпис студента______________
Підпис вчителя _______________