
План-конспект уроку на тему "Розв’язування задач"
Тема. Розв’язування задач.
Мета: навчити учнів виконувати дії над десятковими дробами, а також розв’язувати задачі на використання десяткових дробів;
виховати самостійність, уважність, активність;
розвинути логічне мислення.
Тип уроку: систематизація і узагальнення вивченого матеріалу.
Вид уроку: практична робота.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Заходжу в клас. Вітаюсь з учнями. Перевіряю готовність класу до уроку: чи волога ганчірка, чи є крейда.
Запитую учнів чи всі виконали домашнє завдання, чи не виникло ніяких запитань. Якщо є запитання даю на них відповідь, якщо ні, розпочинаю урок.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Викликаю 4 учня до дошки, даю їм картки з завданнями, а з класом повторюю вивчений матеріал.
(1,6 • 1,5 – 2,1) • 2,3
1) 1,6 • 1,5 = 2,4
2) 2,4 – 2,1 = 0,3
3) 0,3 • 2,3 = 0,69.
1,9 • 5,2 + 7,1 • 1,4
1) 1,9 • 5,2 = 9,88
2) 7,1 • 1,4 = 9,94
3) 9,88 + 9,94 = 19,82.
2,1 + 1,2 • 8,1 • 0,5
1) 1,2 • 8,1 = 9,72
2) 9,72 • 0,5 = 4,86
3) 2,1 + 4,86 = 6,96.
7,2 • (4,1 – 3,8) • 1,5
1) 4,1 – 3,8 = 0,3
2) 7,2 • 0,3 = 2,16
3) 2,16 • 1,5 = 3,24.
– Хто скаже як перемножити десяткові дроби:
– Потрібно перемножити два десяткових дроби, не звертаючи уваги на коми; в добутку відокремити комою справа стільки десяткових знаків, скільки їх мають обидва множники разом.
– Які закони справедливі для множення десяткових дробів.
Переставний закон: a • b = b • a.
Сполучний закон: (a • b) • c = a • (b • c).
Розподільний закон: (a + b) • c = a • c + b • c.
(a – b) • c = a • c – b • c.
– Так, властивості множення на такі дроби, як: 0,5, 0,25, 0,125, 0,2.
0,5 – :2.
0,25 – :4.
0,125 – :8.
0,2 – :5.
IІІ. Розв’язування задач.
Відкрийте дидактичні матеріали на сторінці 51. Розв’яжемо варіант №5.
1. Обчислити найзручнішим способом:
89,48 • 5,5 – 1,8 • 89,48 = 89,48 • (5,5 – 1,8) = 89,48 • 3,7 = 331,076.
2. Розв’яжи рівняння:
а) (y – 3,2) : 7,8 = 9,8;
y – 3,2 = 9,8 • 7,8
y – 3,2 = 76,44
y = 76,44 + 3,2
y = 79,64.
б) (x – 0,24) : 9,6 – 0,3 = 1,9
(x – 0,24) : 9,6 = 1,9 + 0,3
(x – 0,24) : 9,6 = 2,2
x – 0,24 = 2,2 • 9,6
x – 2,4 = 21,12
x = 21,12 + 2,4
x = 23,52.
3. Від якого числа треба відняти 7,8, щоб мати число в 4,1 рази більше, ніж 4,5?
Розв’язання.
1) 4,5 • 4,1 = 18,45.
2) 18,45 + 7,8 = 26,25.
4. Довжина прямокутника дорівнює 12 м, а ширина становить 0,8 довжини. Знайди периметр і площу прямокутника.
Розв’язання.
Знайдемо другу сторону: 12 • 0,8 = 9,6 (м)
Знайдемо периметр: 2 • (12 + 9,6) = 2 • 21,6 = 43,2 (м)
А тепер знайдемо площу: 12 • 9,6 = 115,2 (м2).
5. З двох міст – Ужгорода і Чернівці – назустріч один одному одночасно вирушили два автомобілі і зустрілись через 4 год. Швидкість одного з них 53,4 км/год, другого 47,6 км/год. Знайдіть відстань між містами.
Розв’язання.
Знайдемо скільки кілометрів проїхав перший автомобіль за 4 години:
53,4 • 4 = 213,6 (км)
Скільки другий: 47,6 • 4 = 190,4 (км)
А тепер обчислимо відстань між містами: 213,6 + 190,4 = 404.
ІV. Домашня робота.
1. Обчислити найзручнішим способом:
103,8 • 8,49 – 1,59 • 103,8 = 103,8 • (8,49-1,59)=103,8 • 6,9 = 716,22
2. Розв’яжи рівняння:
а) (18,6 – x) : 3,7 = 4,2;
18,6 – x = 4,2 • 3,7
18,6 – x = 15,54
y = 18,6 – 15,54
y = 3,06.
б) (x + 0,24) : 9,6 – 0,3 = 1,9
(x – 0,24) : 9,6 = 1,9 + 0,3
(x – 0,24) : 9,6 = 2,2
x – 0,24 = 2,2 • 9,6
x – 2,4 = 21,12
x = 21,12 + 2,4
x = 23,52.
3. Від якого числа треба відняти добуток 0,48 • 2,5, щоб одержати 4,7?
Розв’язання.
1) 0,48 • 2,5 = 1,2. 2) 1,2 • 4,7 = 5,9.
4. Поле прямокутної форми має довжину 1,2 км, а ширину – 800 м. 0,7 цього поля засіяно пшеницею. Скільки гектарів землі засіяли пшеницею?
Розв’язання.
Знайдемо площу всього поля: 1,2 • 0,8 = 0,96 (км2)
Знайдемо яка частина поля засіяно пшеницею: 0,96 • 0,7 = 0,672 (м)
5. З двох портів – Одеси і Красноперекопська – одночасно назустріч один одному вирушили два теплоходи і зустрілись через 4 год. Швидкість одного з них 32,8 км/год, а другого 29,2 км/год. Знайдіть відстань між портами.
Розв’язання.
Знайдемо скільки проплив перший теплохід: 32,8 • 4 = 131,2 (км).
Знайдемо скільки проплив другий теплохід: 29,2 • 4 = 116,8 (км).
Знайдемо відстань: 131,2 + 116,8 = 248 (км).
V. Підсумок уроку.
На сьогоднішньому уроці ми з вами повторити десяткові дроби. Ми повторили дії над дробами, тому я думаю що виконання домашнього завдання не буде викликати ніяких проблем.
Підпис студента ____________
Підпис учителя _____________