.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


загрузка...

 
��������...
План-конспект уроку на тему "Множення десяткових дробів" 


План-конспект уроку на тему "Множення десяткових дробів"

Тема. Множення десяткових дробів.
Мета: навчити учнів виконувати множення десяткових дробів, а також розв’язувати задачі на використання десяткових дробів;
виховати самостійність, уважність, активність;
розвинути логічне мислення.
Тип уроку: систематизація та узагальнення вивченого матеріалу.
Вид уроку: практична робота.

Хід уроку
І. Організаційна частина.
Заходжу в клас. Вітаюсь з учнями. Перевіряю готовність класу до уроку: чи волога ганчірка, чи є крейда.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
– Хто скаже як перемножити десяткові дроби:
–    Потрібно перемножити два десяткових дроби, не звертаючи уваги на коми; в добутку відокремити комою справа стільки десяткових знаків, скільки їх мають обидва множники разом.
–    Які закони справедливі для множення десяткових дробів.
Переставний закон: a * b = b * a.
Сполучний закон: (a * b) * c = a * (b * c).
Розподільний закон: (a + b) * c = a * c + b * c.
(a – b) * c = a * c – b * c.
IІІ. Розв’язування вправ.
№ 755.
Виконай дії і запиши відповідь у квадратних метрах:
б) 75 дм2 * 4,6 = 345 дм2 = 3,45 м2
в) 120 дм2 * 2,5 = 300 дм2 = 3 м2.

№ 756.
З 1 кг свіжої малини виходить 0,15 кг сушеної. Скільки сушеної малини вийде з 10 кг свіжої?
0,15 кг * 10 = 1,5 кг.
Відповідь: 1,5 кг сушеної малини.

№757.
Обчисли:

е) 10,8 + 7,5 * (12 – 1,2) = 91,8
1)    12 – 1,2 = 10,8
2)    7,5 * 10,8 = 81
3)    10,8 + 81 = 91,8.
є) (72 – 39,18) * 0,07 = 2,2974.
1)    72 – 39,18 = 32,82;
2)    32,82 * 0,07 = 2,2974.
ж) (0,48 + 0,36) * 4,05 – 1,002 = 2,4
1)    0,48 + 0,36 = 0,84;
2)    0,84 * 4,05 = 3,402;
3)    3,402 – 1,002 = 2,4.
з) (5,004 + 0,806) * (9 – 3,2) = 33,698.
1)    5,004 + 0,806 = 5,81;
2)    9 – 3,2 = 5,8;
3)    5,81 * 5,8 = 33,698.

и) (8,8 * 0,45 – 2,16) * 0,12 = 0,216.
1)    8,8 * 0,45 = 3,96;
2)    3,96 – 2,16 = 1,8;
3)    1,8 * 0,12 = 0,216.


Самостійна робота.
1 варіант.
1.    Обчисліть найзручнішим способом:
а) 40 * 3,5 * 0,5 = 20 * 3,5 = 70.
б) 5,83 * 1,6 + 5,83 * 4,4 = 5,83 * 6 = 34,98.
2.    Обчислити:
а) 16,2 + 8,1 * (2 – 0,9) = 25,11.
б) (3,27 + 1,32) * 7,11 – 3,601 = 8,099.
2 варіант.
1. Обчисліть найзручнішим способом:
а) 40 * 6,1 * 0,25 = 10 * 6,1 = 61.
б) 8,3 * 1,5 + 1,5 * 4,1 = 1,5 * 12,4 = 18,6.
2.    Обчислити:
а) (7,01 + 3,12) * (5 – 2,11) = 29,2757.
б) (4,2 * 0,45 – 1,01) * 1,32 = 1,1616.
3 варіант.
1. Обчисліть найзручнішим способом:
а) 40 * 4,1 * 0,125 = 5 * 4,1 = 20,5.
б) 4,12 * 3,91 + 4,12 * 5,31 = 4,12 * 9,22 = 37,9864.
2.    Обчислити:
а) 11,5 + 7,2 * (9,1 – 8,9) = 12,94.
б) (6,37 + 2,52) * 2,82 – 4,502 = 20,5678.
4 варіант.
1. Обчисліть найзручнішим способом:
а) 50 * 3,5 * 0,2 = 10 * 3,5 = 35.
б) 7,7 * 1,5 + 7,7 * 4,1 = 7,7 * 5,6 = 43,12.
2.    Обчислити:
а) (4,12 + 5,19) * (2 – 1,99) = 0,0931.
б) (5,3 * 1,42 – 4,33) * 2,2 = 7,0312.

IV. Домашнє завдання.
№ 752.
Запиши суму у вигляді добутку й виконай множення:
а) 3,5 + 3,5 + 3,5 + 3,5 = 14.

№753.
Обчислити найзручнішим способом:
а) 0,25  * 0,3 * 4 = 0,3.
б) 1,25 * 3 * 0,8 = 3.
в) 3,6 * 0,8 + 0,8 * 6,4 = 8.
г) 0,44 * 28,4 – 8,45 * 0,44 = 8,778.

№754.
Виконай дії і відповідь запиши у метрах
а) 4,23 км * 5 = 21150 м.

№755.
Виконай дії і запиши відповідь у квадратних метрах:
а) 2,5 дм2 * 4,6 = 0,115 м2

№757.
Обчисли:

а) 10,08 *2,8 + 7,2 * 10,08 = 100,8
б) 10,5 * 7,08 – 6,08 * 10,5 = 10,5
в) (5,6 – 4,2) * 1,25 – 1,2 * 0,5 = 1,15
г) 5,6 * 1,2 – (2,5 – 1,3) * 1,6 = 4,8
д) (3,12 + 0,9) * (1 – 0,4) = 2,412.

V. Підсумок уроку.
На сьогоднішньому уроці ми з вами розглянули як множити десяткові дроби. Ми повторили дії над дробами, тому я думаю що виконання домашнього завдання не буде викликати ніяких проблем.
Підпис студента ____________
Підпис учителя  _____________

Search:
загрузка...

Архівація файлів

вправи словосполучення

прислів*я та приказки про барвінок та чорнобривці

характеристика образу мартина бурулі

що означає слово лексичний

сонна хвороба

білецький про місце роману хіба ревуть

білецький про місце роману хіба ревуть

чи можна виправдовувати Чіпку?

Положення змагань по Дзюдо



Украинская Баннерная Сеть
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010