
План-конспект уроку на тему "Узагальнення та систематизування знань"
Математика 6 клас
Тема уроку: Узагальнення та систематизування знань.
Мета уроку: Навчальна: Повторити, узагальнити й поглибити знання учнів; формувати вміння учнів виконувати різного роду завдання.
Розвивальна: Розвивати вміння порівнювати і співставляти вивчення, сприяти формуванню вмінь логічно. Мислити, аналізувати, робити висновки групової та індивідуальної роботи.
Виховна: Виховувати спостережливість, кмітливість; уміння знаходити правильне рішення; формувати взаєморозуміння, доброзичливість, колективізм.
Тип уроку: Узагальнення та систематизація знань.
Обладнання: дошка, крейда, роздатковий матеріал.
Література:
1. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання: Наук.–метод. Посібн. / О.І. Пометун, Л.В. Пироженко. За ред. О.І. Пометун. – К.: Видавництво А. С. К., 2003.
2. Математика. Пробний підручник для 6 класу. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2000.
Хід уроку
1. Організаційна частина (4 хв.)
На сьогоднішньому уроці ми з вами будемо узагальнювати і систематизувати ваші знання, уміння і навички, які ви одержали вивчаючи тему “Звичайні дроби”.
І проведемо ми його розв’язуючи задачі на всі дії з використанням звичайних дробів.
Колись дії з звичайними дробами завдавали людям надзвичайних труднощів. Ці труднощі у Вавилоні пояснювали “втручанням злих духів”.
Тоді ж, мабуть, і виникло німецьке прислів’я “попасти в дроби”, що означало опинитися в складному становищі. А причина, звичайно, полягала в тому, що не було встановлено правил виконання дій з дробами, не було створено відповідної теорії.
Але ми з вами знаємо все про звичайні дроби і без труднощів зможемо виконати будь-яку дію над ними.
Знайомлю учнів з метою уроку.
2. Знайомство з методом “Ажурна пилка”. (5 хв).
Під час роботи за допомогою методу “Ажурна пилка” ви повинні бути готовими працювати в різних групах.
– Спочатку ви працюватимете в “домашній” групі.
– Потім в іншій групі ви будете виступати в ролі “експертів” з питання, над яким ви працювали в домашній групі, та отримаєте інформацію від представників інших груп.
– В останній частинні заняття ви знову повертаєтесь в свою “домашню” групу, для того щоб поділитися тією новою інформацією, яку вам надали учасники інших груп.
“Домашня” група.
1. Кожна група отримує завдання, вивчає його та обговорює свій матеріал.
2. Вам бажано обрати в групі головуючого, тайм-кліпера та особу, яка ставить запитання.
“Експертні” групи.
1. Після того як вчитель об’єднав вас у нові групи, ви стаєте експертами з тієї теми, що вивчали в “домашній” групі.
2. По черзі в повному обсязі донести інформацію до членів інших груп та сприйняти нову інформацію.
“Домашні” групи.
1. Ви повертаєтесь “додому”, де маєте поділитись інформацією з членами своєї “домашньої” групи про нову інформацію, яку ви отримали від представників інших груп.
2. Виробляєте спільні висновки та рішення.
3. Розв’язування задач. (Використання інтерактивного методу “Ажурна пилка”. 27 хв.)
Я роздаю учням номерки від 1 до 3 різного кольору. І картки з завданням. Учні в “домашніх” групах виконують і обговорюють завдання. Далі працюють відповідно до методу “Ажурна пилка”.
4. Підсумок уроку. (8 хв.)
Учні об’єднуються в коло і підбивають підсумок уроку. обговорюють завдання та способи його розв’язання. Вчитель підсумовує результати уроку, викладає оцінки, мотивуючи кожну оцінку.
5. Домашнє завдання. (1 хв.)
Вашим домашнім завданням буде підготуватись до тематичної контрольної роботи. Бажаю всім успіху.
Картка №1
1. Як множаться дроби? Наведіть приклад.
2. У трьох ящиках 63,6 кг слив. У першому і другому ящиках разом усіх слив, а у другому і третьому – 70% усіх слив. Скільки кілограмів слив у кожному ящику?
Картинка №2
1. Як множити дріб на натуральне число? Наведіть приклад.
2. Поле площею 21 га зорали 3 трактори. Перший і другий трактори зорали разом площі всього поля, а перший і тертій разом – 60% площі поля. Скільки гектарів зорав кожний трактор окремо?
Картинка №3
1. Як діляться дроби? Наведіть приклад.
2. Довжина городу прямокутної форми дорівнює 60 м. Під жито відведено 70% площі городу, а решту 450 м2 – під картоплю. Знайдіть ширину городу.
Картинка №4
1. Які дроби є взаємо оберненими? Наведіть приклад.
2. Заготовлену в кар’єрі руду вивезли 3 самоскиди. Перший самоскид вивіз 120 т руди, другий – 0,4, а третій – 30% усієї руди. Скільки тонн руди було заготовлено в кар’єрі?