
План-конспект уроку на тему "Редагування тексту в середовищі ТР"
Тема: Редагування тексту в середовищі ТР.
Мета: Виробити в учнів навички роботи у текстовому редакторі при редагуванні тексту. Навчити дітей перевіряти орфографію документу, відшуковувати інформацію в середовищі ТР.
Тип уроку: формування вмінь і навичок
Вид уроку: фронтальне розв’язування вправ за зразком
Тривалість: 45 хвилин.
План уроку:
1. Організаційна частина
2. Актуалізація опорних знань
3. Практична робота
4. Доміііашнє завдання
Хід уроку.
I. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
На попередній парі ми вивчали тестовий редактор. Давайте повторимо минулий матеріал і одночасно будемо працювати.
Давайте включимо комп’ютери і запустимо текстовий редактор Word. У кожного із вас у папці є файл, який називається “Редагування тексту”. Відкрийте його будь ласка. Перед вами текст, який потрібно відредагувати. Але щоб редагувати текст потрібно знати як переміститись із кінця тексту на початок, чи навпаки. Або з однієї сторінки на іншу. Хто розповість нам про це?
(Crtl+Home, Ctrl+End).
Часто трапляється так, що при наборі тексту ми допускаємо помилку, для цього потрібно провести корекцію тексту. Які є режими корекції тексту? В чому вони полягають?
(Вставки – в цьому режимі на місці, де розміщений курсор, з’являється символ, який ми ввели під час корекції, при цьому символи, які були розміщені біля знаку курсору залишаються незмінними. Заміни – в результаті вставлення символу, зникає символ з правого боку від нього.)
Молодці! А тепер давайте це попробуємо на комп’ютері. Пробуйте.
Ви також знаєте, що друкувати можна як українською, російською, так і англійською мовами. А як можна перейти від англійського алфавіту до російського, чи від українського до англійського?
(Для того, щоб перейти від англійського алфавіту до українського потрібно натиснути комбінацію клавіш Shift+Alt.)
Гаразд! А якщо нам потрібно написати ряд слів великими буквами?
(Для того щоб вводити тільки великі літери потрібно натиснути клавішу Caps Lock. При цьому загорається індикатор Caps Lock в правому верхньому куті клавіатури. Повторне натискування цієї клавіші призведе до режиму введення малих літер і індикатор при цьому згасне.)
Добре! А таке запитання. З яким текстом можна проводити редагування?
(Редагування можна проводити тільки з виділеним текстом.)
Молодці! А хто мені розкаже, що можна робити із виділеним текстом?
(Виділений фрагмент можна вилучити, перемістити, скопіювати. Вилучити виділений фрагмент можна за допомогою команди Правка / Вырезать, або кнопки Удалить панелі інструментів Стандартная. Фрагмент при цьому вставляється в буфер-обміну, а коли він нам потрібний ми його можемо вставити в потрібне місце.Вставка фрагменту з буфера обміну здійснюється командою Правка / Вставить або кнопки Вставить на панелі інструментів Стандартная. Фрагмент вставляється в позицію текстового курсору. Перенести фрагмент можна за допомогою послідовного виконання двох команд: Правка / Вырезать і Правка / Вставить. Досить просто перемістити фрагмент можна за допомогою миші. Для цього слід вставити курсор на виділеному фрагменті і, не відпускаючи натиснутої кнопки відбуксирувати фрагмент на нове місце. Якщо тепер відпустити ліву кнопку, то фрагмент буде переміщений.)
А які засоби існують у редакторі для виділення фрагменту тексту?
(Саме найлегше це здійснити за допомогою мишки).
Як знайти і замінити якийсь фрагмент?
(Виконати команду Правка / Найти и заменить).
ІІІ. Практична робота.
А зараз я вам даю деякий час на редагування тексту, потрібно деякі російські букви чи слова виправити на українські, потрібно переставити абзаци місцями, а деякі зовсім вилучити.
Як ви бачите там є завдання, потрібно зробити як у завданні.
Якщо декому щось не ясно задавайте запитання. Приступайте до роботи.
Завдання:
Зразок
Кожне людське суспільство вживає певні наркотики, щоб змінити людську свідомість. Наркотики можуть означати все від сигарет і алкоголю до героїну, опіуму, амфітамінів, ЛСД і кокаїн. В нашому суспільстві основні наркотики це – алкоголь, нікотин і кофеїн, тоді як в Перу жування кокаїнового листя (яке використовується для виробництва кокаїну) є повсякденною справою, в деяких країнах Середнього Заходу куріння гашишу (маріхуани) чи опіуму є легалізованим в той час як алкоголь – заборонений. Наркотики, які можуть впливати на нашу свідомість відомі як психоактивні наркотики.
Всі психоактивні наркотики впливають на нашу нервову систему однаково, але вони можуть мати різний вплив на її частини. Наприклад, кофеїн, який ми вживаємо разом з кавою чи коловими напоями, активізує нашу нервову систему для вироблення збудження організму. Тому не дивно, що це допомагає людям прокидатись зранку, але у великій кількості воно може викликати нервовість і дратівливість.
Виправити помилки, зробити за зразком.
Коужне людкцйське суцспільцство вжкиває певццні наркоаатики, щаоб ЗМІНИТИ людську свідомість. Наркотики можуть означати все від сигарет і алкоголю до героїну, опіуму, амфітамінів, ЛСД і кокаїн. В нашому суспільстві основні наркотики це – алкоголь, нікотин і кофеїн, тоді як в ПІеру жування кокаїнового листя (яке використовується для виробництва кокаїну) є повсякденною справою, в деяких країнах Середнього Заходу куріння гашишу (маріхуани) чи опіуму є легалізованим в той час як алкоголь – заборонений. Наркотики, які можуть впливати на начишу свідомість відомі як психоактивні наркотики.
Всі психоактивні наркотики впливають ттчтна нашу нервову систему однаково, але вони можуть мати різний вплив на її частини. Наприклад, кофеїн, який ми вживаємо разом з кавою чи коловими напоями, акттпааотивізує нашу нервову систему для вироблення збудження організму. Тому ооене дивно, щорп це допомагає Людям прокидатись зранку, але у великвввій кільквоості воно мвже викликвати нервовість і дратіввввливість.
Ваше домашнє завдання полягає у повторенні даного матеріалу.