.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


загрузка...

 
��������...
План-конспект уроку на тему "Зовнішні запам’ятовуючі пристрої." 


План-конспект уроку на тему "Зовнішні запам’ятовуючі пристрої."

Тема: Зовнішні запам’ятовуючі пристрої.
Мета: Сформувати в учнів уявлення про зовнішні запам’ятовуючі пристрої.
Тип: комбінований.
Обладнання: кодоскоп.
Наочність: кодоплівки.
Тривалість: 45 хв.

Хід уроку.
I. Організаційна частина.
Заходжу в клас, вітаюсь, перевіряю відсутніх.
II. Актуалізація опопрних знань.
• Що називається пристроями введення?
(Пристрої виведення – пристрої перетворення вихідної інформації з форми зрозумілої комп’ютеру в форму зрозумілу людині.)
• Які саме пристрї належать до пристроїв введення?
(До таких належать клавіатура, миша, трекбол, джойстик, сенсорний екран, світлове перо, сканер, мікрофон.)
• Що називається пристроями виведення?
(Пристрої виведення – пристрої перетворення вихідної інформації з форми зрозумілої комп’ютеру в форму зрозумілу людині.)
• Які саме складові можна віднсти до пристроїв виведення?
(До таких належать монітор, принтер, плотер, пристрої звукового виводу.)
• Які функції простого монітора?
(Монітор – необхідна складова будь-якого комп’ютера. Але після виключення комп’бтера з документами неможливо працювати, а іноді треба зберегти дані на папері, перенести їх в папки, для цього використовують принтери.)
• Які функції принтера?
(Принтер – друкуючий пристрій, предназначений для виведення інформації на папір, тобто для отримання документованої копії.)
• Про що необхідно пам’ятати при роботі на персональному комп’ютері ?
(Під час роботи на комп’ютері НЕОБХІДНО:
– суворо дотримуватись положень інструкції з експлуатації апаратури;
– уважно слідкувати за справністю основних блоків і пристроїв;
– працювати на клавіатурі чистими руками, не натискувати на ті чи інші клавіші без потреби або навмання;
– працюючи з дискетами, оберігати їх від ударів, скручення, дії магнітного поля або
–  тепла, не торкатись дискети яка виступає з конверта, вставляти дискету в дисковод після відмінення, переконавшись у правильному орієнтуванні дискети відносно щілини дисковода;
– під час перерви в роботі вимикати комп’ютер лише тоді, коли обробка поточної інформації завершена і вміст ОП записано на магнітний диск.)
III. Пояснення нового матеріалу.
План уроку приводжу за допомогою кодоплівки

 

 


А тепер поговоримо про зовнішню пам’ять комп’ютера.
1) Зовнішня пам’ять призначена для довгострокового зберігання програм і даних. Пристрої зовнішньої пам’яті (накопичувачі) є енергонезалежними, виключення не призводить до втрати даних. Важливою характеристикою зовнішньої пам’яті служить її об’єм. Об’єм зовнішньої пам’яті можна збільшувати, добавляючи все нові і нові накопичувачі. Не менш важливими характеристиками зовнішньої пам’яті є час доступу до інформації і швидкість обміну інформацією. Ці параметри залежать від пристрою зчитування інформації і організації типу доступу до неї. По типу доступу до інформації пристрої зовнішньої пам’яті діляться на два класи: пристрої прямого доступу і пристрої послідовного доступу. При прямому доступі час доступу до інформації не залежить від її місця розміщення на носії. При послідовному доступі час доступу залежить від місця знаходження інформації. Швидкість обміну інформацією залежить від швидкості її зчитування чи запису на носій, що визначається в свою чергу швидкістю обертання чи переміщення цього носія в пристрої. По способу запису і зчитування накопичувачі діляться в залежності від виду носія, на магнітні, оптичні і магнітооптичні. Розглянемо основні види зовнішніх носіїв інформації які визначають наявність в комп’ютері того чи іншого типу в накопичувачі. Пристрій зовнішньої пам’яті – будь-який запам’ятовуючий пристрій зв’язаний з ПК і керуючий ним, але в конструктивному відношенні виконаний окремо.
2) Накопичувачі на гнучких магнітних дисках – це пристрої які дозволяють комп’ютеру зчитувати і записувати інформацію на гнучкі магнітні диски (дискети), які призначені для зберігання невеликих об’ємів інформації. Диски називаються гнучкими тому, що пластиковий диск, розміщений в середині захисного конверта дійсно прогинається. Саме тому захисний конверт виготовлений з твердого пластику. Диск покривається з верху спеціальним магнітним шаром, який забезпечує збереження даних. Інформації записується з двох сторін диску по доріжках, які представляють собою концентричні кола. Кожна доріжка розділяється на сектори. Густина запису даних залежить від густини нанесення доріжок на поверхню диску а також від густини запису інформації вздовж доріжок. Знаючи число  доріжок, число секторів і розмір одного сектора можна обчислити об’єм гнучкого диску: V=2*N*M*S. Сучасні диски мають об’єм 1,44М.
Жорсткі магнітні диски.
Жорсткі магнітні диски – це декілька алюмінієвих пластин покритих магнітним шаром, які разом з механізмом зчитування і запису вміщенні в герметичний, закритий корпус в середині системного блоку. Аналогічно гнучким дискам:
- жорсткий диск відноситься до класу носіїв з довільним доступом до інформації.
- Для збереження інформації жорсткий диск розбивається на доріжки і сектори.
- Для доступу до інформації двигун дисковода обертає диски, другий встановлює в місце зчитування (запису) інформації.
ZIP-накопичувачі.
Перший ZIP- накопичувач компанії Iomega з’явився в 1984 році, це накопичувач з безконтактним принципом запису. Швидкість запису цього пристрою 60 Мб/хв, що 50 разів швидше ніж у НМГД. Одна ZIP-дискета має ємність 100 Мб.
JAZ-накопичувачі. JAZ-накопичувачі на змінних жорстких диках. На сьогодні виготовляють JAZ-накопичувачі ємності 1-2 Гб.
Оптичні диски.
Лазерні або оптичні диски зовні нагадують звичайний музичний компакт-диск. Дякуючи незначним розмірам і великому об’ємі зберігаючої інформації надійності і довготривалості лазерні диски стали популярними носіями інформації. Об’єм інформації досягає 650Мб. Назва диску визначається методом запису і зчитування інформації. Інформація на доріжці створюється потужним лазерним променем, який випалює на поверхні диску впадини. При зчитуванні інформації островки відбивають світло лазера і сприймаються як одиниця, впадини не відбивають промінь і сприймаються як нуль.
CD-R.
Заготовка для одноразового запису – це звичайний диск з полікарбонатним шаром, що виготовляється з органічного полімеру. Інформація на перезаписуючих компакт-дисках може бути змінена з допомогою спеціального дисковода, оптична система якого джерело потужного лазерного променя.
CD-RОМ. Компакт-диск тільки для читання що є перекладом англійського термінy Compacat Disk Read Only Memory.
Магнітооптичні диски.
На комп’ютер краще всього підходять накопичувачі на змінних магнітних носіях. На відміну від дисководу компакт-дисків накопичувач на змінних МО-дисках дозволяє перезаписувати диск багаторазово. МО-диски – це високоякісні носії які володіють властивостями і магнітного і оптичного носія.
Носії на магнітних стрічках.
Накопичувачі на магнітних стрічках – це пристрої зовнішньої пам’яті, які дозволяють здійснити запис і зчитувати інформацію на магнітну стрічку, яка має велику ємність.
Накопичувачі на МС мають дуже невелику швидкість (1,5Мб/хв). Ще одна характеристика пристрою зовнішньої пам’яті – час доступу до даних також не в користь стрічкам. МС є аналогом звичайних музичних касет. Пристрій, який забезпечує роботу з МС називається стримером. Стримери являють собою стрічкопротяжний механізм, аналогічний магнітофонному. Основне призначення стримерів – створення архівів даних, резервного копіювання, надійного зберігання даних.
3) Для звертання до диску, встановленого в дисководі комп’ютер використову спеціальні імена, як правило дисководу для зчитування інформації з трьох дюймового диску присвоюється ім’є в вигляді латинської букви з двокрапкою (А:), для п’ятидюймового (В:). Наявність після букви двокрапки дозволяє комп’ютеру відрізнити ім’я дисководу від букви. Для звернення до жорсткого дику використовується ім’я, задане латинською буквою С:. В випадку коли встановлений жорсткий диск, йому приписується слідуюча буква латинського алфавіту D:. Логічним дискам присвоюються імена в якості яких використовуються букви латинського алфавіту: C, D, E, F і т.д.
IV. Закріплення матеріалу.
Закріплюючи новий матеріал пропоную учням написати невелику самостійну роботу, питання приводжу за допомогою кодоплівки.

 

 

 

1. Для чого призначена зовнішня пам’ять? (Зовнішня пам’ять призначена для довгострокового зберігання програм і даних.)
2. Яким є пристрої зовнішньої пам’яті щодо енергії?( Пристрої зовнішньої пам’яті (накопичувачі) є енергонезалежними, виключення не призводить до втрати даних.)
3. Яка важлива характеристика зовн. пам'яті? (Важливою характеристикою зовнішньої пам’яті служить її об’єм.)
4. Що таке жорсткі магпітні диски? (Жорсткі магнітні диски – це декілька алюмінієвих пластин покритих магнітним шаром, які разом з механізмом зчитування і запису вміщенні в герметичний, закритий корпус в середині системного блоку.)
5. Що використовує для звертання до диску, встановленого в дисководі комп’ютер? (Для звертання до диску, встановленого в дисководі комп’ютер використову спеціальні імена, як правило дисководу для зчитування інформації з трьох дюймового диску присвоюється ім’є в вигляді латинської букви з двокрапкою (А:), для п’ятидюймового (В:).)
V. Домашнє завдання.
VI. Підведення підсумків уроку.
Підводжу підсумки уроку, прощаюсь з учнями.

Search:
загрузка...

оборона буші скорочено

перша і друга сигнальні системи

основні мислительні операції

інверсія

кривава неділя 1905

мий улюблений герой роману хиба ревуть воли

конфлікт Жульена Сореля з суспільством - особиста справа чи філософська проблема?

дітям про квіти чорнобривці

Грошовий обіг та банківська справа у середні віки

частота обертання формулаУкраинская Баннерная Сеть
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010