.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


загрузка...

 
��������...
План-конспект уроку на тему "Головне меню ОС Windows 98 – кнопка Пуск. Правила виклику довідкової інформації. Пошук інформації в середовищі ОС Windows 98" 


План-конспект уроку на тему "Головне меню ОС Windows 98 – кнопка Пуск. Правила виклику довідкової інформації. Пошук інформації в середовищі ОС Windows 98"

Тема: Головне меню ОС Windows 98 – кнопка Пуск. Правила виклику довідкової інформації. Пошук інформації в середовищі ОС Windows 98. Закінчення роботи з програмою. Запуск на виконання музичних записів. Використання калькулятора, блокнота, графічного редактора.
Мета: сформувати в учнів поняття про головне меню, його роботу, про виклик довідкової інформації та її пошук в середовищі ОС Windows 98. Розповісти про закінчення роботи з програмою та про запуск музичних записів. А також, розповісти для чого використовується калькулятор, блокнот та графічний редактор.
Тип уроку: пояснення нового матеріалу;
Обладнання: кодоскоп;
Наочність: кодоплівки;
Тривалість: 45 хвилин;
Література для учнів
1. Каймин и др. “Основы информатики и вычислительной техники”.
2. Верлань та ін. “Інформатика”.
Література для вчителя
1. «Информатика. Базовый курс». Симонович С.В. и другие.
2. «Информатика. 7-8 класс». Под редакцией Макаровой Н.В
3. “Персональний комп’ютер”. Степаненко.
4. “Самоучитель работы на персональном компьютере”. Под редакцией Ю.С. Ковтанюка, С.В. Соловьяна.
План уроку
1. Організаційна частина
2. Пояснення нового матеріалу.
1) Головне меню ОС Windows 98 – кнопка Пуск.
2) Правила виклику довідкової інформації.
3) Пошук інформації в середовищі ОС Windows 98.
4) Запуск на виконання музичних записів.
5) Використання Калькулятора, Блокнота, Графічного редактора.
6) Закінчення роботи з програмою.
3. Закріплення нового матеріалу.
4. Домашнє завдання.
5. Підсумок уроку.
Хід уроку
1. Організаційна частина.
Заходжу в клас. Вітаюсь з учнями.  Запитую хто черговий. Перевіряю відсутніх.
2. Пояснення нового матеріалу.
На сьогоднішньому уроці ми ознайомимось із такою цікавою та важливою темою, як “Головне меню ОС Windows 98 – кнопка Пуск. Правила виклику довідкової інформації. Пошук інформації в середовищі ОС Windows 98. Закінчення роботи з програмою. Запуск на виконання музичних записів. Використання калькулятора, блокнота, графічного редактора.”.
Давайте запишемо план уроку у зошит. (План уроку демонструю за допомогою кодоскопа та кодоплівки мал. 1.)
(мал.1)
Багато з вас знає, що робота в ОС Windows 98 починається із кнопки Пуск, яка розміщена на панелі задач Windows 98. А зараз розглянемо Панель задач і кнопку Пуск на кодопльонці (мал.1).

(мал.1)
Як ви бачите на панелі задач міститься кнопка Пуск, яка  знаходиться з ліва панелі задач, далі йде панель Бистрий запуск, кнопка активного положення будь-яких програм, системна область панелі задач.  Кнопка Пуск при її клацанні відкриває головне меню ОС Windows-98. Ось погляньте (показую дітям кодоплівку мал.2).

(мал.2)
Головне меню завжди має сім стандартних пунктів (команд), показаних на кодоплівці, давайте запишемо їх.
Программы, Доку¬менты, Настройка, Поиск, Справка, Выполнить і Завершение работы.
Проте користувач може завжди включити у це меню додаткові команди, які будуть розміщені вище рядка Программы і відокремлені від основного списку команд лінією.
Всі команди головного меню, які відмічені знаком   , мають додаткові меню, що розгортаються (відкриваються) автоматично, коли на них установ¬лена вказівка миші. Таким чином, рядок Программы головного меню може розгортатися у досить довгий ланцюжок відкритих допоміжних меню, які в свою чергу містять інші програми. Серед них можуть бути такі програми як Стандартные, програми офісу, Проводник та багато інших. Вибравши програму її можна запустити клацнувши правою кнопкою миші по ній. Коли вона загрузилась, то переходимо до роботи з нею.
При роботі із будь-якою програмою звичайно не можна обійтись без підказки. Тому в сучасних ОС існує дуже корисна інформація про різні програми та команди. Кожен із вас повинен вміти користуватися таким пунктом головного меню як Справка. За допомогою неї ми можемо знайти потрібну нам інформацію. Вибравши даний пункт в головному меню ми отримуємо діалогове вікно в якому є три закладки Содержание, Указатель, Поиск. Дане вікно розподілене на дві частини. В першій ми вказуємо яку інформацію шукати і як шукати, в другій нам відображається потрібна інформація. Кожна із закладок дозволяє шукати інформацію по різному.
 Так закладка Поиск дозволяє знайти інформацію вказавши ключове слово і вибравши розділ про, який нам потрібна інформація. Давайте розглянемо на кодоплівці деякий приклад (мал.3) і запишемо в зошит як потрібно користуватися командою Справка.
 Для запуску довідкової системи натисніть кнопку Пуск і виберіть команду Справка.
В закладці Содержание інформацію можна шукати за змістом, який вказаний у даному вікні, при цьому ми поступово вибираємо по розділах потрібну інформацію. В закладці Указатель ми вказуємо опис інформації, яку нам потрібно знайти. Потім натиснувши кнопку Вывести ми одержуємо потрібну нам інформацію в другій частині вікна.

 

(мал.3)
Як ви вже знаєте в головному меню є й інші пункти та команди. Давайте розглянемо такий пункт як  Найти. Дана  команда служить для пошуку інформації в ОС Windows 98.
Давайте розглянемо на кодоплівці (мал.4) та запишемо у зошит як потрібно шукати файли і папки. Наприклад, нам потрібно відкрити деякий файл, але ми не пам’ятаємо до нього шлях. Тоді ми вибираємо в головному меню пункт Найти, який показує нам команду Файлы и папки і команду в Интернете.  У поле Ім'я вводимо повне ім'я файлу чи його  частину. Водимо слово чи фразу в поле Искать текст, якщо ім'я файлу невідомо, але відомо, що він містить визначене слово чи фразу. Вибрати папку, у якій починається пошук, дозволяє кнопка Обзор. Натискуємо  кнопку Знайти.
Також файли можна шукати за часом їх створення, зміни, знищення, та за розміром.

(мал.4)
При роботі із різними програмами ми можемо слухати і музику, якщо вона нам не заважає. Також ми можемо її обробляти. Для цього є різні програми, але сьогодні ми розглянемо стандартні програвачі – Универсальный проигрыватель та Лазерный проигрыватель, щоб запустити їх нам потрібно відкрити Головне Меню, Программы, Стандартные, далі Развлечение, а потім Универсальный проигрыватель або ж Лазерный проигрыватель. І відкриваємо музичні файли.
Як ви здогадалися Универсальный проигрыватель та Лазерный проигрыватель це є стандартні програми. До них також відносять блокнот, калькулятор, графічний редактор Paint та багато інших програм.
А хто мені скаже для чого призначений Блокнот? Ну щось схоже є. Давайте запишемо у зошит, що блокнот призначений для створення і редагування текстових файлів, не потребуючі форматування і не перевищуючих по розмірі 64 Кбайт. Блокнот працює тільки з файлами у форматі   простих текстів.
Для запуску блокнота потрібно натиснути кнопку Пуск, вибрати команди Програми і Стандартні, а потім вибрати Блокнот.
Всі ви знаєте для чого призначений Калькулятор, тому давайте коротко запишемо. Калькулятор має два режими роботи: звичайний, призначений для найпростіших обчислень, і інженерний, котрий забезпечує доступ до багатьох математичних функцій (у тому числі і статистичних) функцій.
Для запуску калькулятора потрібно натиснути кнопку Пуск, вибрати команди Програми і Стандартні, а потім вибрати Калькулятор.
За допомогою стандартних програм можна також і створювати прості графічні малюнки. Для цього служить графічний редактор Paint. Він дозволяє створювати, змінювати і переглядати малюнки. Малюнок, створений у Paint, можна вставити в інший чи документ використовувати як фоновий малюнок робочого столу. Paint дозволяє також переглядати і змінювати фотографії, зняті сканером. Давайте запишемо, що для запуску графічного редактораPaint потрібно натиснути кнопку Пуск, вибрати команди Програми і Стандартні, а потім вибрати Paint.
А хто знає, як завершити роботу із Блокнотом, Калькулятором чи іншою програмою? Молодці! Звичайно багато хто із вас знає як це зробити, але давайте запишемо. Щоб вийти із програми потрібно спочатку зберегти дані з якими ви працювали, а потім натиснути хрестик в правому верхньому куті вікна будь-якої програми. Звичайно є й інші шляхи виходу із програми. Наприклад, в основному меню відкриваємо Файл, далі нажимаємо Вихід і виходимо із програми.
А зараз я задам вам декілька запитань, щоб закріпити сьогоднішній матеріал.
 Яким чином відкривається Головне меню?
 Для чого використовують команду Программы?
 Яким чином запускають програми в Windows-98?
 Як користуватися пунктом головного меню Справка.
 Для чого служить команда головного меню Найти?
 Для чого служать такі програми: Калькулятор, Блокнот, Графічний редактора.
 Як завершити роботу із будь-якою програмою?
Молодці! А може із вас у когось є до мене запитання? Якщо не має то запишіть домашнє завдання. Перечитати конспект та дану тему по підручниках:
Каймин и др. “Основы информатики и вычислительной техники”;
Верлань та ін. “Інформатика”.
Підсумок уроку.
Отже, на цьому уроці ми з вами дізналися, про  Головне меню ОС Windows 98 – кнопку Пуск, правила виклику довідкової інформації, пошук інформації в середовищі ОС Windows 98, закінчення роботи з програмою, запуск на виконання музичних записів, використання калькулятора, блокнота, графічного редактора.
Урок завершено. До побачення.

 

Search:
загрузка...

збірник задач з фізики римкевич завантажити

вільне падіня тіл

сонети зерова олександрія

Зображення покріпаченої УкраЇни в романі Панаса Мирного Хіба ревуть воли як ясла повні

Зображення покріпаченої УкраЇни в романі Панаса Мирного Хіба ревуть воли як ясла повні

дитячі хвороби та їх профілактика

вільне падіня тіл

методичні прийоми використання компютерних технологій в школі

твір роздум що зробило Чіпку Вареника 'пропащою силою'

ГОБСЕК українськоюУкраинская Баннерная Сеть
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010