.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


загрузка...

 
��������...
План-конспект уроку на тему "Автоколивання" 


План-конспект уроку на тему "Автоколивання"

Тема: Автоколивання.
Мета: Дати дітям поняття про автоколивання.  Виховати уважність, розвинути спостережливість.
Тип уроку: пояснення нового матеріалу.
Тривалість: 45 хв.
План уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Пояснення нового матеріалу.
ІІІ. Закріплення нового матеріалу.
IV. Домашнє завдання
V. Підсумок уроку

Хід уроку
І. Організаційна частина.
Заходжу в клас, вітаюсь, перевіряю присутніх.
ІІ. Пояснення нового матеріалу.
Тема сьогоднішнього уроку “Автоколивання”
Вільні коливання, розглянуті в попередніх параграфах, є певною ідеалізацією. Реальний коливальний контур завжди чинить певний опір електричному струмові. Тому частина наданої контуру енергії безперервно перетворюється у внутрішню енергію проводів. Крім того, як ми пізніше дізнаємося, частина енергії випромінюється в навколишній простір. Це означає, що вільні електромагнітні коливання в контурі практично завжди є затухаючими. Чим більший опір контуру, тим швидше відбувається затухання. Якщо опір контуру дуже великий, коливання можуть і не виникнути — конденсатор розрядиться, а перезаряджання його не відбудеться.
З метою технічного використання електромагнітних коливань необхідно, щоб ці коливання існували тривалий час, тобто потрібно зробити їх незатухаючими. Для цього енергію, яку втрачає контур, слід увесь час поповнювати від побічного джерела. З подібною задачею ви вже зустрічалися, коли розглядали способи отримання незатухаючих механічних коливань.
Щоб дістати незатухаючі електромагнітні коливання, достатньо у коливальний контур увімкнути джерело змінної ЕРС. Вона викликатиме в контурі вимушені коливання заря¬ду (сили струму і напруги) з частотою, що дорівнює частоті змін ЕРС джерела. Під час вимушених коливань енергія підводиться до контуру безперервно, внаслідок чого ці коли¬вання не затухають. Таке джерело змінної ЕРС, яке підтримує незатухаючі електромагнітні коливання в реальному контурі, називають генератором електромагнітних коливань.
Особливо важливі і широко вживані так звані електромагнітні автоколивання та незатухаючі коливання, які підтримуються в коливальній системі не за рахунок періодичного зовнішнього впливу, а в результаті здатності коливальної системи самій регулювати надходження енергії від постійного зовнішнього джерела. Такі системи називаються автоколивальними. Добре відомим вам прикладом механічної автоколивальної системи є звичайний годинник з маятником.
А які ви можете назвати ще приклади автоколивальних систем ?
В автоколивальних системах незатухаючі електричні коливання виникають під дією процесів, які відбуваються всередині системи, і для їх підтримання не потрібно жодних зовнішніх впливів. До складу автоколивальних систем входить джерело енергії, достатньо енергомістке, щоб втрати енергії за кілька коливань були значно меншими за повний запас енергії джерела. У випадку електричних автоколивань таким джерелом може бути акумуляторна батарея чи інше джерело ЕРС. Це джерело періодично вмикається самою си¬стемою і в неї вводиться певна енергія, щоб компенсувати втрати на нагрівання провідників. У результаті коливання стають незатухаючими.
Оскільки коливання в автоколивальних системах встановлюються під впливом процесів, які відбуваються всередині системи, вони виникають самочинно (самозбудження), під дією випадкових малих впливів, які виводять систему з рівноваги. Виникаючі малі коливання самочинно наростають, і врешті-решт у системі встановлюються коливання, властивості яких (частота, амплітуда, фаза тощо) визнача¬ються властивостями самої системи і не залежать від почат¬кових умов. Цим автоколивання принципово відрізняються від вимушених електромагнітних коливань, частота яких збігається з частотою зовнішньої ЕРС, а амплітуда коливань залежить від амплітуди цієї ЕРС..
ІІІ. Закріплення нового матеріалу.
1.    Щоб потрібно зробити щоб дістати незатухаючі електромагнітні коливання?
(достатньо у коливальний контур увімкнути джерело змінної ЕРС і ми отримаємо незатухаючі електромагнітні коливання .)
2.    Що називають генератором електромагнітних коливань.?
(джерело змінної ЕРС, яке підтримує незатухаючі електромагнітні коливання в реальному контурі, називають генератором електромагнітних коливань.)
3.    Якісистеми називаються автоколивальними.?
(електромагнітні автоколивання та незатухаючі коливання, які підтримуються в коливальній системі не за рахунок періодичного зовнішнього впливу, а в результаті здатності коливальної системи самій регулювати надходження енергії від постійного зовнішнього джерела.)
IV. Домашнє завдання:.
V. Підсумок уроку
Сьогодні на уроці ми  розглянули таке питання як автоколивання  його суть, які ми називаємо системи автоколивальним. Якщо у вас не має до мене запитань то урок закінчено.
До побачення.

Студент __________ (Атаманчук О.М)
Вчитель __________ (Чернецький І.С.)

Search:
загрузка...

економічні чинники прийняття християнства на Русі

2.Світогляд и його структура.Світогляд і філософія.

цитатная характеристика мартина бурули

твір на тему:"мОЄ СТАВЛЕННЯ ДО чІПКИ

анна кареніна короткий зміст

переказ оборона буші

переказ оборона буші

хто такий чіпка варениченко : правдолюбец чи кримінальний злочинець?

Концепція еволюції людських суспільств

радість займатися з обдарованою дитиноюУкраинская Баннерная Сеть
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010