.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


загрузка...

 
��������...
План-конспект уроку на тему "Магнітне поле струму" 


План-конспект уроку на тему "Магнітне поле струму"

Тема: Магнітне поле струму
Мета уроку: сформувати в учнів поняття про магнітне поле струму.
Тип уроку: комбінований

Хід уроку:

І. Організаційний момент.
Вітаюсь з учнями перевіряю готовність учнів та класу до уроку. Відмічаю відсутніх.

ІІ. Постановка мети.
Сьогодні на уроці ми розглянемо, що відбувається з провідником, коли по ньому проходить електричний струм.

ІII.  Пояснення нового матеріалу.
Під час вивчення  дій електричного струму ви вже дізналися, що найважливішою є магнітна дія яку відкрив у 1820р. Датський учений Ерстед. Між собою взаємодіють прямі провідники і котушки зі струмом, провідники зі струмом і постійні магніти. Такі сили називають магнітними. Так, компас має магнітну стрілку, що є постійним магнітом з двома полюсами північним і південним. Лінію, що сполучає полюси магнітної  стрілки називають її віссю. У досліді Ерстеда провідник зі струмом взаємодіє з магнітною стрілкою, що наводить на думку про існування навколо провідника зі струмом як і новколо магнітної стрілки, магнітного поля. Ми можемо зробити висновок, що магнітне поле існує навколо будь-якого провідника зі струмом, як і навколо магнітної стрілки, магнітного поля.
Відомо, що навколо нерухомих  заряджених частинок або тіл існує електричне поле. Якщо ці заряджені частинки чи тіла починають рухатися, виникає як електричний струм так і магнітне поле. Отже струм слід вважати джерелом магнітного поля. Якщо навколо прямого вертикального провідника зі струмом на перпендикулярній до провідника площині розмістити невеликі магнітні стрілочки (мал.2), то на них діятиме магнітне поле провідника і їхні осі зорієнтуються певним чином, створюючи нібито замкнене коло. При зміні напряму струму в провіднику на протилежний стрілки повертаються на 180.  

Якщо на картон, через який проходить провідник зі струмом, посипати залізні ошурки то вони намагнітяться (стануть ніби маленькими магнітними стрілочками) і утворять концентричні кола. Лінії у здовж яких у магнітному полі розташовуються осі маленьких магнітних стрілочок називають силовими лініями магнітного поля. За напрям силових ліній магнітного поля взятий напрям, що показує північний полюс магнітної стрілки у кожній точці поля. На малюнку 3 показано розташування магнітних стрілок на площині, якщо на неї дивитися зверху. Розглянути мал.3.3 на сторінці 134.Магнітні  стрілочки  показують своїми північними полюсами, що сила яка на них діє напрямлена за годинниковою стрілкою. Коли ж напрям струму змінити на протилежний то струм іде до нас, що позначається кружечком з точкою, і на північні полюси діють сили у напрямі проти руху годонникової стрілки.
Можна зробити висновок який називається правилом свердлика:
Якщо свердлик закручувати у напрямі проходження струму, то напрям обертання його ручки покаже напрям силових ліній магнітного поля.
За будь яких форм провідників зі струмом силові лінії магнітного поля не обов’язково будуть коловими, але обовязково замкненимикривими.


V. Закріплення нового матеріалу.

Задача (Усно)
Стальний корпус морських суден намагнічується в магнітному полі Землі. Міни які плавають в морі , вибухають коли до них наближається таке судно .Щоб зберегти корабель від мін, його корпус оббивають кабелем із струмом . У чому суть такого способу захисту судна.

Відповідь:
Магнітне поле струму в кабелі діє на міни на великій відстані міни вибухають , а судно залишається неушкодженим .

Розв’язати вправу 24(1)
Визначте напрям силових ліній магнітного поля для випадків,що наведені на мал. 3.6.
Домашнє завдання.

Повторити параграф 43
Дати відповіді на питання на сторінці 135
Pозв’язати вправу № 24(2)   

Література:
”Фізика 8-й клас”КоршакЄ.В.

Search:
загрузка...

"субурбанізація в Україні"

мої роздуми над романом Панаса мирного

матеріальна відповідальністьТУРА СТАРОДАВНЬОГО НАСЕЛЕННЯ України(палеоліт,мезоліт,неоліт)

особливості доби класицизму скачать

формула рівняння руху тіла

заміська зона

Порівняльна характеристика Чіпки і Грицька

Скачать твір на тему Моральні уроки комедії Жана Батиста Поклена Мольєра "Міщанин Шляхтич"

як висвітлення проблеми батьків і дітей у романі "хіба ревуть воли,як ясна повні"

хіба ревуть воли як ясла повні повний текстУкраинская Баннерная Сеть
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010