.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


загрузка...

 
��������...
Електронні контрольно-касові апарати (ЕККА) та їх використання  


Електронні контрольно-касові апарати (ЕККА) та їх використання
Всі електронні контрольно-касові апарати залежно від виробника поділяються на типи:

Назва типу – це назва касового апарата залежно від його виробника:

•Ера;

•Славутич;

•Samsung;

•Darces;

•Silex т.д.

Кожний тип ЕККА має свої моделі (Ера-202; Ера-501; Ера-802; Славутич-Б; Славутич-М; Samsung ER тощо).Моделі розрізняються за своїми зовнішнім виглядом та за призначенням. Залежно від функціональних можливостей всі моделі ЕККА розподіляють на модифікації, наприклад:

ЕККА «Ера-202-04»

«Ера-501-10»

ЕККА «Samsung ER-250F»

«Samsung ER-350F-UA»

ЕККА «Darces МР-500»

ЕККА «Darces МР-500 Т»

Портативні ЕККА – це переносні електронні контрольно-касові апарати з автономним живленням.

Автономні стаціонарні ЕККА – призначені для самостійної експлуатації в стаціонарних умовах, без обміну даних по лініях зв’язку з комп’ютерами або іншими ЕККА.

Системні УШКА –використовуються у складі електронних систем контрастно за товарним і грошовим обігом, для забезпечення передачі даних елементами системи по лініях зв’язку.

Універсальні ЕККА – призначені для використання в торгівлі, готельного та ресторанного бізнесу, прийняття комунальних та поштових платежів, у гральному бізнесу, продажу квитків на залізничний, річковий та автомобільний транспорт.

Спеціалізовані ЕККА – використовуються на АЗС, при послугах таксі.

Згідно Державного реєстру ЕККА та комп’ютерно-касових систем (за станом на 12.02.01р.) торговельних підприємствах застосовують РРО вітчизняного та іноземного виробництва.

До РРО вітчизняного виробництва належать:

•Ера-101; Ера-501; Ера-802; Master-04, виробником яких є Київське науково-виробниче об’єднання «Електронмаш»;

•Samsung ER-250F, Samsung ER-350F-UA, кроха;

•Darces МР-500, Darces МР-500 Т, виробником яких є акціонерне товариство закритого типу «Damekc-Україна»;

•Славутич-М, Славутич-Б; виробник – Київський радіозавод;

•Siles-6004, Silex-7004, Silex-9004, виробник – СП «Лінк» м. Київ та інші.

До РРО іноземного виробництва відносять:

•Samsung ER-250F, виробник – фірма «Самсунг-електронік» (Південна Корея);

•Optimus – ICPS 2000 – ushvt, Optimus 1CБ виробником яким є Польща;

•Uender – виробниками яких є 24 фірми «Brableys» (Англія).

Для ведення обліку різних грошових операцій, сум проданих товарів, податків, залишків товарів, РРО видають звітні документи на чековій стрічці. До звітних документів належать основні, такі як:

•«звіт Z»

•«звіт Х»

Звіт Z – це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані даного звіту, під час друкування якого інформація заноситься до фіксальної пам’яті. Звіт Z отримують обов’язково в кінці кожного робочого дня.

Звіт Х – це документ встановленої форми, надрукований РРО, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.

Звіт Х отримують на початок робочого дня, який показує за всіма параметрами нулі, бо оперативна пам’ять була обтулена напередодні з його кінця першої та початку другої зміни або в кінці робочого дня.

Звіт Х та Z складаються зі шести основних звітів:

І-й звіт – товарів. Вміщує назву товару, який був проданий, номер коду вказує суму проданого товару, його кількість та загальну суму проданих товарів.

ІІ-й звіт – відділів – вказує, в яких відділах продавався товар, суму виторгу кожному відділу та загальну суму проданих товарів.

ІІІ-й звіт – за групами товарів – вказує номери груп товарів, до яких проданий товар суми виторгу по групам товарів, та загальну суму проданих товарів.

ІV – звіт – за податками – вказує загальну суму, яка підлягає оподаткуванню, групу податку, розмір податку у Іо та сумі, а також оподатковану суму.

V-й звіт – операторів – вміщує дані по кожному оператору, які працювали протягом робочого дня, а саме: номер оператора, кількість покупок, суму проданих товарів кожним оператором, загальну суму;суму готівкою, за чеком та в кредит; суму службового внесення та повернення, кількість та суму анульованих покупок у межах незакінченого чека.

VІ-й звіт – загальний – містить дані про кількість чеків, суму виторгу, суми готівкою, за чеком та в кредит загальну суму, кількість та суму службових внесень і виведень, суму та кількість анульованих у межах незакінченого чека, номер останнього чека, ідентифікаційний номер та його літерний код; реєстраційний номер ЕККА, дату та час видачі звіту.

Звіт Z на відміну від звіту Х після вказаного фіксального номера друкує інформацію «обнулено», а також номер фіскального звіту, кількість груп ПДВ, дату, час друкування даного звіту.

До роботи на ЕККА допускаються особи, яким виповнилося 18 років, і пройшли інструктаж.

Під час роботи контролер-касир має стежити за справністю касового апарату, обережно поводитися з ним, тримати його в чистоті. Реквізити чека повинні мати чіткий відбиток.Робота на ЕККА здебільшого проводиться на закодовані товари. Вартість однієї або більше покупок одного покупця вводиться послідовним набором на клавіатурі відповідного коду товару, клавіші «код тов.» і дані на «опл».

Розглянемо різні чеки на покупки:

•чек на одну покупку:

код тов → код тов → опл.

•Чек на кілька покупок:

код тов → код тов → код тов → код тов → опл.

•чек зі здачею:

код тов → код тов → код тов → пам → сума грошей клієнта → П

•чек з операцією = кількість = кількість товару → Х код тов → ПСМ → ОПЛ

Якщо неправильно набрано код товару, то помилку ліквідовують натисканням на клавішу = С= поки не натиснута клавіша = код.тов=. Якщо вже натиснута клавіша = код.тов.=, то до натискування клавіші = ОПЛ = треба натиснути клавішу АН/ПОВ. Якщо касир натиснув кнопку =ОПЛ= і чек вийшов, то касир вибиває правильний чек який і перекладає його дозвіту касира.

Наприкінці робочого дня контролер-касир готує гроші, щоб здати до головної каси.

Суму виручки виводять за допомогою кнопки = ВД/П2=.

Звіт Х на початок роботи повинен бути нульовим, бо напередодні було зроблено обнулінки оперативної пам’яті.

Щоб отримати звіт Х на початок роботи ключ Z переводять у положення Z на П1 на 00 … і ще код на 00.

Сума виручки у касира по касі повинна бути такою, яка надрукована на звіті Х отриманому на кінець роботи.

Програмування – це занесення до пам’яті ЕККА з клавіатури різноманітних параметрів, що регламентують його роботу, а також поточні параметри товарів.

Параметри, що заносяться до пам’ять ЕККА складаються з цифр, алфавіту і оперуючих клавіш.

Клавіші, що використовуються для набору алфавітно-цифрової інформації утворюють символьне поля клавіатури.

Функції клавіш під час програмування:

ВН/П1 – запис параметрів поля

ВД/П2 – читання параметрів

+ - перехід до поля з більшим номером

-- перехід до поля з меншим номером

+ % - перехід до ряду з більшим номером

-% - переді до ряду з меншим номером

ПЗ - перехід до наступної таблиці

П – клавіатурний регістр цифр і символів

ПВ – регістр українського алфавіту

СМ – годинник-календар

Програмування можна проводити тільки на обтуленому апараті.

В кінці робочого дня отримують звіт Z.

Спочатку роблять інкасацію.

Перевіривши звітом №5 наявність грошей в касі (ключ в Х → ВН/П1 →5), набираємо її на клавіатурі, натискуємо кнопку ВД/П2 потім ключ в положення Z, появляються - - - - - , кнопкою 9 змінюємо код, тобто натискуємо 8 разів.

Підготовка до роботи ЕККА складається з таких етапів.

1. Контролер-касир спочатку спрямує у старшого касира необхідне др. роботи: ключ Р і ключ від ящика для грошей, контрольну то чекову стрічку, розмінні гроші та інше приладдя для роботи і обслуговування ЕККА,

Спочатку касир заповнює чекову стрічку та контрольну. Перед заправкою на контрольній стрічці вписують прізвище та підпис касира. Дату номер каси, час ставить друкуючий пристрій.

Спочатку відкривають кришку друкуючого пристрою. Рулон паперової стрічки береться так, щоб рулон розмотувався проти годинникової стрічки і встановлюють його в спеціальне гніздо кінець стрічки протягнуть через датчик кінця паперово стрічки і встановлюють в отвір друкуючого пристрою.

2. Отримання звіту Х. В апараті ЕРА ключем Х замок повертають у положення Х. Вводять код касира і натискують клавішу П1 та 00.

3. Виконують операцію внесення службової суми. Вводять суму розмінних грошей, яку касир отримав на початок робочого дня.

Для цього на цифровому полі набирають отриману суму і натискають кнопку… Друкуючий пристрій видаю чек на внесену суму з позначкою «Внесено». Від правильної експлуатації ЕККА значною мірою залежить чітка організація розрахунково-касових операцій на підприємствах, роздрібно торгівлі.

Avtor: GeorG

Search:
загрузка...

план до повісті захар беркут

мистецтво скоморохів

Моральне виховання глухих дітей

Моральне виховання глухих дітей

виховний захід pdf

новаторство старицького

Реферат на тему горобці

векіпедія твір-роздум зображення покріпачення україни в романі «хіба ревуть воли, як ясла повні

хто батько чіпки

Микола Гулак переказУкраинская Баннерная Сеть
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010