.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


загрузка...

 
��������...
План-конспект уроку на тему "Походження імен. Краса в імені твоїм" 


План-конспект уроку на тему "Походження імен. Краса в імені твоїм"

Тема: Походження імен. Краса в імені твоїм.
Мета: Розкрити значення окремих імен, як символів, пояснити походження окремих імен та прізвищ, написання сучасних імен та імен по-батькові, наголошування імен, складні прикметники, утворені від поєднання імен і прізвищ.
Виховна мета: Поглиблення пізнавального інтересу до власного імені та прізвища.

Епіграф
Що в імені твоєму прекраснім
Шум осінніх дощів.
Чи смуток берізки багряний
В обіймах лукавих вітрів.
Що в імені твоєму скажи,
Спалах яскравий зорі
Чи тиша синіх стежків
З калиновим святом в душі.

Основний зміст уроку.
План уроку
1.    Вступне слово вчителя.
2.    Бесіда за темою.
3.    Розповіді учнів про свій родовід.
4.    Заключне слово вчителя.
Заувага. Готуючись до цього уроку, я дала учням завдання розпитати своїх батьків про походження роду, його коріння, про імена, які носили предки їхнього роду.

І. Слово вчителя.
Сьогодні ми поговоримо про імена. Кожному із нас при народженні наші батьки дають ім’я. І вони надіються, що ім’я, дане їхній дочці чи сину, буде щасливим.
Кожне ім’я – то наче сонячний зайчик, ласкавий промінчик, що зігріває дитячу душу і оберігає її від усього злого протягом її життя. В ім’я своєї дитини мати вложує свою любов, свою надію і віру в щасливе майбутнє своєї дитини, і воно стає своєрідним її оберегом. Ім’я – то символ прекрасного, що таїть воно в собі, кожне ім’я має свій відтінок, своє значення, мені здається, воно має колір і навіть запах. Одне ім’я має малиновий колір і пахне стиглою малиною, інше суницею, вишнею, має волошковий колір, рожевий, оранжевий. Варто лиш чуть-чуть пофантазувати, помріяти і ваше ім’я наче пуп’янок троянди розкриється, засяє ніжними барвами, спалахне сонячною красою. І ви розумієте, що те ім’я, яке вам дала мама пасує саме вам, воно саме найкраще, воно лагідне наче весняний вітер, тепле як промінь ранкової зорі, чисте як джерельна вода. Давайте поговоримо про вас, про ваші імена, про імена ваших мам і бабусь, тат і дідусів. Додому вам було дане завдання, розпитати батьків про рід, про імена, які носили ваші предки.

ІІ. Розповідь учнів про предків.
Вітя Гнатюк. Моя бабуся Ганна і дідусь Василь народились в Раштівці, працювали в колгоспі, тепер на пенсії. Мама Марія і тато Георгій теж родом із цього села. Зараз не працюють. Мою прабабусю звали Євгеною, прадідуся Антоном. Вони обоє із цього села. Коріння нашого роду саме тут, в зеленому квітучому краї. І я люблю своє село.
Вчитель. А тепер поговоримо про імена, про їх значення, про їх символіку. У тебе, Вітя, гарна сім’я, гарні імена у твоєму роду. А чи знаєте ви, що вони означають?
Ім’я Ганна давньоєврейського походження і означає “благодать”. Жінка, яка носить таке ім’я довірлива, безкорислива, лагідна, живе не тільки своїми турботами, але й чужими, любить дітей, цінує сім’ю.
Василь – це ім’я означає “царський, цар, правитель”. Люди, які носять це ім’я, гарні душею, працьовиті, люблять грати в хокей, футбол.
Ім’я твоєї мами Марія, що означає “материнська любов”, “сила”, “покровителька”. Твоя мама гарна господиня, любить тебе і твого братика меншого, піклується про вас усіх. Ім’я твого тата Георгій, що означає “землероб”. Він любить землю і все, що на ній росте, квітує і милує наше око і серце. Він любить працювати, допомагає мамі по господарству.
Ім’я Антон походить від давньоримського Антоній і означає “той, що іде в бій”. Він дуже працьовитий, терплячий, майстер своєї справи, він сміливий і наполегливий.
Бабусю твою звали Євгенія, Женя, що означає “благородна”, тобто добра, спокійна, лагідна. Тебе звуть Віктор, Вітя, мама тебе зве Вітусею. А чи знаєш ти, що означає твоє ім’я? Ім’я Віктор означає “переможець”. Тобто ти сміливий, сильний і обов’язково станеш переможцем над злом, над жорстокістю.
Вчитель. Світлана Гладенюк розповість про свою сім’ю, про своїх близьких.
Світлана Г. Мою маму звали Антоніна, тата В’ячеслав, бабусю звати Клавдія, і прабабусю звали Зоя. І я знаю, що означають їхні імена. Ми з мамою ходили в бібліотеку і дещо записали.
Моє ім’я означає “світла, чиста”, воно слов’янського походження. Ім’я Антоніна походить від чоловічого імені Антон, що означає “здоровий, неушкоджений”. Зоя – по-грецьки означає “життя”. Вона тиха і непомітна.
Ім’я моєї бабусі Клавдія, Клава, що означає “квітка”. Вона у нас пишна, квітуча, з рум’янцем на щоках, завжди весела і привітна. Ім’я дідуся Ілля, що перекладається як “сила Божа”. Він дуже хазяйновитий, усіх нас любить, добрий.
Вчитель. Ти молодець, Світланка, попрацювали добре з мамою. А хто ще з вас знає, що означають ваші імена, яка таємниця захована у вашому імені; яка сила і красота таїться в ньому.
Люба С. Моє ім’я означає “любов”. Я люблю вирощувати квіти, поливаю, доглядаю, я люблю тваринок і піклуюся про них. А ще я люблю прокидатися разом з сонцем і слухати, як співають птахи у нас на леваді, як росте трава, як розмовляють дерева з вітром і як шелестить очерет. А ще я люблю лебединну сім’ю у нас на озері.
Ігор Савов. Моє ім’я означає “войовничий”. Я трішки впертий, наполегливий, люблю спати, спорт, математику. У мене багато друзів.
Олег Мазур. Моє ім’я означає “священний, великий” і походить від давньоскандинавського. Був ще такий київський князь Олег, який помер від укусу змії. Я принциповий, умію захищати свою думку, люблю маму, поважаю друзів, багато читаю.
Ірина С. Моє ім’я означає “мир” і походить від давньогрецького імені.
Я завжди знаю чого хочу, я люблю куховарити, в’язати, вчуся вишивати хрестиком, люблю читати книжки.
Іван К. Іван – давньоєврейською означає “милість Божа”. У мене багато планів, задумів, я наполегливий, я чуйний і відкритий, я довірливий і ненав’язливий, я не скупий, щедрий  і працьовитий.
Вчитель. Ми з вами  говорили про імена, про красоту, що таїться у ваших іменах. І ви зрозуміли, що немає поганих імен, кожне ім’я – то крапелька прозорої роси, то сонячний легкий промінчик, то пелюстки великої ромашки, в якій помістились всі імена, за кожним іменем – ви, особливі, неповторні, так несхожі один на одного, але такі одночасно однакові, довірливі і щирі. Ваше ім’я відповідає вашій особистості і обов’язково принесе вам удачу, успіх і щастя.
Крім імені, у вас є ще прізвища, які у спадок дають вам батьки і так важливо зберегти їх чистими, вірними на все життя і також з радістю передати їх своїм дітям і внукам. Кожне прізвище як і ім’я ваше є сімейним оберегом, і теж несе своє духовне і смислове навантаження, має свою таїну походження, свою загадкову сутність. Хто бажає більше дізнатися про походження свого прізвища, запитайте про це у дідуся чи бабусі, сходіть у бібліотеку, я надіюсь, ця робота вас зацікавить, захопить і ми поговоримо про це на наступному уроці.
ІІІ. Підсумок.
Так в чому красота наших імен?
Чи вірите в те, що ім’я ваше – то оберіг на все життя?

IV. Домашнє завдання.
А що в твоєму прізвищі?

Search:
загрузка...

картинки наслідки алкоголю

Характеристика головних героїв Мартин Боруля

Праця Сухомлинського

що треба робити при пожежі

паламар игорь

пошук першооснови всього існуючого як основне питання натурфілософів

упа листівки

основи компютерної безпеки

цитати які характеризують Чіпку

види цінних паперів їх характеристикаУкраинская Баннерная Сеть
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010