.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


загрузка...

 
��������...
План-конспект уроку на тему Поняття про мову розмітки гіпертексту – мову HTML 


План-конспект уроку на тему Поняття про мову розмітки гіпертексту – мову HTML
Тема. Поняття про мову розмітки гіпертексту – мову HTML.
Мета. Ознайомити учнів з мовою розмітки гіпертексту – мовою HTML; виховати в учнів працьовитість, уважність, старанність; розвинути в учнів пам’ять, увагу, уяву та мислення.
Тип уроку. Комбінований.
Л-ра:
        1. Глинський „Інформатика”.
        2. Симонович „Общая информатика”.
        3. Зарецька „Інформатика”.
План.
1.    Організаційна частина.
2.    Актуалізація знань.
3.    Пояснення нового матеріалу.
4.    Закріплення вивченого матеріалу.
5.    Підсумки уроку.
6.    Домашнє завдання.
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація знань.
Для актуалізації знань задаю учням наступні запитання:
1.    Що таке WWW? Коли вона виникла?
2.    Для чого створена павутина WWW?
3.    Що таке браузери?
4.    Які ви знаєте Web-браузери?
5.    Якими способами можна здійснити перехід з однієї Web-сторінки на іншу?
6.    Що називають гіперпосиланням?
7.    Які ви знаєте кнопки для переміщення в Web?

ІІІ. Пояснення нового матеріалу.
На минулих уроках ви дізнались, що таке Web-документи. Якщо ви працювали в Інтернет, то ви мали змогу переглянути багато Web-сторінок. А як самому створити Web?сторінку? Зробити це можна за допомогою мови HTML, яку ми сьогодні будемо вивчати. Запишіть, будь-ласка, в зошити: мова HTML – мова розмітки гіпертексту. Назва мови HTML – це абревіатура англійських слів: Hyper Text Markup Language.
Мова HTML була розроблена для того, щоб створюючи документ можна було не думати про відмінність в програмному і апаратному забезпеченні комп’ютерів, на яких цей документ буде переглядатись. HTML визначає формат представлення інформації, при використанні якого не треба думати про форматування тексту, а можна повністю зосередитись на його змісті. HTML дуже проста у використанні, але потребує від працюючої з нею людини мислення в рамках строгих правил.
Після того як з допомогою мови HTML буде створено HTML-файл, то ви зможете, використовуючи будь-який браузер, відобразити цей файл у вигляді Web-документа. Запишіть: HTML-файл – текстовий файл, який має розширення .htm.
Мова HTML складається з спеціальних розміточних вказівників, які називають теги, від англійського слова tag. Можна їх також називати командами або кодами мови HTML. Запишіть, будь-ласка в зошити:
Тег – інструкція браузеру, яка вказує спосіб відображення тексту.
Тег завжди починається зі знаку „менше” (<) і закінчується знаком „більше” (>). Прописні і рядкові літери при написанні тегів не розрізняються.
Існують два типи тегів – парні і непарні. Парні теги краще всього порівнювати із дужками алгебраїчного виразу. Парний тег впливає на текст з того місця, де він написаний і до того місця, де вказана ознака закріплення його дії, а нею служить той же самий тег, який починається з символу слеш „/”. Запишіть в зошити: теги діляться на категорії по тих функціях, які вони виконують: структурні теги, теги форматування абзаців, символів, визначення гіперпосилань, включення графіки і інші.
Сьогодні ми з вами розглянемо структурні теги. Для описання структури HTML-файла використовують наступні чотири парні теги:
< HTML></ HTML> - вказує браузеру, що далі слідує HTML-файл. Цей тег ніби обрамляє документ – увесь текст повинен знаходитись всередині цього тега. Далі потрібно розбити документ на дві частини – заголовок і власне текст.
<HEAD></HEAD> - всередині цього тега повинен знаходитись заголовок документа, який складається з декількох частин, основною з яких є заголовок вікна.
<TITLE></TITLE> - тег заголовка вікна. Він пишеться всередині тега HEAD. Заголовок вікна пишеться тільки латинськими літерами.
<BODY></BODY> - всередині цього тега пишеться те, що буде доступним в області перегляду браузера. Цей тег може мати декілька параметрів, які описують колір фону вікна перегляду, малюнок в ньому, колір тексту і таке інше.
Основним елементом HTML-файла є абзац. Розбиття тексту на стрічки при написанні HTML-файла не впливає на те, як цей текст буде відображатись в браузері, тому при написанні тексту можна стільки разів переводити рядок, скільки це зручно. Заголовки використовують для найменування частин документа, а також змінювати загальний вигляд. Мова HTML дозволяє створювати добре структуровані документи за допомогою таких тегів:
<P> - тег „параграф”, відділяє абзаци один від одного, ставиться в кінці абзацу.
<BR> - наступний за цим тегом зміст HTML-файла буде просто починатися з нової стрічки.
<HR> - цей тег вказує на те, що браузер повинен відобразити горизонтальну лінію, що йде через весь екран.
<PRE></PRE> - за допомогою цього тегу встановлюється попередньо відформатований текст.
<H1></H1> - тег, який визначає заголовок документа. Після букви Н вказується вид заголовка від 1 до 5. Чим більша цифра, тим більший шрифт заголовку.
Браузер знищує всі зайві пробіли між словами. Якщо використовувати тег <PRE>, то можна ввести текст, відображений шрифтом фіксованої ширини, наприклад таблицю.
В будь-якому тексті виникає потреба виділити деякі символи, слова, вирази. Одним із таких тегів, які використовуються для форматування тексту є тег <FONT>.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
На цьому розгляд нового матеріалу завершуємо. Давайте спробуємо згадати матеріал даного уроку.
1.    Що так HTML?
2.    Для чого була розроблена мова HTML?
3.    Що таке тег?
4.    Які існують типи тегів?
5.    На які категорії діляться теги?
6.    Які ви знаєте структурні теги?
7.    Якими значками завжди починається і закінчується тег?
8.    Які ви знаєте теги управління зовнішнім виглядом Web-документа?
V. Підсумки уроку.
Отже, на сьогоднішньому уроці ми з вами познайомились із мовою розмітки гіпертексту HTML, вивчили структурні теги та теги, що використовуються для форматування тексту при оформленні Web-документу.
VІ. Домашнє завдання.
Вивчити матеріал за конспектом.

Search:
загрузка...

про японську ввічливість

день профілактики дитячого травматизма

повія панас мирний критика

оборона буші історія написання

міщанин-шляхтич

holidays in ukraine topic

тема твору повія

оборона буші історія написання

порiвняльна характеристика чипки и грицька

діалог про татаУкраинская Баннерная Сеть
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010