.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


загрузка...

 
��������...
План-конспект уроку на тему Телеконференції в глобальній мережі Internet 


План-конспект уроку на тему Телеконференції в глобальній мережі Internet
Тема уроку: Телеконференції в глобальній мережі Internet.
Мета уроку: сформувати в учнів поняття про телеконференції, їх класифікації, принцип роботи з телеконференціями; виховати всебічно розвинену особистість і добре ставлення до навчання.
Обладнання: підручник з інформатики.
Тип уроку: комбінований.

Структура уроку
І. Організаційна частина (2 хв.)
ІІ. Актуалізація опорних знань (6 хв.)
1.    Що таке електронна пошта? Назвіть її переваги.
2.    Назвіть функції електронної пошти.
3.    Назвіть протоколи електронної пошти.
4.    Що таке повідомлення?
5.    Назвіть два типи повідомлень.
6.    Приведіть приклад електронної адреси.
7.    Що таке адресна книга?
ІІІ. Пояснення нового матеріалу (31 хв.)
План уроку
1.    Поняття про телеконференції.
2.    Класифікація телеконференцій.
3.    Принцип роботи з телеконференціями.
На базі програм електронної пошти, електронних досок об’яв і інших спеціальних пакетів проводяться ділові збори, наукові конференції, у яких можуть брати участь декілька людей, які знаходяться на своїх робочих місцях в різних містах чи країнах. Способи організації таких зборів чи конференцій можуть бути різними. У найпростішому випадку кожен учасник конференції має на екрані дисплею окреме вікно, в якому він розміщує текст, документ чи зображення. У інших випадках на екрані висвічується обмін репліками в формі, схожій на текст п’єси, - спочатку вказується, хто говорить, а далі з’являються його слова. Більш важчі системи забезпечують проведення телеконференцій в реальному масштабі часу. Зображення учасників дискусії знаходиться в окремих вікнах на екрані. Вони можуть бачити і слухати один одного, обмінюватися виступами, коментарями, запитаннями.
Обмін інформацією між користувачами через мережу Internet називається телеконференцією (запишіть у зошит),(режимом роботи з групами новин, службою новин, режимом UseNet). Для цього комп’ютер повинен мати прямий контакт (OnLine) з сервером новин і відповідне програмне забезпечення: програму Trumped News або reader Netscape Navigator або MS Internet Explorer (запишіть у зошити).
За допомогою телеконференцій можна швидко отримати повідомлення на задану тему або відіслати інформацію іншим учасникам.
Телеконференції є своєрідним розвитком електронної пошти. Префікс „теле-„ означає тут „віддалений” – який діє на великій відстані. Їх ще називають групами новин (запишіть у зошити).
Телеконференції використовують для обміну інформації між зацікавленими групами людей з певної тематики – своєрідні тематичні публічні дискусії. Подібно до електронної пошти, відправляючи повідомлення на телеконференцію, потрібно вказувати адресу, але не адресу конкретної людини, а адресу телеконференції. Відправлене на телеконференцію повідомлення спочатку поступає на сервер провайдера послуг, а потім передається від сервера до сервера поки не буде передано на всі сервери телеконференцій. Якщо на сусідньому сервері повідомлення вже є, то повторно воно не передається. Приблизно за добу воно охопить весь світ.
Для читання новин необхідне спеціальне клієнт-орієнтовне програмне забезпечення і доступ до сервера новин. У системі Windows 95 для роботи з групами новин служить стандартна програма Internet News. У системах Windows 98 та Windows NT для цього призначена програма Outlook Express (вона не використовується для роботи з електронною поштою). (запишіть у зошити)
Щоб увійти в режим новин, треба виконати команду News – з’явиться вікно для роботи з групами новин. Знаючи адресу сервера новин (News Host), можна приєднатися до нього. Якщо відшукати в меню програми команду для доступу до груп новин (Group Show, тощо) і виконати її, то можна отримувати назви всіх груп на цьому сервері. Назви груп будуть у нижній або лівій половині екрану. Вони вкладаються зі слів чи їх скорочень, розмежованих крапками. Перше слово є стандартним. Воно несе інформацію про тематику групи. Другі і треті слова уточнюють тематику новин (телеконференції).
Існує декілька тисяч груп новин (телеконференцій), тому вони організовані по ієрархічному принципу. Спочатку існувало сім офіційних категорій, які є основою цієї ієрархії:
Comp – комп’ютерна тематика;
Sci – наукові дослідження;
Soc – соціальні теми;
News – мережеві новини;
Rec – все можливі хобі та розваги;
Talk – розмови та довільні теми;
Misc – все решта
(запишіть у зошити).
Крім того, існує найбільша та найпопулярніша категорія – alt. До неї ввійшли дискусії на альтернативні теми, які не відображені в основних семи категоріях. (запишіть у зошити)
Існує також багато невеликих груп новин, які мають локальне значення, наприклад, Relcom – група телеконференцій російською мовою.
Наведемо приклади груп новин: Relcom commerce software – обговорення та рекламування комерційного програмного забезпечення;
comp.lang.c – дискусія про мову програмування С;
sci.geo.oceanography – конференція по океанографії;
relcom.humor – гумор російською мовою;
relcom.games – обговорення комп’ютерних ігор.
Повний список груп новин регулярно публікується в спеціальній групі – news.groups. (запишіть у зошити)    
При використанні програми Outlook Express для роботи із групами новин спочатку потрібно командою Настройка учётной записи групп новостей сформувати обліковий запис, в якому вказується ім’я користувача, його електронна адреса, адреса сервера груп новин та інша інформація, яка отримується у провайдера послуг. Після цього можна працювати із групами новин, виконуючи команди. Группы новостей: Создать сообщение в группу новостей, Чтение новостей, Подписаться на группу новостей. Читаючи новини, можна зберігати інформацію про прочитані повідомлення, відбирати для читання, тільки ті, які в останнє отримані, зберігати статті, які представляють певний інтерес, відповідати на повідомлення публічно, посилаючи відповідь у групу новин, або приватно, використовуючи електронну адресу автора статті.
Підписку (Subscribe) на групу новин роблять так: вибирають потрібну групу і натискають на клавішу вводу – назва групи буде в верхній половині екрану, або позначена „V”. (запишіть у зошити) Можна відразу підписатися на декілька груп. Потрібну статтю із групи вибирають таким же чином: виділяють групу і натискають на клавішу вводу – з’являється список статей групи. З нього вибирають одну і знову натискають на клавішу вводу – на екрані відобразиться текст. Його можна записати на свій диск (Save), пересилати поштою (Forward), висловити свою думку і розмістити її у файлі на сервері для загального доступу (Post), відповісти персонально авторові (Article).
Телеконференції краще визначити як об’єднання інформації за темами і надання її користувачам мережі. Система телеконференції UseNet виникла як система обміну даними між двома американськими університетами, що використовували можливості електронної пошти.
IV. Закріплення нового матеріалу (4 хв.)
1.    Що таке телеконференції?
2.    Розкажіть про класифікацію телеконференцій.
3.    Яке програмне забезпечення використовують для читання груп новин?
4.    Як роблять підписку Subscribe?
V. Домашнє завдання (2 хв.)
Вивчити конспект. Верлань ст. 81-84.
VI. Література.
1. А.Н. Степанов. Информатика для студентов гуманитарных специальностей (3-е издание). – П. 2002
2. А.Ф. Верлань. Підручник для учнів 10-11 класів середньої школи. – К. 1998.

    

Search:
загрузка...

можно виправдати чіпку

борщова приправа

цитати Карпа

Прислівя про культуру поведінки

образи Чіпки й Грицька

скачать О.Ю. Гаєвський "Інформатика 7-11 класи"

проблемне навчання в початковій школі

http://myrefs.org.ua/index.php?view=article&id=792

образи Чіпки й Грицька

логічні завдання для дошкільнятУкраинская Баннерная Сеть
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010