.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Інфекційні хвороби людини, рослин та тварин - заразні хвороби рослин та тварин 


Інфекційні хвороби людини, рослин та тварин
Хвороби людини.
Туберкульоз – збудник – туберкульозна паличка (відкрив у 1882р. Р.Кох). хвороба має хронічний перебіг у людини, свійських та диких тварин, птахів. Це пряма або дещо зігнута “паличка” з заокругленими кінцями завдовжки 1-4мнм. Туберкульозні палички не рухомі, іноді мають здуття на кінцях; спор і капсулу не утворюють, грампозитивні, досить стійкі проти високої температури, висушування, кислот.
Холера – одна з найдавніших відомих інфекційних хвороб людини. Збудники її – бактерії, що за формою нагадують кому або зігнуту паличку. Відкрив Р.Кох у 1883р. Холерний вібріон належить до грамнегативних бактерій, джгутики в нього розміщені полярно (монотрих); не утворює капсул і спор; є одним із найрухливіших серед бактерій. Збудник холери при зниженій температурі може зберігатись в грунті до два місяців, у випорожненнях до 5 місяців, а в морській та річковій воді до 4 тижнів. На харчових продуктах вони можуть зберігатись до 10 днів.
Епідемії холери не припиняється і тепер. Головним у профілактиці холери є проведення загального протиепідемічних заходів.
Стафілококові захворювання. Стафілококи були виявленні Р.Кохом в 1878р., виділені Л.Пастером 1880р. і докладно вивчено С.Розембахом в 1884р. Відомо що стафілокок може уражувати будь-які органи і тканини макроорганізму. Він може призвести до запалення легень, плевриту, менінгіту, енцефаліту, абсцесу мозку та ін. Основним критерієм патогенності стафілококів є їхня здатність коагулювати плазму крові.
У травному каналі стафілококи спричиняють виникнення токсичних диспенсій у дітей, ентероколітів, тяжких холероподібних гастроенигеритів. Різні захворювання печінки і жовчного міхура спричиняються стафілококовою інфекцією.


Хвороби тварин.
До найпоширеніших інфекційних хвороб, які уражують більшість видів тварин, належать: туберкульоз, бруцельоз, пасперельоз, сибірка, паратиф, емфізематозний карбункул та ін. Збудниками цих заразних захворювань є патогенні бактерії.
Великої шкоди завдають тваринництву також інфекційні захворювання, які спричиняються вірусами (ящур, чума свиней, сказ, вірусний аборт, інфекційний ринотрахеїт, інфекційний енцефаломієлід та ін.); грибами (оравус, кандиломікоз, актиномікоз) і паразитичними найпростішими (піроплазмози, триманозомози та ін.).
Хвороби рослин.
Наука – фітонтологія. Розрізняють неінфекційні та інфекційні хвороби тварин.
Неінфекційні – виникають під впливом не сприятливих факторів зовнішнього середовища.
Інфекційні – спричиняється фітопатогенними матеріями, грибами, вірусами, мікоплазмами, рікетсіями, активноміцитами.
Бактеріози. Нині відомо понад триста видів бактерій, які уражують рослини.
Фітопатогенні бактерії мають переважно паличкоподібну форму, грамнегативні, більшість з них неспороносні аероби, оптимальна температура для їхнього розвитку становить 20-25 0С. зараження рослин відбувається через насіння, бульби й цибулини, вітром, комахами, птахами, при пораненні рослин та іншими шляхами. Найчастіше бактеріози проявляються у вигляді розростання тканин, в’янення, плямистой. Найбільш поширені бактеріози:
-    бактеріальний рак виноградної лози;
-    чорна плямистість томатів;
-    судинний бактеріоз капусти;
-    кільцева гниль картоплі;
-    бактеріоз кукурудзи та ін.
Мікози. Близько 10 тисяч грибів є збудниками хвороб рослин. Серед них такі: сажкові, іржові, переноспорози, бораннисті роси, аскохітози, актракнози, фузаріози, гниль, рак картоплі, кила капусти, фітофтора картоплі, гниль дерев і багато інших зумовлює грибами. Які можуть проникати крізь непошкоджену зовнішню покривну тканину, природні отвори (продихи, сочевички), найчастіше різні поранення на тілі рослин. Після проникнення в середину тканини збудник вступає в безпосередні взаємини організму рослини і спричиняє в ньому патологічні процеси, порушуючи нормальне функціонування життєво важливих центрів клітини (білоксинтезуючі системи), а також генетично зв’язані з ними системи регуляторів енергетичного обміну.
За середніми підрахунками щорічні втрати зерна пшениці тільки від іржастих грибів становлять близько 10% загальної продукції зерна. Тому проблема дослідження ролі грибів в захворюваннях рослин є дуже важливою, від цього залежить доля врожаю.

Search:
????????...

Гобсек жіночі образи у творі

айзек азімов - конспект уроку

реферат на тему орігамі

міф стародавнього Єгипту

ідейні джерела християнського вірування

характеристика образів персонажів Кайдашева сім'я

зображення покріпачення України в романі Панаса мирного

"Одіссея" твір про Батьківщину

напрями в літературі і мистецтві (романтизм і реалізм)

Збереження закріпачення України в романі Панаса Мирного"Хіба ревуть воли,як ясла повні?"?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010