.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


загрузка...

 
��������...
План-конспект уроку на тему "Прості текстові документи" 


План-конспект уроку на тему "Прості текстові документи"


Прості текстові документи

Мета роботи: Ознайомитися з основними прийомами набору і коригування простих текстів, визначення параметрів сторінки й абзацу, виділення фрагментів тексту різноманітними шрифтами.
Засоби: Операційна система Windows NT Workstation 4.0, текстовий процесор Microsoft Word, матеріали даної роботи, література.
Література:
1. Мазарчук А.Ю. Информатика: конспект лекций. Хмельницкий, «Эврика», 1999, п. 5.1-5.2, с. 176-181.
2. Бойс Дж., Фаллер С., Гилген Р. и др. Использование Microsoft Office 97, профессиональный выпуск: Пер. с англ. – К.; М.; СПб.: Издат. дом «Вильямс», 1998.

Теоретичні відомості

Для того, щоб мати можливість попереднього перегляду документа при виведенні на друк, а також безпосередньо виконувати функції друку, — необхідно підключити мережний принтер.  Зробити це можна за допомогою кнопки Робочого столу “Пуск” і пункту Головного меню “Настройка \ Принтеры”. Скористайтеся вказівками викладача.
Перед початком роботи з Microsoft Word насамперед необхідно виконати попереднє настроювання параметрів редактора. Для початку настройте місце розташування папок для збереження документів, шаблонів і словників. Для цього відчиніть пункт меню “Сервис \ Параметры…” і виберіть закладку “Расположение”. Змініть розташування для типів файлів “документы” і “шаблоны пользователя” так, щоб шляхи вказували на вашу особисту папку (або вкладені папки), що знаходиться на файловому серверу. Перейдіть на закладку “Правописание” і натисніть кнопку “Словари…”. Відключіть існуючий допоміжний словник і створіть новий так, щоб він розташовувався усередині вашої особистої папки на файловому серверу. По закінченні настроювань натисніть кнопку “ОК”.
Викличте довідкову систему Microsoft Word і перейдіть на закладку “Содержание”. Прочитайте ті розділи довідки, що вам знадобляться для виконання поточної роботи. Особливу увагу зверніть на відомості по зовнішньому вигляду сторінок (“Разметка страницы”) і засоби зміни їхніх параметрів. Відомості по настроюванню шрифтів і параметрів абзаців шукайте в розділі “Форматирование”.
Прості прийоми набору і правки тексту в Word практично аналогічні стандартним, що застосовуються в більшості інших текстових редакторів. Більш докладні відомості ви можете також одержати з довідкової системи, скориставшись або змістом, або предметним покажчиком.
Зверніть увагу на гарнітуру (зовнішній вигляд) основних шрифтів Times New Roman, Arial, Courier New, а також у сполученні з такими атрибутами, як жирність: Times New Roman, Arial, Courier New; курсив (похилий): Times New Roman, Arial, Courier New; жирний курсив: Times New Roman, Arial, Courier New. Це вам знадобиться при розпізнаванні гарнітур із друкованого аркуша. Основна відмінність шрифтів Times New Roman і Arial полягає в тому, що перший використовується з зарубками (рисочки на кінцях символів), а другий — без них. Обидва шрифти пропорційно розподіляють літери і порожні інтервали усередині слова. Шрифт Courier New характерний тим, що ширина місця під будь-який символ у нього однакова (як у текстовому режимі екрана). Тому всі символи рівномірно розподіляються по ширині рядка. Перші два шрифти іноді ще називають пропорційними, а останній — рівномірним.
Не виконуйте відступи і вирівнювання тексту за допомогою пробілів (як у простих редакторах). Для цього використовуйте параметри абзацу (відступи і вирівнювання), що також зручно задаються за допомогою Панелі інструментів Word і верхньої горизонтальної лінійки.

Хід роботи

1.    Дайте відповідь на контрольні питання. Відповіді запишіть у робочий зошит.
2.    Набір і коригування тексту з заданими параметрами. Отримайте у викладача Текст №1 (із помилками) і наберіть його без виправлень. Параметри сторінки і тексту:
•    Формат листа A4;
•    Верхнє і нижнє поля — 2 см, ліве поле — 3 см, праве — 1,5см;
•    Абзацний відступ — 1,25 см;
•    Вирівнювання — по ширині;
•    Міжрядковий інтервал — одинарний;
•    Шрифт — Times New Roman 12.
3.    Збережіть набраний текст у своїй робочій папці як документ Word під ім'ям Текст1.doc.
4.    Отримайте зразок виправленого Тексту №1 і внесіть усі виправлення у файл Текст1.doc. Пред'явіть закінчену роботу викладачу для здачі.
5.    Підготовка тексту з різноманітними параметрами шрифтів. Отримайте у викладача Текст №2 (із помилками) і наберіть його без виправлень. Параметри сторінки і тексту:
•    Формат листа A4;
•    Всі поля — по 2 см;
•    Абзацний відступ — 1,25 см;
•    Вирівнювання — по ширині;
•    Міжрядковий інтервал — полуторний;
•    Шрифт — Times New Roman 14.
6.    Збережіть набраний текст у своїй робочій папці як документ Word під ім'ям Текст2.doc.
7.    Отримайте зразок виправленого Тексту №2 і внесіть усі виправлення у файл Текст2.doc. Виділення шрифтів виконуйте за допомогою властивостей Жирний, Курсив і Підкреслення.
8.    Об'єднайте тексти з файлів Текст1.doc і Текст2.doc в один документ, який збережіть під ім'ям Текст3.doc (можна скористатися пунктом меню “Вставка \ Файл…”). Параметри сторінки повинні відповідати параметрам Тексту №2. Придумайте тексту заголовок, який оформіть з вирівнюванням по центру жирним шрифтом із підкресленням.
9.    Запишіть висновки про зроблену роботу.
10.    Пред'явіть закінчену роботу викладачу для здачі.

Після закінчення роботи студенти повинні вміти задавати параметри сторінки документа, параметри абзацу, змінювати властивості шрифту, виконувати елементарне редагування тексту, копіювання фрагментів тексту в буфер, вставку тексту з буфера, виконувати переміщення фрагмента тексту з одного місця на інше, об'єднувати тексти з різних файлів.

Контрольні питання

1.    Яким чином виконується набір кожного абзацу тексту в Microsoft Word?
2.    Назвіть параметри вирівнювання тексту і що вони означають.
3.    Як визначити параметри сторінки?
4.    Як визначити параметри абзацу?
5.    Як виділити фрагмент тексту іншим шрифтом?
6.    Як скопіювати деякий фрагмент тексту в інше місце?
7.    Як видалити фрагмент тексту?
8.    Як перемістити фрагмент тексту в інше місце?
9.    Як об'єднати тексти з двох різноманітних файлів в один?

Вказівки для викладача

Зверніть увагу і дайте поради щодо найбільш раціональних прийомів, що можуть використовуватися при виконанні даної роботи.

Search:
загрузка...

скачати План-конспект уроку з фізики 9 клас "Електричний опір"

збираю урожай

схема пускачів

план характеристика Гектора

картинка математика з геометричних фігур

реферат Гуни : європейці чи азійці? дискусії вчених

Випромінювання приймання та аналіз

пояснення назви "я романтика"

галицько-волинська культура

Твір злет і падіння Жульєна СореляУкраинская Баннерная Сеть
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010