.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


загрузка...

 
загрузка...
Пенсійні вклади та їх сучасна специфіка 

Пенсійні вклади та їх сучасна специфіка
Пенсійні вклади та їх сучасна специфіка

Восени 2001 року банкіри вдарили депозитними акціями по клієнтському ´бездоріжжю´. Пропозиції доволі різні, хоча є певні особливості: банки активніше почали працювати з пенсіонерами, розвіюючи міф про бідність останніх. Водночас і молодим натякають, що за допомогою своїх батьків і вони можуть отримати в банку більший, ніж звичайно, відсоток.
Пенсіонери зараз можуть розмістити кошти під 25-30% річних. Підвищення відсоткових ставок і збільшення пропозицій фізичним та юридичним особам пояснюється лише одним - певним пожвавленням на кредитному ринку. Зараз банки активно позичають кошти підприємствам сільського господарства, переробної, легкої, машинобудівної промисловостей.
Цікавий факт: близько 60-80% вкладів фізичних осіб у вітчизняних банківських установах становлять вклади населення, здебільшого - осіб пенсійного віку. Середній депозит українського пенсіонера у столиці становить близько 2,5 тис. грн, у регіоні - 1,2-1,5 тис. грн. Така статистика може привернути увагу будь-якого банкіра. До цього ще додається характеристика: пенсіонер вважається найвигіднішим клієнтом через те, що він найдовше тримає кошти в банках. Якщо молодша частина населення зазвичай укладає депозитні угоди терміном на три-шість місяців, то люди похилого віку - на рік (після цього угоди ще переукладаються на наступний рік). З цього виходили банки, які останнім часом почали пропонувати нові види депозитів - пенсійні вклади. До речі, дехто з банкірiв навіть встиг підбити перші підсумки.
У жовтні призи вкладникам-пенсіонерам вручав банк ´Фінанси та кредит´. Було розіграно 23 цінних призи, серед яких телевізори, обігрівачі тощо. Тоді керівник бізнесу Індивідуального клієнта банку ´Фінанси та кредит´ Ігор Сметанін повідомив, що розиграші призів відбуватимуться щоквартально. За активністю називають такі регіони: найбільше пенсійних вкладів відкривали жителі Київської, Полтавської та Донецької областей. Загалом банку вдалося залучити на пенсійні рахунки близько 9,5 млн грн.
Не обійшли цієї теми і в регіонах. З 6 листопада Приватбанк ввів спеціальний депозитний вклад для пенсіонерів, які отримують пенсію у відділеннях Приватбанку. Відсотки (25% річних) вкладникам виплачуватимуть щомісячно, термін депозиту - один рік.
Збільшення уваги до пенсіонерів банкіри пояснюють по-різному. ´Пенсіонер - це найстабільніший клієнт, люди похилого віку зазвичай не забирають своїх коштів із банку, фінансовим установам залишається лише привертати увагу до себе збільшеними відсотками, приміром, ми сплачуємо пенсіонерам 30% річних´, - розповів начальник управління активно-пасивних операцій банку ´Форум´ Микола Титаренко. ´Пенсійний вклад - це певний бонус для пенсіонера. У майбутньому - це величезний інвестиційний потенціал для банку´, - доповнив його прес-секретар Приватбанку Олег Серга.
Зрештою, зацікавленість спостерігається з обох боків. Вкладники несуть кошти до банків: за даними Національного банку, у жовтні депозити фізичних осіб збільшилися на 7,3% і становили на 1 листопада 5,28 млрд грн. А банкіри збільшують відсоткові ставки для клієнтів. У жовтні середня відсоткова ставка збільшилася до 12,8% річних (у вересні вона перебувала на рівні 10,4% річних). Усе через збільшення обсягів кредитування. ´Дуже бурхливо розвивається кредитний ринок, банкам не вистачає ресурсів, от вони і звертаються до населення, - розповів Микола Титаренко. - Якщо на початку року наш кредитний портфель був на рівні 160-170 млн грн, то зараз він дійшов до рівня 220-230 млн грн´.
Вiдзначили банкіри ще одну цікаву тенденцію - останнім часом населення більше почало довіряти національній грошовій одиниці. Вкладники доволі активно знімають гроші з валютних депозитів, і відкривають нові рахунки - в гривні.
Не забували банки восени і про інші акції. Напевно, найпоширенішими були ювілейні програми. Доволі багато банків засновувалися відразу після проголошення незалежності України. Тож цього року вітчизняні банки почали святкувати ювілеї. Святкові вклади почасти саме так і називали, наприклад, у банку ´Ажіо´ запропонували дві послуги: до 24 жовтня приймали вклад ´Святковий´ під 25% у гривні та 10% в іноземній валюті, потім клієнти отримали змогу відкрити депозит ´Ювілейний´ у національній валюті під 22%, в іноземній - під 13% річних (мінімальна сума вкладу доволі прийнятна - 500 грн).
Привертали увагу клієнтів і всілякими призами. Цікаву пропозицію зробив Поштово-пенсійний банк. На базі вкладу ´Депозитний´ клієнти мають змогу відкривати вклад ´Аваль-мультиприз´: мінімальна сума вкладу 500 грн, відсоткові ставки за вкладами на 12 місяців від 500 до 5 000 грн - 23% річних, від 5 000 грн та вище - 24% річних. Водночас клієнт може отримати ще й призову відсоткову ставку - ще 3% до основної ставки.
Доволі активно банки восени пропонували і євро-вклади: 12 валют, які 1 січня мінятимуть на євро, приймали банк ´Фінанси та кредит´, Укрексімбанк, УкрСиббанк, ´Форум´ та інші. Зазвичай за цими вкладами пропонували ті самі відсотки, що й за депозитами в німецькій марці. До 2002 року валюти кошику євро безкоштовно обмінюватимуть на євро.
Серед акцій для юридичних осіб можна виокремити пропозицію банку ´Форум´. Він запропонував ´короткі´ депозити, такий собі аналог поповнюваного депозиту для фізосіб. Головне нововведення ´Форуму´ - це можливість поповнювати депорахунок підприємства. Спочатку клієнт укладає з банком генеральну угоду терміном на рік, а потім уже до неї підписуються додаткові угоди. Згідно з останніми, суб´єкт підприємницької діяльності кладе кошти на рахунок і обумовлює відсотки і термін вкладу. Причому для укладання додаткових угод зовсім не обов´язково їхати до банку, це можна зробити і факсом. За допомогою факсу передаються всі документи, а кошти просто переказуються з поточного рахунка клієнта на депозитний. У банку повідомили, що на нову послугу відразу з´явився попит, i з 1 жовтня (після старту ´короткого´ депозиту) генеральні угоди вже було підписано з 40 клієнтами.
+++++++++++
Search:
загрузка...
загрузка...

план до твору слово про похід ігорів

зображення покріпачення україни в романі панаса мирного хіба ревуть воли як ясла повні

моє ставлення до Ахілла "іліада" твір

життева основа повісті кайдашева сімя

фізика Середня швидкість

скачать На межі між лицемірством та щирість"

кант логічна довершеність знань

будова еритроцитів

зоопсихологія.елементарне мислення

ЖІНОЧІ ОБРАЗИ З ПОВІСТІ ГОБСЕКУкраинская Баннерная Сеть
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010
��������...