
Виховний захід на тему "Українська співаночка"(5 клас)
(Актова зала святково прибрана вишивками, рушниками, стрічками. Зву¬чать позивні, на фоні яких чути голос за кадром.)
Голос за кадром.
Найперше було слово, крізь темряву й хаос,
Воно, як вічне диво, над світом піднялось.
І стало слово світлом посеред ночі й тьми,
У слові все розквітло, із слова вийшли ми.
І музику до слова той дивний геній дав,
Всю свою силу й серце у пісню він поклав. І розділились в пісні добро і вічне зло, Ненависть із любов’ю, все-все, що в ній зросло. Святою стала пісня, пішла у грішний світ, Щоби у наших душах палав кохання цвіт.
(Вихід ведучих в українському вбранні.)
Ведуча. Доброго дня, любі друзі! Ми раді вітати вас на святі сучасної українсь¬кої пісні в стінах нашої школи.
Ведучий. Нехай у ваших душах протягом цього свята і всього життя палає оте прекрасне почуття кохання та почуття гордості за рідний край, рідну домівку, матір, мову, слово і пісню.
Ведуча. Добрі люди кажуть, що українець співає весь рік і весь вік. Так, це нам від Бога дано, і в тому сила українського народу. Було заборонено мову, письмо, приписували нашій культурі те, що їй зроду невластиве. Але нація збереглася, і чи не завдяки пісенному вінку, що ним заквітчана Україна, єдина в світі держава, яка має таку багату пісенну спадщину.
Ведучий. Незабутнє-забудеться,
Неможливе – не здійсниться,
Найчистіше – забрудниться,
Тільки пісня залишиться.
Ведуча. А ми запрошуємо до слова директора школи _________________.
(Виступ директора.)
Ведуча. Надії мрійні та палкі стремління
Бринять іскристо у ранковій імлі.
Це гострозоре, мужнє покоління
Уже росте на молодій землі.
Ведучий. Цей запальний український танок вам дарують учасники танцю¬вального колективу нашої школи.
(Танець.)
Ведуча. Дозвольте познайомити вас з учасниками конкурсу.
(Представлення учасників конкурсу.)
Ведучий. Ще раз вітаємо конкурсантів, а я хочу представити вам вельмиша¬новне журі.
(Представлення журі.)
Ведуча. Члени журі будуть оцінювати вокальну майстерність виконавців. Їхню сценічну культуру, відтворення музично-художнього образу твору.
Ведучий. Конкурсанти можуть пройти за лаштунки, підготуватися до виступу. А я назву організаторів сьогоднішнього дійства.
(Оголошення подяки організаторам.)
Ведуча. Ваші оплески людям, котрі долучилися до організації та проведення нашого свята.
Ведучий. Згідно з жеребкуванням, першим демонструвати свій талант буде_.
Ведучий. Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Францу¬зи вибрали елегантність і красу, угорці – любов до господарювання, німці – дис¬ципліну і порядок Росіяни вибрали владність, поляки – талант торгувати, італійці одержали хист до музики Україні ж Господь Бог дав неоціненний скарб, який прославив нас і наш народ на цілий світ, - пісню. З тих давніх часів український народ і в горі, і в радощах знаходить собі втіху в пісні.
Ведуча. Запрошуємо на сцену
Ведучий. Не цурайся пісні, яку чув од мами,
Не згуби – то мова прадідів твоїх.
Бо зректися пісні, що цвіла віками, -
Мов забуть народ свій назавжди.
У яких би фарбах небо не світилось, Збережи кровинку рідного тепла. Тільки б вічно зорі в криниці дивились, Тільки б наша пісня нас пережила!
Ведуча. Вітайте оплесками наступного учасника свята сучасної української пісні_______________________________________________________________.
Ведуча. Пісня – то живий скарб народу, вона несе і радість, і смуток, чаруючи людську душу, дає їй силу і натхнення. А нам свою душу трішечки відкриє:_______.
Ведучий. Життя спливає, мов неспинна річка. У минуле відходять приємні і сумні спогади, удачі і негаразди, надбання і проблеми. Однак, всупереч невбла¬ганним законам природи, мальва кохання цвіте яскравим цвітом. Про кохання нам співає_______________________________
Ведуча. Тебе співець ПІДНІС аж понад зорі
Та ще й безсмертним світлом оточив.
Тебе, о вічна музико любові.
Що в майбуття іде крізь плин віків.
Ведучий. У мистецтва є одна важлива особливість – воно здатне відпові-дати людині на одне з найголовніших питань навіщо людина живе на Землі? Для того, щоб творити. І наші конкурсанти також спробують свої сили в ліриці й музиці .____________________________________
Ведуча. Пісне! Пісне! Мелодія и слово!
Почувань, спогадів
Чи весільна, чи колискова,
Пісня туги і пісня надій.
Ти в житті все йшла поруч із нами
Через битви і бруд калюж
Із очей ти спливала сльозами,
Була дзеркалом наших душ.
Запрошуємо на сцену ___________________________________________
Ведучий. Як я співаю, значить я існую,
Якщо існую, значить я живу.
Духовний храм з миттєвостей
І вічність до миттєвостей зову.
Як я співаю, значить я є я,
Нікому не підвладний, не підглядний,
Лиш почуттям, яким вже не зарадиш,
Єдина в світі, пісне ти моя.
Свою пісню нам подарує ________________________._________________.
Ведуча. О музико, чарівне диво! Неосягненна, як душа, Вона то лащиться зрадливо, То рветься в серці, мов гроза. У ній і біль, і щастя, й муки. Що є прекрасніше, скажіть, За незрівнянно щирі звуки, Які дарують нам цей світ?
Вітаємо оплесками ученицю __ класу _______________________________.
Ведуча. Нахлинуло щось, заполонило, слово з’єдналося з музикою і зазвучало. І якщо це слово б’ється в одному ритмі з вашим серцем, єднається з музикою вашої душі, тоді ви дійсно щаслива людина, бо розумієте поезію і насолоджуєтеся музикою. А ми разом продовжуємо насолоджуватися співом _____________.
Ведучий. Минуть роки. Мов лелеки у вирій, розлетитеся ви з теплого мате¬ринського гнізда. Та щасливої погожої днини збере вас матуся знов до рідної світлиці. І защебече, заплаче мамина пісня у ваших серцях. Озветься вона черво¬ною калиною в лузі, стрункою тополею в полі, пахучістю трав, солов’їною мовою. І де б ви не були, нехай до вас завжди прилітають легкокрилі лебеді материнства. Ведуча. Ніщо не вічне – вічні матері! Уже й тоді, як нікому стрічати, Допоки сонце світить нам вгорі, У кожного живе у серці мати.
Ведучий. Пісню про матір нам дарує ______________________________.
Ведучий. Усі мелодії вже прозвучали, всі конкурсанти вже подарували нам свої пісні. Час їм відпочити, а журі порадитися. Адже у них важлива місія – вибра¬ти кращих для участі у фіналі фестивалю. А ми в цей час закружляємо у веселому українському таночку, що його вам подарують __________________________.
(Виступ.)
Ведуча. От і підійшла хвилююча мить, коли ми дізнаємось, які номінації здо¬були наші шкільні «соловейки». Давайте привітаємо їх.
(Вихід учасників свята.)
Ведучий. Ще раз вітаємо вокалістів, а я запрошую на сцену членів журі для оголошення результатів.
(Виступ журі.)
Нагородження за номінаціями
1. Пісня глядацьких симпатій.
2. Краща авторська пісня.
3. Найоригінальніший виступ.
4. Кращий вокальний колектив.
5. Співуча родина.
6. «Соловейко» школи.
Ведуча. У славного роду достойні закони, Приємно бувати в традицій полоні. Пісні прабабусь окриляються знову, Звучить віковічне те мудреє слово.
Ведучий. Квітує природа, а ми-її діти. Від крони історії тягнуться віти, І паростки в серці зростають миттєво, Продовжують вічне природнеє древо.
Ведуча. Не треба гадати на наше майбутнє, Як є покоління сучасників путнє. Хто завше не топче традицій батьків, Тому і таланить навіки-віків!
Ведучий. До побачення всім! До нових зустрічей!