.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Виховний захід на тему "ДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ"(9-10 клас) 


Виховний захід на тему "ДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ"(9-10 клас)

Мета. Ознайомити учнів середніх класів з основами правознавства. Закріпити знання II розділу Конститу¬ції України. Вчити дітей використовувати теоретичні знання з права в різноманітних ситуаціях. Виховувати в дітей почуття відповідальності за свої вчинки.
Форма проведення: дебати
Обладнання. Столи для команд. Конституція Ук¬раїни, папір, авторучки, секундомір.
Учасники. Команди 9-х та 10-х класів.

Хід заняття
1.    На початку гри вчитель пояснює всім присутнім (особливо молодшим класам) значення слів, які, мож¬ливо, будуть використані під час гри: адвокат, прези¬дент, прокурор, гідність, право, повноліття, громадя-нин тощо.
2.    Команди беруть участь у жеребкуванні.
3.    Презентація назви команди, емблеми, девізу тощо.
4.    Учитель ставить запитання згідно з жеребкуван¬ням, на відповідь дає не більше хвилини. Якщо ко¬манда не відповідає, право відповіді надають суперни¬кам. Журі оцінює відповіді, коментує, веде рахунок.
Ситуації
№ 1. Настя К. допомагає мамі розносити пошту. Вона дуже цікавиться життям своїх друзів, а тому іноді перечитує листівки, листи, адресовані іншим.
Яке право вона порушує? (Ст. 31 КУ.)
№ 2. У багатьох американських фільмах фінал та¬кий: затримавши злочинця, полісмен повідомляє: «Ви маєте право мовчати. Все, що ви скажете, може бути використане проти вас. Ви маєте право на...».
Про які права людини і громадянина тут ідеться? Чи маєте ви такі права? (Ст. 29 КУ.)
№ 3. У деяких містах нашої планети на крамницях, бібліотеках, клубах можна зустріти вивіски: «Тільки для чорних» або «Тільки для білих».
Чи можливо це в Україні? (Ст. 24 КУ.)
№ 4. Один канадський письменник казав: «Право бути здоровим у наші дні — настільки дорога річ, що його може дозволити собі тільки багатий».
Що мав на увазі письменник? Чи реалізо¬вана ст. 49 КУ?
№5. 1917 року, після революції, було ухвалено декрет «Об уничтожении сословий й гражданских чинов», у якому було записано: «Всякне звання (дворя¬нина, купца, мещанина, крестьянина й пр.), а также наименования гражданских чинов (тайные, статские й пр. советники) уничтожаются й устанавливается одно общее для всего населення наименование —...»
Яке?
№ 6. Дванадцятирічний Володимир М. у суперечці зі своїм сусідом використав нецензурну лайку.
Яке право порушено, яку відповідальність він по¬винен нести?
№ 7. Дев'ятирічний Сергій написав вірші й хотів надіслати їх у дитячий журнал. Але його старший брат Дмитро сказав: «Даремно посилаєш, ти ж неповноліт¬ній, не можеш бути автором і тому твої вірші не над¬рукують».
Чи правий Дмитро? (Ст. 34, 54 КУ.)
№ 8. Громадянин М. перейшов вулицю на червоне світло. Водій, намагаючись його не збити, різко вивер¬нув кермо. В результаті зіткнулися два автомобілі.
Яке правопорушення здійснив громадянин М.?
Хто нестиме відповідальність за аварію?
№ 9. Громадянин К. запідозрив свого сусіда Б. в крадіжці магнітофона, виламав двері його квар¬тири і знайшов свою річ. Ні К., ні Б. не повідомили про ці події правоохоронні органи. Хто з них і як порушив Конституцію України? (Ст. ЗО КУ.)
№ 10. Сергій М. повідомив органи внутрішніх справ, що Андрій К. готує злочин. Слідчий, якому було доручено цю справу, дізнався, що в Андрія є спільники в іншому місті. Отримавши дозвіл про¬курора, слідчий ознайомився з особистим листуван¬ням Андрія. Зміст одного з листів допоміг слідчим запобігти злочину.
Чи не порушено Конституцію України? (Ст. 31КУ.)
№ 11. Чи може жінка стати Президентом України? (Ст. 24 КУ.)
№ 12. Костя Л., 12 років, подарував своїй подрузі велосипед. Приголомшеним батькам він пояснив, що велосипед — його приватна власність. А в Консти¬туції записано, що кожен має право розпоряджатися своєю власністю.
Хто ж правий - Костя чи батьки?
№ 13. Чи можливо (і за яких умов), щоб сільським головою Басівки був негр?
№ 14. Напередодні огляду шкільної художньої са¬модіяльності директор школи змусив працювати вчи¬телів без вихідних протягом місяця.
Дайте оцінку діям директора. Яке конституційне право порушено? (Ст. 45 КУ.)
№ 15. Двоє учнів 5—6-го класів пробралися ввечері в приміщення дитячого садка, побили посуд, поніве¬чили меблі, іграшки. Збитки, завдані хуліганами, ста¬новили близько 800 грн. Які конституційні права по-рушено? Хто за це відповість?
№ 16. До цього ми з вами говорили про права лю¬дини і громадянина.
А які обов'язки громадянина України ви знаєте?
Завдання. За хвилину написати обов'язки. Хто на¬пише більше і правильніше — той перемагає в кон¬курсі.
Журі підбиває підсумки, команди отримують на¬городи.

Search:
????????...

Ахілл і Гектор уславлени герої троянської війни

ескіз деталі

ескіз деталі

ескіз деталі

скорочено весілля фігаро читати

Родовід Чіпки Винниченка

внутрішня боротьба жульєна сореля

хіба ревуть воли як ясла повні(цитатні образи галі та мотрі)

план к захару беркуту

скорочено весілля фігаро читати?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010
��������...