.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Виховний захід на тему "ГОЛОД 1932-1933 років. ГОЛГОФА ГОЛОДНОЇ СМЕРТІ"(9-10 клас) 


Виховний захід на тему "ГОЛОД 1932-1933 років. ГОЛГОФА ГОЛОДНОЇ СМЕРТІ"(9-10 клас)

Мета. Сприяти поверненню історичної пам'яті про голодомор 1932—1933 років; формувати в учнів пова­гу до подій тих часів, виховувати почуття співпере­живання, поваги до минулого України.

Обладнання. Тематична газета «Трагедія Ук­раїни»; плакат «Голодомор-33», платівка; рушник, ви­шитий червоно-чорними кольорами; свічки, кусок черствого хліба, розписані плоди горобини, як уособ­лення крапель крові.1.Пам'ять — нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Читаєш і подумки    здригаєшся    від   жаху.    Особливо    вражають сторінки, де викарбовано слова про голод.  «Немає страшнішої смерті, ніж повільна смерть від голоду». А так вмирала майже вся Україна.

2.Моторошний парадокс: вмирали на всеплодючих чорноземах, на безмежних полях і ланах, всіяних житом і пшеницею, на дбайливо доглянутих городах з рясним врожаєм. Чому вмирали? Бо в людей забра­ли все. Все, до останнього колоска, до останньої зер­нини.

3.Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовле­ний  голодомор   1932—1933 років.  Сталін,   говорячи про підсумки першої п'ятирічки, заявив: «Ми, безпе­речно,   досягли   того,   що   матеріальне   становище робітників і селян поліпшується з року в рік. У цьо­му можуть сумніватися хіба що тільки запеклі воро­ги радянської влади». А після такої заяви ніхто не міг висловити іншу точку зору.

4.А насправді — все забрала влада в селян, всі фонди:  продовольчий,   фуражний,   насіннєвий,   Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне вини­щення селян, українців. Масове голодування поча­лося ще у грудні   1931   року,  тривало до  вересня 1933 року. 22 місяця народ страждав, мучився, вми­рав. Число жертв — 8 млн. чоловік. Це 1/5 всього населення України.

5. Не нагодує Мат и-Україна,

Не приголубить діточок своїх...

Яка ж бо перед Богом в нас провина?

Який ми сотворили гріх?

6. Чи той, що в нас поруйнували храми? —

Прийшли в наш край перевертні і хами

Чинить страшну наругу над людьми.

7. За жінок, чоловіків, дітей;

За малих, дорослих І старих,

Не співала півча похоронна,

Не лунали дзвони за впокій...

Ні труни, ні хрестів, і ні тризни.

Прямо в яму, навіки віків.

Чорна сповідь моєї Вітчизни,

І її затамований гнів.

8.Пам'ять, ніколи не забудуть нічого ті, хто пере­
жив страшні дні голоду.

9.Купрієнко  Микола  Васильович,  с.  Верескуни, Чернігівської області: «Зайшов у наше село хлопець 14—15   років,   дуже   слабкий.   Ноги   попухли,   під шкурою одні кістки стирчать. А вошей у нього на тілі, що аж сорочка хвилями по ньому ходить. Впав він біля управи, кинули хлопця на віз та й повезли на цвинтар. А в хлопця очі відкриті і плачуть. Його мерщій в яму перекинули й давай закопувати, У хлопця вистачило сили руками землю з лиця відки­нути тричі, а далі... Отак живцем дитину закопали!!!»

10.  Було це на Сумщині: «До хати зайшло двоє. Ви­несли маму, дівчаток, повернулися і за Катериною. Вона хотіла голосно крикнути: «Я ще жива!», але ли­ше ворухнула губами. Дядьки помітили це:

—Дивись, ще жива...

—Все одно помре, давай заберемо, щоб знову не їздити на цей куток. Тут уже нема нікого. Так і по­ховали усю сім'ю».

11.Село Рудне, Київська область. «Померли у Миколайчукових дід з бабою. Від голоду вони опухли і здавалися величезними. Синок вже не ходив, не го­ворив. А дівчинка від голоду пальчики свої почала обгризати.   Побачила   мати.   Збожеволіла.   Напоїла дітей зіллям й сама випила. До ранку повмирали всі».

12.На Вінниччині: «Восени. Померли мати з бать­ком, бо все дітям віддавали. Залишилось дві сестрич­ки. Старша Надійка, побачила, що менша вже й хо­дити від голоду не може. Взяла її на руки. Понесла до поля. Ходила довго. Знайшла 3 колоска. Побачив це голова сільради. Довго бив Надійку ногами. Кров пішла з горла. Вбили дитину за 3 колоски. А менша так і померла на полі».

13.   На   десятиліття   можна   засекретити   архіви. Можна  приховати  в  глибинах  спецсховищ  викри­вальні  документи.   Можна   замести   сліди   злочину. Можна раз, і вдруге, і втретє переписувати історію на догоду диктаторів чи ідеології. Та з пам'яттю на­роду нічого не вдієш, вона зберігатиме правду. Прав­ду про ті страшні роки, про ті страшні події.

Це наша історія, і ми повинні знати і пам'ятати її. 15. Відкривайтесь, небеса! Зійдіть на землю Всі українські села, хутори, Повстаньте над планетою, невинні душі, Збудуйте пам 'яті негаснучий собор!

Search:
????????...

характеристика марусі богуславки

російська філософія xix-xx ст

твір-характеристика "Захар Беркут"

шкільні композиції з квітів

Український етнос 19 століття

підготовка рук медсестри до операції у вигляді фільму

Активна лексика

прислівя про культуру спілкування

реферат по біології на тему причини виникнення гіповітамінозів,авітамінозів,гіпервітамінозів

хіба ревуть воли як ясла повні "недалеко од Богуслава..."?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010
��������...