.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Криптографія 


Криптографія
31
Криптографія - наука про математичні методи забезпечення конфіденційності (неможливості прочитання інформації стороннім) і автентичності (цілісності і справжності авторства, а також неможливості відмови від авторства) інформації. Традиційна криптографія утворює розділ симетричних криптосистем, в яких зашифровання і розшифрування проводиться з використанням одного й того самого секретного ключа. Крім цього розділу сучасна криптографія містить у собі асиметричні криптосистемами, системи електронного цифрового підпису (ЕЦП), хеш-функції, управління ключами, отримання прихованої інформації, квантова криптографія [3]. Криптографія багата на різноманітність алгоритмів шифрування, відомо більше десятка перевірених алгоритмів шифрування, які при використанні ключа достатньої довжини і коректної реалізації алгоритму, криптографічно стійки. Поширені алгоритми:

· симетричні DES, AES, ГОСТ 28147-89, Camellia, Twofish, Blowfish, IDEA, RC4 і ін.

· асиметричні RSA і Elgamal

· хеш-функції MD4, MD5, SHA-1, ГОСТ Р 34.11-94
Алгоритми, які найчастіше зустрічаються стосовно до DRM - це DES, AES, IDEA, RC4, RSA, MD4, MD5, SHA-1 [4].

Розглянемо деякі з них.
DES (Data Encryption Standart) - симетричний алгоритм шифрування, в якому один ключ використовується, як і для шифрування, так і для розшифрування даних. DES має блоки по 64 біт та 16 циклову структуру, для шифрування використовує ключ з довжиною 56 біт.

AES (Advanced Encryption Standard) також відомий як Rijndael - симетричний алгоритм блочного шифрування (розмір блока 128 біт, ключ 128/192/256 біт), фіналіст конкурсу AES і прийнятий в якості американского стандарту шифрування урядом США.

RC4 - це потоковий шифр, широко застосовується в різних системах захисту інформації в комп.ютерних мережах (наприклад, у протоколі SSL і для шифрування паролів в Windows NT). Основні переваги шифру - висока швидкість роботи і змінний розмір ключа [5].

RSA - криптографічний алгоритм з відкритим ключем. RSA став першим алгоритмом такого типу, придатним і для шифрування, і для цифрового підпису. Алгоритм використовується у великій кількості криптографічних додатків.

У криптографічній системі з відкритим ключем кожен учасник має як відкритий ключ (public key), так і секретний ключ (secret key). Кожен ключ - це частина інформації. У криптографічній системі RSA кожен ключ складається з пари цілих чисел. Кожен учасник створює свій відкритий і секретний ключ самостійно. Секретний ключ кожен з них тримає в секреті, а відкриті ключі можна повідомляти всім, кому завгодно або навіть публікувати їх. Відкритий і секретний ключі кожного учасника обміну повідомленнями утворюють «узгоджену пару» тобто вони є взаємно зворотними

Search:
????????...

Вірш про вчителя по-англійськи

перемогти в собі звіра по твору життя це сон

Вислови про мову. Англійська мова.

ознаки паралельності прямої і площини

тематичний план Методика викладання образотворчого мистецтва

виховна проблема класу

чому твір "Хіба ревуть воли, як ясла повні?" правомірно визначати як соціально-психологічний роман

магістрально-модульні процеси

чіпка-борець за справедливість чи пропаща душа

на тему гобсек?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010