.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Растрові редактори 


Растрові редактори
15
Растрові редактори
На моніторі будь-яке зображення є дискретним, тобто таким, що складається з певної кількості прямокутних точок, кожна з яких може бути тільки одного кольору, тоді як на звичайному малюнку на папері таку мінімальну одиницю, як точка, знайти неможливо. Крім того, на папері не вдасться намалювати два зовсім однакових малюнка. За допомогою растрового редактора можна створити дискретний малюнок, який складатиметься з фіксованої кількості пікселів, і змінювати колір кожної з них окремо. Саме тому будь-який редактор такого типу потребує, щоб користувач, розпочинаючи роботу над малюнком, указав його точні розміри, а іноді й палітру кольорів, які можуть бути використані.
Растрові редактори дозволяють будувати лінії та графічні примітиви, заливати окремі області певними кольорами, вводити текст, малювати різними інструментами. Залежно від обраного інструмента будуються лінії з різними властивостями: напівпрозорі, з розмитими краями, заповнені текстурою. Завжди надається можливість збільшити масштаб, щоб можна було працювати з окремими пікселами.
Зазвичай растрові редактори використовуються для роботи з уже готовими зображеннями, наприклад для створення колажів і редагування фотографій. Для створення великих малюнків «з білого аркуша» растрові редактори не завжди зручні.
Сучасні графічні редактори
Вам, напевно, вже доводилося користуватися таким простим редактором, як Microsoft paint, що входить до складу всіх операційних систем windows. Серед растрових редакторів окремо слід відзначити corel photo paint., adobe photoshop, live picture, Масгоmеdіа ХRes, micrografx picture publisher, paint shop Рго. Кожний із них має свої переваги та недоліки, проте найкращим вважається АсіоЬе РЬоіозпор, у якому реалізовано всі можливості растрових редакторів. Він заслужено став лідером, оскільки дає змогу робити із зображеннями майже все що завгодно. Одна з найсильніших сторін РЬоіозпор — можливість накладати на окремі області малюнка спеціальні ефекти (застосовуючи задля цього фільтри).
Недоліки редакторів такого типу очевидні: якість малюнка стає щоразу гіршою після його збільшення. Звісно, цей недолік можна усунути за допомогою певних алгоритмів, проте всі вони призводять до розмивання малюнка.
Векторні, або об.єктні, редактори
На відміну від растрових редакторів, у редакторах цього типу всі малюнки складаються не з окремих точок, а зі складних векторних об.єктів — кіл, багатокутників, довільних кривих (їх креслять за допомогою миші). Створений об.єкт можна змінювати: обертати, розтягувати, нахиляти, переміщувати, модифікувати різними інструментами, можна застосовувати до нього спеціальні ефекти, причому, і це найважливіше, абсолютно незалежно від інших об.єктів. До того ж у кожного об.єкта є такі властивості, як товщина ліній, розмір, колір, текстура, прозорість. їх також можна за потреби змінити.
Кожний об.єкт займає певне положення на малюнку, деякі об.єкти затуляють інші. Проте їх розташування неважко змінити. Оскільки всі відстані вимірюються в апаратно-незалежних одиницях, зазвичай у дюймах, векторні редактори позбавлені недоліків, властивих растровим редакторам. Малюнки можна збільшувати чи зменшувати, проте кола залишаться колами і ніколи не стануть ступінчастими.
Векторні редактори застосовують насамперед для створення великих малюнків у поліграфії (плакатів і рекламних афіш). Але створити за їх допомогою фотореалістичні зображення майже неможливо — для цього знадобиться додаткова обробка в растрових редакторах. До числа найвідоміших векторних редакторів належать adobe illustrator, Согеl Хаrа, Масгоmedіа freehand, corel drow.

Search:
????????...

паралелограм властивості

чому дерева та кущі цвітуть ще до появи на них листя?

незатухаючі механічні коливання

характеристика чипка варениченко

функції і компетенцію Гетьмана України відповідно до Конституції Пилипа Орлика 1710р.

твір на тему осінь

информаційне суспільство країн світу

основні одиниці мови

ліквідність грошей

революція 1848-1849рр.?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010