Ділова графіка. Побудова діаграм і графіків на основі табличної інформації. Друкування діаграм Практична робота «Побудова діаграм і графіків у середовищі електронних таблиць»План конспект уроку з інформатики на тему Ділова графіка. Побудова діаграм і графіків на основі табличної інформації. Друкування діаграм Практична робота «Побудова діаграм і графіків у середовищі електронних таблиць» Мета уроку: Вивчати правила опрацювання інформації, що зберігається в електронних таблицях. будувати діаграми та графіки на основі табличної інформації. Розвивати аналітичне мислення. Виховувати інтерес до предмету, вміння працювати самостійно. Тип уроку: урок формування навичок. Основні терміни та поняття: Майстер діаграм, діаграма. Обладнання: Програмне забезпечення: табличний процесор Ms Excel. Файли: DШколаМагазин.xls Плакати для самоконтролю (додатки 5-7 ) Картки: Практична робота №3 «Побудова діаграм і графіків у середовищі електронних таблиць» Література: Програми для загальноосвітніх навчальних закладів 5—11 «Навчальні програми для профільного навчання. Програми факультативів, спецкурсів, пропедевтичних курсів, гуртків. Інформатика ».-- Прем»єр, 2003 Гуржій А.М., Зарецька І.Т., Колодяжний Б.Г., Соколов А. Ю. Інформатика: Навчальний посібник для 10-11 кл. середн. загальноосвітн. шкіл.—К.: Форум, 2001.—496 с.: іл. Гаевский А.Ю. Информатика: учебное пособие для 7-11 кл.—К.: А.С.К., 2002.—464с.: ил. П. Сорока Довідничок-рятівничок з Excel // Інформатика, №№25-28, 2003. Малярчук С.М. Основи інформатики у визначеннях, таблицях і схемах: Довідково-навчальний посібник/ Під ред. С.А. Ракова.– Харків: Веста: Видавництво «Ранок», 2003.– 112с. План уроку: Організаційний момент Практична робота Аналіз практичної роботи Підведення підсумків уроку Домашнє завдання Хід уроку Організаційний момент Повідомлення учителем мети і завдання уроку. Учні повинні виконати практичну роботу, користуючись вказівками карток і в результаті записати в зошити власні висновки, користуючись планом. Практична робота №3 1. Скопіюйте файл «Магазин» у власну папку. У робочій книзі Магазин на аркуші «Товар» додайте стовпці: Продано в січні. Продано в лютому. … Продано в червні. Заповніть їх згідно зразка (додаток 5). 2. В стовпці Кількість обчисліть суму проданих товарів кожного виду за 6 місяців. 3. Використовуючи формулу, заповніть стовпець Вартість. 4. На аркуші 2 «діаграма» побудуйте діаграму за даними продаж за півроку: Діапазон—стовпці з даними продаж по кожному місяцю (виділіть потрібні комірки С2:Н8). Викличте вікно Майстра діаграм (кнопка на панелі інструментів Стандартная або команда меню Вставка—Диаграмма) Тип діаграми—гістограма. Діапазон даних—рядки—«в строках». Додайте назви товарів в іменах рядів (використати закладку «Ряд» другого кроку Майстра діаграм). Назва діаграми-- графік продаж. На осі Х—підпис «Місяці» Інші параметри оформіть за своїм смаком. 4. Продемонструйте результат вчителю. 5. Змініть тип діаграми на «Графік». 6. Додайте лінію тренду на камери з прогнозом на 2 періоди (використати контекстне меню). 7. Збережіть у файл Магазин у власну папку зі своїм паролем. 8. Напишіть висновок. Аналіз практичної роботи Вчитель з учнями коротко обговорюють етапи побудови діаграм. Учні пишуть висновки, відповідно до плану. План: Створення діаграми Зміна розташування діаграми Зміна параметрів діаграми Створення лінії тренду і аналіз даних за допомогою прогнозу. Підведення підсумків уроку Учитель виставляє та коментує оцінки. Домашнє завдання Конспект. Практичне завдання 1 варіант (можна запропонувати учням суспільно-гуманітарних класів) Побудувати таблицю температур деякого місяця. На тому ж аркуші побудувати діаграму «Графік» для температурних значень. Збережіть у файл «Погода» 2 варіант (можна запропонувати учням класів природничого профілю) а) Побудувати таблицю значень функції у=2х-хcosх для всіх цілих значень х, якщо 0 На тому ж аркуші побудувати діаграму «Графік» для значень у. б) На другому аркуші в тому ж файлі побудувати таблицю значень функції у=2х-хcosх для всіх значень х, якщо 0 На тому ж аркуші побудувати діаграму «Графік» для значень у. в) Порівняти результати.