Двохвимірні масиви.План конспект уроку з інформатики на тему Тема: Повторення пройденого матеріалу. Двохвимірні масиви. Мета: Повторити основні поняття масивів. Формувати навики потрібні для складання програм та викоритсання масивів. Виховувати точністьнаполегливість. Очікувані результати: учні повинні знати: масиви, введення та виведення масивів. опис масиву. знаходження суме і добутку масивів. Учні повинні вміти: складати програми з викоританням масиву. використовувати масиви для розв»язування математичних задач. Хід уроку. Організаційний момент. Актуалізація опорних знань. Скільки елементів містить кожен з масивів: а) for i:=1 to 4 do a[i]:=2*i. b) var B:array[«A»..»C»] of real. Використовуючи фрагмент програми for i:=1 to 4 do if a[i]<0 then writeln a[i]. Скажіть що буде результатом програми, якщо було введено: 1, -2 ,3 -5. Двовимірний масив: а) Що тако двовимірний масив? б) Яка різниця між введенням і виведенням одновимірного і двовимірного масиву? Як вводиться двовимірний масив? в) Наведіть приклад двовимірного масиву. Складання програм. Скласти програму знаходження двовимірного мавсиву елементи якого будуть дорівнювати добутку елементів двох двохвимірних масивів. C[i,j]:=a[i,j]*b[i,j] Запустити дану програму на коапютері. Введення відбувається спочатку масиву а For i:=1 to n do For j:=1 to n do begin Writeln(«a»,i,j,»=»). Readl(a[i,j]). End. Потім введення масиву b[i,j] For i:=1 to n do For j:=1 to n do begin Writeln(«b»,i,j,»=»). Readl(b[i,j]). End. Вивести також так, щоб побачити For i:=1 to n do For j:=1 to n do Writeln(«c»,i,j,»=»). 2. Скласти програму виведення на екран додатніх елементів таблиці.A[1..3,1..4] Після створення програми на компютері учні повинні дописати програму так, щоб вона шукала також кількість додатніх елементів таблиці. 3.Додаткова задача: В двохвимірному масиві всі відємні елемента замінити на їх модулі і вивести новий масив. Домашнє завдання. У зошитах скласти програму : Скласти програму знаходження суми від»ємних елементів масеву.