.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Графічний редактор Paint. Інструменти і палітра 


Графічний редактор Paint. Інструменти і палітра
План конспект уроку з інформатики на тему Тема: Графічний редактор Paint. Інструменти і палітра.
Мета: Ознайомити з графічним редактором, інструментами та палітрою в графічному редакторі. Розвинути логічне мислення, інтелектуальні здібності і уміння виділяти головне. Виховати посидючість, зосередженість і уважність.
Конспект уроку:
І. Перевірка домашнього завдання.
Які типи графічних файлів ви знаєте?
Які їх основні особливості?
Розкажіть систему обробки графічної інформації.
Які є способи обробки ГІ?
ІІ Оголошення теми та мети уроку.
ІІІ Пояснення нового матеріалу.
Графічні та редактори. Комп.ютерну графіку використовують для створення ілюстрованих журналів, палітурок книжок, емблем, етикеток, упаковок, візитних карток, рекламних оголошень, афіш тощо. Є різні програми для створення і опрацювання графічних зображень. Найпростішою є програма Paintbrush для MS-DOS або Paint для Windows 9x. Обі дають змогу створити файл у форматі bmp, що містить рисунок, виконаний за допомогою панелі інструментів
Є багато інших форматів графічних файлів. Графічні файли, наприклад, у форматі jpg, отримують під час сканування кольорових фотографій. Для перегляду графічних файлів у різних форматах і для перетворення їх з одного формату в інший типу ACDSee32, Quick View Plus тощо., наприклад, з jpg в bmp, використовують спеціальні програми
Paint – це растровий редактор, що створює зображення у вигляді набору пікселів. Малюнки, створені редактором називаються точковими, або растровим.
Запуск програма Paint: Пуск – Програми – Стандартные – Paint. Вікно редактора Paint містить елементи, звичайні для вікон Windows – додатків: заголовок, кнопки керування вікном, рядок меню, робочу ділянку, смуги прокручування, рядок статусу і обрамлення. Крім цього , є елементи властиві графічному редактору – панель інструментів і палітра..
Панель інструментів у лівій частині вікна містить 16 кнопок-піктограм. Серед інструментів панелі є Карандаш, Кисть, Ластик, Заливка, Выбор цвета тощо.
Інший характерний елемент вікна Paint – палітра, розміщений у нижній частині екрана. Зліва на панелі екрана є два квадрати, що перекриваються, з яких верхній пофарбований в основний колір, а нижній в фоновий. Основний колір використовується для зафарбовування ліній, меж об»єктів і тексту. Фоновий колір застосовується при заливання об»єктів із замкнутими межами і фону напису.
Основний колір обирається клацанням лівої кнопки миші по одному з квадратів колірної палітри, а колір фону – клацанням правої кнопки.
За допомогою Paint можна переглянути зображення х компакт-диска, сканований малюнок, малюнок, отриманий з Інтернету.
Щоб завантажити графічний файл у редактор, виконайте команду Файл – Открыть. У наступному діалоговому вікні перейдіть на потрібний диск і відкрийте папку з файлом. Виділіть файл і натисніть кнопку Открыть
Малювання ліній. Послідовність така:
Оберіть інструмент для малювання (клацніть лівою кнопкою миші по піктограмі Линия або Карандаш на панелі інструментів).
Задайте колір за допомогою палітри.
При малюванні інструментом Линия виберіть ширину лінії , клацнувши по потрібній піктограмі під панеллю інструментів.
Клацніть мишею у початковій точці лінії і протягніть покажчик до кінцевої точки. Після цього відпустіть кнопку – лінія готова.
Якщо потрібно накреслити горизонтальну або вертикальну лінію або лінію, нахилену під кутом 45, то при малюванні інструментом Линия утримуйте натиснутою клавішу Shift.
При побудові кривої спочатку малюється пряма лінія, як було зазначено раніше. Потім покажчик ставить у вершину майбутньої дуги і при натиснутій кнопці миші витягується дуга необхідної кривизни. Якщо потрібно малювати петлю, клацніть мишею в одній граничній точці зашморгу, потім в іншій граничній точці. Клацніть мишею за межами лінії, що з»явилася, і розтягніть петлю.
Працюючи в редакторі Paint, ви можете послідовно скасувати останні три дії. Для цього використовується комбінація клавіш Ctrl +Z або команда Правка – Отемнить.
Використання пензля, розпилювача і гумки.
Оберіть на палітрі основний або фоновий колір, яким ви будете малювати або зафарбовувати гумкою.
Клацніть на піктограмі потрібного інструмента.
Виберіть під набором інструментів потрібну форму і розмір пензля, або розмір розпилювача, або розмір гумки.
Ведіть покажчик миші при натиснутій кнопці аналогічно тому, як ви це робите, малюючи пензлем чи стираючи гумкою.
Створення тексту.
У редакторі Paint є інструмент Надпись, за допомогою якого ви можете в малюнок ввести текст.
Ячна панелі Шрифти задайте потрібний шрифт, його розмір і написання. Наберіть потрібний текст.
Відрегулюйте розмір прямокутної рамки напису і її положення. Розмір напису змінюється шляхом перетягування його меж. Щоб змінити положення напису, наведіть покажчик миші на прямокутну рамку і перетягніть напис у нове місце.
Можете обрати за допомогою палітри колір тексту (клацання лівою кнопкою по потрібному кольору) і заливання прямокутника напису (клацання правою кнопкою).
Для вставки потрібного напису в малюнок клацніть мишею в будь-якому місці поза написом.
У процесі створення напису ви можете скасовувати помилкові дії за допомогою клавіш Ctrl +Z. Скасовувати можна від однієї до трьох попередніх дій.
Зміна масштабу малюнка і виведення сітки.
Можливо, що звичайний масштаб, у якому відображається малюнок, вам здаватиметься малим. Тоді оберіть у меню Вид команду Масштаб і в підменю клацніть на опції Крупий або Другой.. При виборі опції Крупний зображення малюнка буде збільшено в 4 рази. Якщо ж вибрати опцію Другой, з»явиться діалог, у якому можна задати один із запропонованих масштабів. Однак звичайний масштаб можна задати ще простіше – натисканням клавіш Ctrl+PageDown.
Зміна розміру малюнка.
Припустимо, що відкрили файл із малюнком і хочете до існуючого малюнка додати ще що-небудь. Тоді потрібно спочатку збільшити розмір робочої частини малюнка. Для цього виконайте команду Рисунок – Атрибути. У наступному діалозі задайте нові розміри ( ширину і висоту малюнка,0 обравши одиницю виміру дюйми, сантиметри або пікселі. Натисніть ОК.
IV. Закріплення нового матеріалу
Якими можливостями володіє графічний редактор?
Що таке растрова графіка?
Що таке векторна графіка?
Які ви знаєте назви графічних редакторів?
Які ви знаєте формати графічних файлів?
Як відкрити графічний редактор?
Назвіть елементи вікна Paint?
Що таке основний і фоновий колір?
Як побудувати пряму лінію та лінію під кутом 45?
Як намалювати двогорбу лінію?
Опишіть, як вводиться текст малюнка як змінити масштаб відображення малюнка?
V. Підсумок уроку.
1. Що ми сьогодні вивчили на уроці?
2. Для чого це нам потрібно?
3. Де це ми використовуємо у нашому повсякденному житті?
VІ. Домашнє завдання.
Вивчити конспект уроку.
Підготуватись до самостійної роботи.

Search:
????????...

дослідження на парність

Діяльність Української Повстанської Армії

реферат на тему історія вивчення органічних речовин

Павло Чубань образ

що роблять команди Ctrl+Y на комп'ютері

Імунитет види

Людина сама собі створює обличя

характеристика образу прометея

Суспільний устрій словян

вимоги до психодіагностичних методик?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010