Підпрограми функції. Реалізація програм на використання функцій.План конспект уроку з інформатики на тему Тема: Підпрограми функції. Реалізація програм на використання функцій. Мета: Ознайомити учнів з особливостями процедур-функцій. навчити вводити формули і основні функції. Формувати навики потрібні для створення програм з використання функцій. Виховувати спостережливість, уважність, бережливе ставлення до комп»ютерної техніки. Технічні засоби навчання: комп»ютери, ОС Windows XP,середовище програмування Pascal. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку. І. Організація класу. Повторення правил ТБ і роботи учнів у кабінеті інформатики (2 хв.) ІІ. Перевірка домашнього завдання (5 хв.) ІІІ. Актуалізація опорних знань. Що таке підпрограми. Чим відрізняються фактичні і формальні параметри. Визначте, що буде виведено на екран в результаті виконанняп програми. Розгляньте фрагмент програми. Procedure Vikl(x:integer. var y:integer). Begin Y:=x+5. End. Procedure VIKl2(x,y:integer) Begin Y:=x+5. End. Begin A:=5. B:=1. Vikl(a,b). Writeln(b). Vikl2(a.b). Writeln(«b»). End. ІV. Мотивація теми і мети. Якщо результатом виконання підпрограми є одне скалярне значення, то цю процедуру оформляють як функцію. V. Виклад нового матеріалу. Формат опису функції: Function <�ім»я функції>(список формальних параметрів):тип результату. Звернення до функції має такий вигляд <�ім»я функції>(список фактичних параметрів). VІ. Задача Знайти значення числа комбінацій n! Program Kombin. Var n,m:integer. C:real. Function Fact(k:integer):integer. Var I,F:integer. Begin F:=1. For i:=1 to k do F:=F*I. Fact:=F. End. Begin Write(«n=,m=»). Readln(n,m). C:=Fact(n)/fact(m)*fact(n-m). Writeln(«C=»,C). End. Запуск програми на компютері. Виправлення пимилок, одержання результату. Додаткова задача Знайти довжини сторін трикутника АВС, якщо відомі координати його вершин А(х1,у1), В(х2,у2), С(х3,у3). Скласти функцію Dovg(a1,b1,a2,b2:integer):real. Підсумок уроку. Розгляньте задачу запущеня вами на комп»ютері. Прокоментуйте скільки разів і де ви викликали функцію. Оцінки за урок. Дом. Завдання. Знайти довжини сторін чотирикутника АВСD, якщо відомі координати його вершин А(х1,у1), В(х2,у2)б С(х3,у3), D(x4,y4). Скласти функцію Dovg(a,b:integer):real. Тема: Підпрограми функції. Складання програм. Мета: Навчати учнів створювати підпрограми-функції. Формувати навики потрібні для створення програм з використання функцій. Виховувати спостережливість, уважність, бережливе ставлення до комп»ютерної техніки. Технічні засоби навчання: комп»ютери, ОС Windows XP,середовище програмування Pascal. Тип уроку: урок закріплення набутих знань Хід уроку. І. Організація класу. Повторення правил ТБ і роботи учнів у кабінеті інформатики (2 хв.) ІІ. Перевірка домашнього завдання Запуск програми на комп.ютері, одержання результату. ІІІ. Актуалізація опорних знань. Що таке підпрограми. Чим відрізняються фактичні і формальні параметри. Загальний вигляд підпрограми функції. Виклик підпрограми функції. ІV. Мотивація теми і мети. Використання підпрограм функцій дозволяє розв»язати простіше розв»язувати складні задачі. V. Складання програм Задача Протабулювати функцію у=х2sinx з кроком р=0,1 на проміжку [0,п] Program MMM. Var xk,h:real. Function y(x:real):real. Begin y:=x*x*sin(x) End. Begin xk:=0. h::=0.1. writeln(«x»,» y»). while xh writeln(x,» « , y(xh)). xh:=xh+h. end. end. Задачі на використання математичних функцій. , де при розв»язування задачі використати функцію: Function F(a:real):real. Begin If a>=0 then F:=sin(a)/cos(a) else f:=abs(a). End. Begin VI. Підсумок уроку. Розгляньте задачу запущену вами на комп»ютері. Прокоментуйте скільки разів і де ви викликали функції. V. Дом. Завдання. Задача 7.3 Знайти значення функції де