.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Період трьох літ - так називають проміжок часу між 1843-1847 роком в творчості видатного українського поета, письменника, художника Тараса Григоровича Шевченка 


Період трьох літ - так називають проміжок часу між 1843-1847 роком в творчості видатного українського поета, письменника, художника Тараса Григоровича Шевченка
Період трьох літ - так називають проміжок часу між 1843-1847 роком в творчості видатного українського поета, письменника, художника Тараса Григоровича Шевченка. Це період творчої зрілості поета. Романтичний напрямок його творів відходить на другий план і вони набувають більш реалістичного характеру. В цей період письменник замислюється над долею України, над її теперішнім станом та її історією. Найвидатнішими творами цього періоду були: «Сон», «Кавказ», «Ш мертвим, і живим…», «Наймичка», «Холодний Яр», «Заповіт» та інші.
На початку цього періоду у 1843 році поет подорожує Україною. Він відвідує Київ, Кирилівку, подорожує по містах і селах Полтавщини, Чернігівщини та Київщини. Поета болісно вразили картини нужденного життя кріпаків, їх безправне становище. Під час своєї подорожі поет познайомився з родиною Рєпніна. Брат князя Рєпніна був декабристом, якого заслали на каторжні роботу. Тому письменник у своєму першому творі періоду трьох літ «Тризна» показує діяльність декабристів співчуває їм. На початку 1844 року Шевченко повертається до Петербургу, під враженням від подорожі по Україні він пише багато революційних творів. Одним із таких є «Сон». В цьому творі письменник викриває самодержавно-кріпосницький лад царської Росії. Поет висміює російського царя Миколу першого, царицю та інших політичних діячів.
Також автор продовжує свою художню діяльність, він видає альбом «Живописна Україна», куди ввійшло шість офортів. Особливої уваги заслуговує естамп «Дари в Чигирині 1649 року», присвяченій історичній темі возз»єднання України з Росією.
У 1845 році поет знову повертається на батьківщину, де працює у складі археологічної комісії, вивчає історичні та культурні пам»ятки українського народу. В цей час Шевченко пише поему «Єретик». У цій поемі в історичному образі Яна Гуса, поет оспівує борця проти реакційного Ватикану, борця за визволення слов»янських народів від іноземних загарбників. Наступним історичним героєм, до якого звертається автор, є Богдан Хмельницький у вірші «Розрита могила». Письменник висловлює своє обурення за те що славний гетьман допустив велику помилку підписавши договір про об»єднання з Росією. У всіх бідах тогочасної України автор звинувачую саме його.
В загалі автор в своїх творах дуже чітко передав історичні образи. Вони відіграли важливу роль в творах Шевченка. На їх прикладі автор закликав народ до рішучіх дій проти гнобителів. Автор давав характеристику їхнім вчинкам, і закликав народ розбудити свою самосвідомість і повірити, що вони є українці.
Список використаної літератури:
Тарас Шевченко життя і творчість у портретах, ілюстраціях, документах.
КобзарSearch:
????????...

кайдашеві звизки у сучасному

міфи давньої Індії

пісні кайдешеві

Вплив нікотну на білки

Вплив нікотину на білки

Вплив нікотину на білки

Характеристика кайдашевої сім ї

Характеристика кайдашевої сім ї

день українського козацтва + сценарій

лінійна алгебра програма?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010