.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
План-конспект уроку на тему "Вплив нікотину на організм людини" 


План-конспект уроку на тему "Вплив нікотину на організм людини"

Тема уроку: Вплив нікотину на організм людини

Вид уроку: лекція.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Мета уроку: Сформувати в учнів 8-го класу уявлення про здоровий спосіб життя; про вплив нікотину на організм людини та його вплив на професійну діяльність людини, а також про методи попередження та лікування різних захворювань, які пов’язанні із курінням.

Тривалість: 45 хвилин.

Прилади і матеріали: кодоплівки, кодоскоп.

Хід уроку
І. Організаційна частина.
Заходжу в клас. Вітаюся з учнями. Дозволяю їм сісти на свої місця. Запитую чергового – хто відсутній. Перевіряю готовність учнів до уроку. Сьогодні ми з вами будемо вивчати нову тему “Вплив нікотину на організм людини”.

ІІ. Пояснення нового матеріалу.
Курці щорічно "викурюють" в атмосферу 720 т синильної кислоти, 384000 т аміаку, 108000 т нікотину, 600000 т дьогтю і понад 550000 т чадного газу та інші складові тютюнового диму.
Японські експерти, досліджуючи вплив нікотину на людей на„прикладі автомобілістів, виявили, що куріння щорічно стає причиною 1-2 % усіх автомобільних аварій, а французькі спеціалісти впевнені, що ця цифра досягає 5%. За даними Г.Шаяхматова, частота порушень правил дорожнього руху курцями на 14% вища, ніж тими, що не курять. Сльозовиділення від тютюнового диму не тільки відволікає увагу, але й знижує гостроту зору. Крім того, коли водій постійно курить, то на внутрішньому боці шиби кабіни автомобіля утворюється наліт, який зменшує І прозорість і погіршує видимість.
При викурюванні однієї сигарети звужується поле зору, порушуються кольоровідчуггя і сприйняття червоного і зеленого кольорів, знижується зорове і сприйняття Інформації приладів на 20%, зменшується швидкість рухових реакцій і на 25%, послаблюється слух в діапазоні розмовної мови. Куріння негативно впливає і на перебіг психічних процесів, що виражається у зниженні сприйняття інформації І на 20%, збільшенні часу реакцій на 25%^порушенні координації рухів і мислення.
На мал.1 показана кількість помилок при дослідженнях складних сенсомоторних реакцій протягом робочого дня у водіїв-курців і у водіїв, що не курять. Протягом 2 год. у перших і у других помітне зниження кількості помилок (період втягування в роботу). Після 2 год. праці водіїв, що не курять, настає стабілізація {період стійкої працездатності), а потім поступове, незначне зменшення кількості помилок і лише після 8 год. їх невелике збільшення. У курців період стабілізації взагалі    і відсутній. Після 2 год. праці кількість помилок зростає, особливо різко після 8 год. праці. Останнє свідчить, ще у курців швидше розвивається втома, яка разом з негативною дією нікотину та .Інших речовин, які містяться в тютюновому димі, знижує їх працездатність і надійність. Залежно від якості, сортності і складу, тютюн містить близько 1200 компонентів;

Мал. 1. Кількість помилок Nпом.у водіїв-курців (1) і водіїв, що не курять (2) протягом робочого дня (при дослідженні складних сенсомоторних реакцій).
Найелементарніша схема складу тютюнового диму подана на мал. 4.

У тютюнових листках, крім нікотину, є ще 11 отруйних алкалоїдів. Найважливіші з них — норнікотин, нікотирин, нікотеїн, нікотимін. Нікотин, на відміну від інших алкалоїдів, не має жодних лікарських особливостей. Нікотин, як і інші алкалоїди, породжує пристрасть до нього.
Тютюн діє насамперед на вегетативну нервову систему, яка регулює найважливіші функції організму, наприклад, діяльність серця, функціонування шлунково-кишкового тракту. Вегетативні нервова система складається з симпатичного і парасимпатичних відділів. Збудження симпатичного відділу призводить до прискорення серцевих скорочень (тахікардії), подразнення парасимпатичних нервів — до їх сповільнення (брадикардії).
Вегетативна нервова система регулює найважливіші функції організму, діючи через ендокринні залози на внутрішні. По ходу нервових стволів симпатичні й парасимпатичні гілки мають вузли — нервові ганглії. Саме тут відбувається передавання нервових імпульсів за участю медіаторів, У різних частинах вегетативної нервової системи медіатори різні за хімічним складом (ацетил-холін і адреналін). Токсична дія нікотину виявляється якраз у нервових вузлах. Вона полягає в тому, що нікотин гальмує передачу нервових імпульсів майже до, блокування гангія, нервова клітина позбавляється здатності сприймати нервові імпульси і передавати їх м'язам.
Тютюновий дим негативно впливає на функції центральної нервової системи у її вищого відділу - кори великих півкуль головного мозку. Цей відділ найбільш чутливий до надлишку вуглекислого газу та дії інших тютюнових отрут.
У малих дозах нікотин діє збудливо на Центральну нервову систему, посилює секреторну функцію слинних залоз; частішає дихання і підвищується кров'яний тиск. Великі дози нікотину призводять до пригнічення діяльності нервової системи і до її паралічу, до зупинення дихання і серця.
Під впливом нікотину виникають зміни кровоносних судин головного мозку. Втрачається їх еластичність, стінки насичуються холестерином і різними солями (вапнування), внаслідок чого погіршується кровопостачання головного мозку, що також негативно впливає на розумову діяльність.
Порушення балансу вітаміну С в організмі також негативно впливає на центральну нервову систему. Вітамін С руйнується під дією тютюнової отрути, а дефіцит його призводить до погіршення пам'яті й підвищення втоми. При напруженій м'язовій роботі м'язи і мозок постійно вимагають припливу насиченої киснем артеріальної крові. Ця потреба у робітників-курців задовольняється не повністю, тому у м'язах швидше розвивається втома. М'язова сила зменшується на 1,5%, через 10—15 хв. настає втома, координація рухів знижується на 25%.
Отруєння тютюном це складна форма хронічного отруєння, яке призводить до серйозних наслідків для різних органів і систем людського організму. Куріння в юному віці відбивається вкрай несприятливо на загальному стані організму, який розвивається. Гальмується процес статевого дозрівання, сповільнюється ріст, погіршується розвиток Трудної клітки і мускулатури, шкіра втрачає еластичність і свіжість, раж» з’являються зморшки. Молоді курці відрізняються блідістю не тільки через спазми кровоносних судин, але й внаслідок характерної для нікотиноманії анемії (недокрів’я). У юних курців набагато швидше, ніж у дорослих, розвивається так званий неврозоподібний синдром, який виражається у постійному головному болі, особливо при розумовій праці, у швидкій втомлюваності і зниженій працездатності, в послабленні пам'яті і зниженні концентрації уваги і розладі сну, втраті апетиту і порушенні статевої діяльності.
Біохімічний механізм дії нікотину добре вивчений. Під його впливом надниркові залози виділяють гормони — адреналін і норадреналін, які посилюють серцеву діяльність, підвищують кров'яний трек. Спочатку це досягається за допомогою невеликих доз нікотину, але прискорення його знешкодження організмом змушує курця взяти наступну цигарку, щоб відновити бажаний настрій.
Нікотин змінює процес обміну речовин у нервових клітинах, імітуючи дію норадреналіну і ацетилхоліну при перенесенні нервового імпульсу між клітинами: він спочатку їх стимулює, а потім пригнічує.
Протилежно спрямовану дію нікотину на нервову систему підтверджують і курці. Одні вважають, що цигарки діють на них збуджуюче, інші — заспокійливо.
Фізична і психічна залежність від нікотину розвивається значно швидше, ніж від алкоголю. Але на відміну від алкоголізму та наркоманії нікотиноманія не призводить до деградації особистості. Якраз це робить куріння цигарок заразною хворобою, яка руйнує здоров'я людини.

IІІ. Підсумок уроку.
Бачу ви непогано засвоїли новий матеріал. Можливо виникли якісь запитання до мене? (якщо є запитання, то відповідаю на них).
Урок закінчено.
До побачення.

Підпис студента _________________

Підпис вчителя __________________


Search:
????????...

прийоми розумової діяльності

Переодизація творчого шляху Мольєра

вивчення букви і

Романтизм та національна ідея у історичних,етнографічних та літературних працях українських авторів кінця XVIII-початку XIX ст.

у чому злободенність проблем порушених у драмі не судилось?

"оборона буші"

класифікація сучасної обчислювальної техніки

робота сили тяжіння

форми розумової діяльності

жінка в творчості Панаса Мирного?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010