.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Фізична підготовка 


Фізична підготовка
BAGATO-REFERATIV.COM.UA – переклад з російської

ВІЙСЬКОВА КАФЕДРА

Фізична підготовка
іноземних армій

РЕФЕРАТ

Зміст


Вступ

«Виховання повинно стояти вище за освіту.
виховання випустити не можна навіть в тому випадку
якби на підготовку новобранця даний був навіть
один тільки день»
генерал М.І. Драгоміров


Великий світ, і багато в ньому великих і малих держав. Кожна держава повинна мати свою армію. Ця армія захищає інтереси держави, коли дипломати не в силах захистити його іншими методами.
Немає більше країн Соціалістичного табору, перестала існувати Організація країн варшавського договору, по-іншому розвинені країни відносяться до Росії, але чомусь збереглося НАТО (Східноатлантичний союз). Кожний народ по своєму цікавий. Будь-який житель нашої країни може знайти собі в США або в Західній Європі друга або навіть декількох. Але миром управляють політики, а політиками приховані соціально-економічні течії, що формуються впливовими людьми, що завжди залишаються в тіні. Не відомо, чи зіткнуться інтереси наших держав завтра, і, наприклад, в якій-небудь третій країні наші парубки зхлестнуться в бою з хлоп.ятами з інших держав.
Що б ні трапилося, корисно знати рівень фізичної підготовки вірогідного противника, щоб протистояти йому в рукопашному бою, знати на що він здатний, так і просто бути знайомим з різними методиками фізичної підготовки.
Я хочу розглянути методики фізичної підготовки, тести фізичного розвитку військовослужбовців в іноземних арміях.Тести для визначення характеристик фізичного розвитку

Медичне обстеження повинне бути обов.язковою складовою частиною будь-якої програми фізичної і бойової підготовки. Без використання детально розроблених і узгоджених програм контролю неможливо виявити недоліки, що є, труднощі, слабі місця. Тести надають стимулюючий вплив, даючи людині можливість порівняти свої абсолютні дані з контрольними цифрами інших членів групи, що обстежується.
Перевірочні тести проводяться з метою отримання результатів, необхідних для уточнення методик тренувального процесу і розробки конкретних програм розвитку фізичних здібностей людини. У змаганнях повинні визначатися сила, спритність, витривалість, координація, швидкість і пристосовність. Жодну з існуючих систем класифікацій не можна прийняти за абсолютну. рекорди, що знову встановлюються постійно вносять в них коректива.
Норми, що Встановлюються не повинні бути настільки завищені, щоб здаватися недосяжними, і в той же час не настільки занижені, щоб відбивати інтерес і бажання до додатку зусиль для їх виконання. Суворий контроль за проведенням тестів дуже багато значить для точності визначення кінцевих результатів.
Тестування повинно провестися через рівні проміжки часу протягом усього тренувального циклу для отримання даних, необхідних для об.єктивної оцінки досягнутих результатів. Сподівайтеся на їх поліпшення, спонукання інтересу і упевненості в своїх справах.
Тверда упевненість в своїх фізичних силах повинна бути головною метою тесту.
Тест № 1
Параметры
Підтягування на перекладині
Віджимання в упорі лежа
Пдйоми в сид 3 хвилини
50 ярдів по пластунськи
Біг на 50 ярдів з
ношею на спині
Спритність бігу на 70 ярдів
Біг на 350 ярдів з гранатами
Учбова полоса
перешкод
4 милі

Чудово
18
16
55
51
130
91
40
50
9
19

65Відмінно
13
15
50
41
90
76
51
60

10
20
21
66
69Добре
12
9
40
36
75
66
61
75
11
12
22
24
70
73Задовільно
8
6
35
25
65
60
76
84
13
14
25
26
74
77Незадовільно
5
24
59
85
15
27
78


Загальні правила
Підтягнення на перекладині. Людина повинна підняти свою вагу до перекладини, торкнувшись підборіддям її зверху. Повернутися в початкове положення: лікті прямі, руки повністю довгасті.
Спритність бігу. Стартуєте з низької стойки. 10 ярдів бігом. 10 ярдів по-пластунському 10 ярдів бігом. 10 ярдів плазом 10 ярдів бігом. 10 ярдів по місткам 10 ярдів бігом. Всього 70 ярдів.
Біг на 350 ярдів з гранатами. Дистанція 50 ярдів. На бігу через кожні 10 ярдів класти на землю гранату (дерев.яний брусок). Всього 5 гранат. Повертаючись, підіймати кожну гранату і класти зворотно в сумку. Повторити 3 рази. Останні 50 ярдів просто пробігти.
Віджимання в упорі. Все тіло утримується на прямій лінії. Груди злегка торкаються землі.
Підйоми в сид. Виконуються з положення лежачи на спині, руки зчеплені за головою, кісточки зведені. Підіймаючи тулуб, сісти. кожний раз ліктем торкатися протилежного коліна. На виконання дається 3 хвилини.
Біг на 50 ярдів з ношею на спині. Розділіться на пари - вага партнерів повинна бути приблизно рівною. Пронести партнера на закорках на відстань в 50 ярдів. На зворотному шляху помінятися ролями. Час зараховується несучому.
Подолання відстані в 50 ярдів по-пластунському. Лягти на живіт перед зоною довжиною в 50 ярдів, покритої колючим дротом на висоті 20 дюймів. Переповзти її, керуючись бойовим статутом. Час зараховується після того, як тіло скотиться в окоп для укриття, яким закінчується зона.

США

Після того, як потерпіла крах теорія «війни машин», гаряче любима один час в певних колах вищого військового керівництва США, був взятий курс на поліпшення якості фізичної підготовки військовослужбовців і особливо особистого складу підрозділів. Вірність цього курсу довели війни у В.єтнамі і Кореї, помилки яких були враховані військовими. З керівництва по фізичній підготовці був прибраний термін «фізична придатність» і замінений на «фізична готовність», що в корені міняло саму психологічну установку. Загальна військова готовність складається з готовності технічної, психічної і фізичної. У останній особлива увага стали приділяти трьом основним складовим: мускульна сила, мускульна і сердечно-дихальна витривалість. У зв.язку з модернізацією в змісті програм по «фізпідготовці» був зроблений акцент на збільшення військово-прикладних вправ: використання методів підготовки в умовах ризику. розвиток витривалості (біг на 2, 3, 5 миль і марш на 25-50 миль з повним викладенням). щоденний біг на 2 милі до сніданку. швидкий біг із зміною напряму і вивертанням. силові курси, в т. ч. з ізометрією. штиковий бій, прийоми нападу і захисту без зброї. східні єдиноборства. Відповідно збільшилося і час, що відводиться фізичним вправам.
Для рекрутів на заняття по фізпідготовці виділяється 4 години в тиждень в період основного бойового навчання. і 3 години в тиждень під час індивідуальної підготовки підвищеного типу. У всіх центрах навчання до сніданку біг на 2 милі (3218 м), а в морській піхоті 3-4 милі (4827-6436 м). Навички рукопашного і ближнього бою відпрацьовуються на штурмовій смузі більше за 400 м з 18-ю різними перешкодами. Долаючи насип і рови з колючим дротом, вогонь і воду, канатні дороги і щити, особистий склад попутно вогнем і багнетом вражає мішені і формує в собі корисні якості (рішучість, взаємовиручка і .
Готують війська і до дій в горах, джунглях, пустелі, Арктиці. Так, наприклад, в горах особистий склад буде випробовувати не тільки фізичні навантаження і нервово-психічне напруження, але і нестача кисня, вплив холоду і вологи і інших чинників. Тому, крім оволодіння навичками подолання гірських перешкод і розвитку загальної, швидкісної, силової витривалості. сили. спритність. швидкості, приділяють особливу увагу виробленню у особистого складу індивідуальної переносимості чинників середовища.
Особлива увага приділяється в учбових програмах веденню бойових дій в населених пунктах.
Стає ясним, що війська готуються до дій в будь-яких умовах часу, клімату і навколишнього оточення. Тренувальний процес заснований на розумному застосуванні загальновідомих принципів прогресії (послідовне, розумне підвищення навантажень), перевантаження (регулярне посилювання вправи), збалансованості (гармонійне поєднання видів рухаючої діяльності), різноманітності, регулярності. Виділено і вивчено декілька стадій по приведенню в бажаний фізичний стан. Основні з них: стадія жорсткості (мускульна хворобливість), повільне поліпшення (прогрес до 6-10-й тижня), підтримка (за 20-дневный термін без вправ втрачається форма).
Загальними видами вправ для всіх родів військ є: вправи для постави, загальнорозвиваючі, курс перешкод, біг, акробатика, бойові вправи (в т. ч. і фехтування, і рукопашний бій), «партизанські» вправи (перенесення партнерів різними способами, пересування плазом, «гусячим» кроком і т.д. Масова гра, естафети, атлетична гра командного характеру.
Існують і загальноприйняті форми занять. Крім ранкових (біг і , проводяться планові заняття (круговий метод виконання вправ в складі підрозділів). Індивідуальні заняття (форма для військовослужбовців поза групою: під час чергування, для «штабників» і т.п.) Фізичне тренування в ході бойового навчання. На кораблях практикується особлива форма вправ (не менше за 30 хв. в день), що не вимагає багато місця, але на великих кораблях проводять і біг, і гра, і естафети.
З листопада 1980 м. в армії введений спрощений тест визначення міри фізичної готовності з 3-х вправ:
1. Віджимання в упорі лежачи за 2 мін..
2. Підняття тулуба лежачи за 2 мін..
3. Біг на 2 милі (3218 м).
Оцінка результатів проводиться по 100-очковій таблиці для різних вікових груп.
Один раз в 3 місяці здійснюється 25-мильный марш-кидок, раз в місяць випробування по бойовій небезпеці (стрільба з кулемета понад сітки над тими, що повзуть і , 5 миль (1 разів в тиждень) долаються за 50 мін, 7, 25 миль за 12 годин.
На флоті США діє програма «Новий образ життя». 1,5 години в день під керівництвом інструкторів проводяться фізичні вправи. Перевищення нормативної ваги тіла більш, ніж на 22%, ставить питання продовження служби.
Гордість ВС США морська піхота виявилася не готова до воєн в Кореї і В.єтнамі і насамперед із-за недостатньої фізпідготовки.
Військово-прикладні уміння, що освоюються тепер морською піхотою це біг на швидкість і витривалість, стрибки в довжину і глибину, вивертання, лазіння і пересування, повзання, кидання, перестрибування, перенесення людей і предметів, падіння на землю, плавання в спецситуаціях.
У число видів вправ, що застосовуються в морській піхоті, входять ходьба і біг, акробатика, партизанська, а також курс перешкод, курс упевненості, курс витривалості, силовий курс, ізометрія, гра і естафети, плавання, атлетична і командна гра.
Так, наприклад, вільні вправи, в т. ч. з гвинтівкою, проводяться у вигляді 15-хвилинних комплексів. Командна вправа з колодою привчає діяти відразу 6-8 чоловік.
Ходьба і біг діляться на швидкий крок (120 в хв.), збіглий (180 в хв.), швидкісний марш на 4, 5, 9, 12 і 16 миль. біг кидками на 30-40 ярдів (27-36 м) в складі відділення, біг на довгі дистанції (2, 3, 4, 5 миль), змішані пересування.
Курс витривалості, створений в 1974 м. в школі морської піхоти в Квантіко, являє собою стежку в 2 милі з 27 перешкодами.
Силовий курс це серія з 7-10 вправ, що виконуються круговим методом. Ізометрия це короткочасні, в 6-10 сек., скорочення мускульних груп.
Що Уміє плавати навчений і методам порятунку на воді, і прийомам надання першою допомоги, і стрибкам в одягу і із зброєю з борта корабля, і багато чому іншому.

Два рази в рік здається тест тест:
Очки
Підтягування
(разів)
Піднімання тулуба (разів)
Біг 3 милі
(хв. и сек.)

100
20
80
18.00

90
18
75
19.40

80
16
70
21.20

70
14
65
23.00

50
10
50
26.20


Оцінка результатів в залежності від віку

а) Мінімальні вимоги
Вік
(років)
Підтя-
гування
Підні-мання
тулуба
Біг
на
3 милі
Очки
за
3 вправи
Додат-кові
очки
Загальна к-ть очок

17-26
3
40
28.00
95
40
135

27-39
3
35
29.00
84
26
110

40-45
3
35
30.00
78
7
85


б) Загальна оцінка фізичної пригодності
Вік
(років)
Незадов.
3-й клас
2-й клас
1-й клас

17-26
0-134
135-174
175-224
225

27-39
0-109
110-149
150-199
200

40-45
0-84
85-124
125-174
175


Рядові повинні показати результати 3-го класу і вище, а сержанти і офіцери до полковника включно повинні завжди здавати на 1-й клас у відповідності зі своєю віковою категорією. Особлива увага приділяється в морській піхоті стрільбі і рукопашному бою.
У разі невиконання хоч би однієї вправи, навіть при перевищенні необхідної суми окуляри, тест вважається невиконаним.
Спеціальні курси фізичного тренування плануються перед початком вчень з метою адаптації особистого складу до характеру майбутніх навантажень і вдосконалення відповідних прикладних навичок. Нормативи спеціальних курсів, як правило, значно вище за вимоги тесту фізичної готовності. У ці курси входять ізометричні вправи, степ-тест, крос з орієнтуванням і подолання спеціальної смуги перешкод (в польовій формі, із зброєю і спорядженням). Ці курси проводяться в спеціальних учбових центрах протягом 3 тижнів.
Перевірка фізичної готовності особистого складу військово-повітряних і військово-морських сил здійснюється на основі окремих інструкцій і по власних нормативах, які в останні роки мають тенденцію зближення з єдиним армійським тестом.
Починаючи розмову про фізичну підготовку військ спеціального призначення, потрібно зазначити, що вони з.явилися в 1952 м. в складі партизанської піхотної групи військ ООН в Кореї, в цей час вони нараховують тільки в США 32 тис. чоловік (14,9 регулярні частини і 17,1 резерв).
«Спецназ» США поділяється на групу спеціального призначення «зелені берети», рейджерів «чорні берети», підводні бойові плавці «яскраво-червоні каски», загони типу «Дельта» формування особливого роду. З 1985 р. створюються диверсійні горнострілкові частини. Число «альпіністів» буде становити 3,5 тис. чоловік. Кількість «зелених беретів» в ВВС 5-6 тис. чоловік, на флоті 5 тис. чоловік, в морській піхоті 1 тис. чоловік і в сухопутних військах 10 тис. чоловік.
Кандидати в ці війська повинні виконати наступні вправи: віджимання в упорі лежачи 45 разів. підняття тулуба 45 разів. біг 2 милі (3218 м) менше 16 хвилин. підтягування на перекладині не менше 6 разів. тест «виживання на воді в бойових умовах», що включає наступне:
плавання в обмундируванні і із зброєю (гвинтівкою) на 15 м.
пірнання на глибину 3 м і звільнення від зброї і спорядження.
падіння у воду з висоти 3 м із зброєю і спорядженням із зав.язаними очима.
Фізпідготовка в цих військах проходить поетапно: на першому етапі на фоні щоденної загальнофізичної підготовки проводяться марш-кидки на 10 км з викладенням 32 кг. Зазначається, що в перші 4 тижні відсівається до 60% кандидатів. У кінці першого етапу проводять контрольні марш-кидки на 30 км. Особистий склад, що не виконав нормативи, відраховується в інші частини.
Другий етап це система заходів, направлених на вироблення у особистого складу здібності до виживання. Особлива увага приділяється навчання особистого складу спеціальним прийомам рукопашного бою, східним єдиноборствам, подоланню перешкод, а також формуванню психічної готовності, згуртованості і бойової злагодженості підрозділів. Регулярно (1-2 рази в тиждень) виконуються нічні марші на незнайомій місцевості.
На третьому етапі проводиться комплексна перевірка рівня фізичної підготовленості, в ході якої на фоні тактичної обстановки здійснюються багатокілометрові переходи (до 180 км).
Надалі в підрозділах військ щодня проводиться біг на 5-8 миль і періодично піші марші по важкопрохідний місцевості на 25-100 миль (40-160 км). Вимоги настільки жорсткі, що багато які військовослужбовці по декілька років не виїжджають у відпустку, щоб не втратити «форму» і не бути відрахованим з привілейованих підрозділів. Зниження результатів по фізпідготовці негайно відбивається на грошовому змісті.
Останнім часом намітилася тенденція до збільшення числа бойових плавців. Бойовий плавець вважається боєготовним, якщо він може проплисти 10 км по поверхні в ластах з вантажем 50 кг, до 1 км в аквалангу і до 0,5 км за компасом вночі і вдень, а також подолати 40 км на підводних засобах пересування і здійснювати марш-кидок на 28-30 км з вантажем 24 кг. Щоквартально він повинен здійснювати парашутні стрибки. Крім того, плавці володіють всіма видами стрілецької зброї, уміють водити будь-яку техніку, мають навички рукопашного бою і альпінізму, підготовлені до тривалого перебування без сну і їжі.
Затвердився особливий різновид підготовки «Школа виживання» Солдат привчають діяти тривалий час на значному видаленні від своєї частини, в умовах жорстоких позбавлень, при постійній фізичній і психічній напруженості. Солдат кидають посеред джунглів і вони повинні за 3 дні добратися до табору.
У 1969 р. командуванням ВС США були прийняті рішення:
війська необхідно навчати рукопашному бою.
підвищити ефективність існуючої системи навчання рукопашному бою, взявши за основу систему навчання в морській піхоті США.
використати тренування по рукопашному бою з метою формування військово-прикладних навичок, фізичного зміцнення і морально-психологічної підготовки особистого складу.
Лижна підготовка. За допомогою снігоступів військовослужбовці можуть пересуватися по глибокому снігу майже як по твердому грунту. Нормативи: пішки 3 км/години при глибині сніжного покривала до 30 см, на снігоступах 4 км/годині, на лижах 5,5 км/години, на лижах за тягачем більше за 20 км/години.
Вивчається буксирування і подолання перешкод, ходьба без палиць і їзда на лижах як на санях, використовується різне пристосування для різних цілей. Програма лижної підготовки включає наступні нормативи: марш 3 милі з повним викладенням за 60 хв. на снігоступах. 150-мильний (240 км) марш по перетненій місцевості. 10 миль зі стрільбою на 2-х рубежах по 20 пострілів. 50-мильный (80 км) марш в складі «бойового патруля». орієнтування по карті.
Приділяється увага поєднанню лижної підготовки і виживання. Під час «зимового польового виходу» новаки 3 тижня вчаться виживанню і лижній підготовці.

Італія

Особливою ретельністю відрізняється фізподготовка в італійській парашутній школі, де періодично в повному викладенні проводяться «маршів-виживання» 200 км за 5 днів. Нормативи бігу на 1500 м 6 мін. 30 сік., 5000 м 24 мін.
Гірські стрілки здійснюють «підйомів-виживання» по прямовисних крижаних скелях при морозі 25 градусів в маскхалатах, з бойовими автоматами.
Великобританія

Основні перевірочні вправи в англійській армії це крос на 2 милі, без перерви перехід на біг на 1 милю з подоланням двох перешкод висотою 6 і 9 футів (1,8 і 2,7 м). Високий рівень фізичної і психічної готовності англійських десантників відмічався при аналізі результатів Фолклендський Операції.
Найбільш високі і різносторонні вимоги пред.являються особистому складу спеціальної авіаційної служби (САС), сформованої в період другої світової війни для диверсійно-розвідувальних дій проти військ фельдмаршала Роммеля в Північній Африці.
У післявоєнні роки підрозділи САС використовувалися правлячими колами Англії для боротьби проти національно-визвольних рухів в Південно-Східній Азії, на Ближньому і Середньому Сході, в Північній Ірландії.
У цей час полк САС являє собою особливу військову частину, що знаходиться в безпосередньому розпорядженні командування збройних сил і уряду Великобританії.
Полк укомплектований високооплачуваними найманцями-професіоналами, що пройшли ретельний відбір і тривалу (не менш двох років) підготовку. Вся діяльність САС оточена глибокою таємницею. Весь особистий склад САС формально рахується в списках інших полків: шотландської і уельської гвардії, в королівській легкій піхоті і інших. Навіть членам сімей головорізів з САС не покладається знати, де і чим займаються їх родичі. Тільки випадкові репортажі в пресі зрідка підводять завісу таємничості над їх діяльністю, як, наприклад, штурм Іранського посольства в Лондоні в травні 1980 року.
Бойова і спеціальна підготовка особистого складу САС включає тактику диверсійно-розвідувальних дій, стрибки з парашутом, скелелазення, орієнтування, способи потайного і швидкого пересування по важкопрохідний місцевості, плавання з аквалангом, веслування на надувних човнах, володіння різними видами вогнепальної і холодної зброї, курс виживання в екстремальних умовах, а також вивчення іноземних мов, особливо російського і арабського. Фізична підготовка має першорядне значення в системі навчання і виховання особистого складу САС. Заняття по фізичній підготовці проводяться щодня протягом 1-4 годин.
У змісті занять головне місце займають кроси і марш-кидки вдень і вночі по важкопрохідний місцевості зі значним вантажем, причому дистанція і вага викладення постійно збільшуються таким чином, щоб кожне тренування закінчувалося на межі фізичних можливостей солдат. Відмічаються випадки загибелі людей від перевтоми.
Практикується, наприклад, такий метод: окремих солдат або невеликі групи закидають на машинах або вертольотах в незнайому місцевість і призначають час, за який необхідно добратися до пункту прибуття на видаленні 30 миль (близ. 50 км) і більш. Улюбленими місцями такого тренування служать важкопрохідний болота Південно-Західної Англії. При цьому спізнення на збірний пункт більш, ніж на 2 хвилини, спричиняє за собою покарання, аж до відрахування з полку.
Особливе значення додається курсу ближнього бою, який включає навчання швидкісній стрільбі навскидку, використання холодної зброї і прийоми бою без зброї. Типовими вправами цього курсу є: стрільба, метання ножа або нанесення ударів по групі манекенів, причому враховуються не тільки результати, але і час.
Велика увага приділяється психологічному відбору і підготовці. За допомогою спеціальних тестів і повсякденного спостереження виявляються особисті якості, які можуть вплинути негативний чином на професійну ефективність військовослужбовців. Всі випадки вияву нерішучості, боягузтва і подібних слабостей суворо караються. У той же час стимулюється вияв твердості, агресивності і жорстокості.
Навіть серед англійського населення головорізи з САС користуються надто негативною репутацією, їх порівнюють з гитлеровськими есесовцями, а одна місцева газета назвала їх «брудними чудовиськами, що виповзають з боліт».
Певні особливості є і в системі фізичної підготовки британських морських піхотинців. Бригада морської піхоти ВМФ Англії чисельністю 7800 чоловік призначена для участі в амфібійних операціях і для виконання поліцейських функцій на кораблях і військово-морських базах.
Програма бойової і спеціальної підготовки морських піхотинців передбачає відробляння способів десантування з кораблів, катерів і вертольотів, в тому числі безпосадочним способом, здійснення стрибків з парашутом з великих і малих висот, техніку і тактику ближнього бою, а також курс скелелазення і курс виживання в складних умовах.
Фізична підготовка морських піхотинців направлена головним чином на розвиток витривалості і вдосконалення військово-прикладних навичок: стрільби навскидку, подолання природних і штучних перешкод, прийомів рукопашного бою.

Мінімальні нормативи по фізпідготовці збройних сил Англії:

1. Тест «початкових фізічних можливостей»
Норматив
17-29 (років)
30-34 (років)
35-39 (років)
40-44 (років)
45-49 (років)

Степ-тест (по табл.)

157-188

168-198

174-206

—————

—————

Підтягув. на перекл.
(разів)654——————————

Підніма-
ння тулуба (разів)


12


10


8


—————


—————

Віджиман. на брусках (разів)


6


5


4


—————


—————

Стрибки в висоту з місця
(дюйм)15,012,510,0——————————


2. Тест «базової фізичної придатності»
Норматив
17-29 (років)
30-34 (років)
35-39 (років)
40-44 (років)
45-49 (років)

Біг 1,5 милі (2,4 км) (хв)


11,30


12,00


12,30


15,00


20,00

Біг 3 милі (4,8 км) (хв)


———-


———-


———-


35,00


40,00

Степ-тест (по табл.)


———-


———-


———-


215


232


3. Тест для морської піхоти (1-я вікова категорія)
крос 9 миль (14, 5 км) (хв.) 90
марш-кидок 30 миль (ок. 4 км) (год.) 8
біг 2,5 милі (близ. 4 км) з перешкодами в повному спорядженні зі стрільбою на дистанції з автоматичної гвинтівки (мін) 72
переправи по висячому мосту в повному спорядженні (хв.) 5,5

Результати всіх видів перевірки фіксуються в індивідуальній картці фізичної готовності. Невиконання контрольних нормативів «базової фізичної придатності» або «бойової фізичної готовності» спричиняє за собою зниження грошового змісту військовослужбовців-професіоналів.
У той же час в керівництві міститься вимога того, щоб заняття по фізичній підготовці були не тільки ефективні, але і привабливі. Англійське командування вважає, що поєднання матеріальної зацікавленості і привабливості занять стимулює найкращим образом досягнення високого рівня фізичної готовності професійної армії.


Франція

У Франції особистий склад спецпідрозділів, крім тестів, без перерви повинен виконувати наступну серію: 30 присідань, 15 віджимань, 40 підйомів тулуба, 4 підтягування, біг на 200 м з вантажем 35 кг менш, ніж за 24 сек., лазіння по 6-метровому канату 2 разу підряд, біг на 1500 м з вантажем 10 кг менш, ніж за 9 мін., біг на 8 км з тим же вантажем менш, ніж за 6 мін.
«Школу виживання» по програмі «командо» проходять всі офіцери. Курс «командо» являє собою комплекс прийомів і дій, що виконуються в умовах підвищеної небезпеки і ризику і пов.язаних зі значними фізичними і психічними напруженнями.
У зміст курсу «командо» входять:
«смуга ризику», окремі дільниці якої долаються під дійсним вогнем.
скелелазіння «основи альпіністський техніки».
переправи уплав на підручних коштах через водну перешкоду з швидкою течією.
«втеча з полону» потайний вихід з лабіринту підземних споруд з подоланням складних перешкод, наприклад, дротяного загородження під струмом.
дії з вибуховими речовинами і метання бойових гранат.
«боротьба з танками» «обкатка» танками, метання протитанкових гранат, установка протитанкових загороджень.
«рейд» потайне пересування по важкопрохідний місцевості в складі підрозділу з попутним рішенням тактичних задач.
«бій в населеному пункті» перебіжки, переповзання, метання гранат, стрільба навскидку, рукопашний бій.
«виживання в складних умовах» прийоми і дії, що забезпечують збереження життя і боєздатності в різноманітних умовах місцевості, клімату і погоди.
Курс «командо» проводиться в складі штатних підрозділів (рота, батальйон) в спеціальних учбових центрах протягом 3-х тижнів. Заняття проводяться по 12-18 годин в доби. Головною метою курсу вважається психічне загартування, виховання упевненості в своїх силах і стійкості до великих фізичних навантажень.
Французьке командування вважає, що підрозділи стають цілком боєздатними тільки після проходження курсу «командо».
Орієнтовні нормативи перевірки фізичної підготовки збройних сил Франції для військовослужбовців до 35 років (форма одягу спортивна):

відмінно
добре
задовольнить.

Нормативи
35
30
25

1. Біг 100 м (з)
12,6
13,7
14,9

2. Штовхання ядра:
7,257 кг (м)
5,0 кг (м)

8,80
10,70

6,70
8,20

5,10
6,20

3. Стрибок:
у висоту (м)
в довжину (м)

1,49
5,40

1,31
4,60

1,14
4,00

4. Біг 1000 м (хв.)

3,05

3,25

3,48

5. Тест Купера
(12- мін. біг, м)

2800

2400

2000

6. Плавання вільним стилем(м)


50


50


50

7. Лазіння по
канату
без допомоги ніг(м)
за допомогою ніг(м)


3
5


3
5


3
5


Німеччина

Тест фізичної придатності призначений для визначення рівня і динаміки розвитку основних фізичних якостей всіх військовослужбовців відповідно до їх вікових категорій.
Особистий склад бундесвера ділиться на 5 вікових категорій: 1- а до 25 років, 2-а 25-32, 3-я 32-40, 4-а 40-46, 5-а старше за 46 років. Крім того, є ще дві категорії військовослужбовців з фізичними обмеженнями, для яких передбачені полегшені нормативи.
Тест фізичної придатності проводиться на початку і кінці основного періоду навчання рекрутів, а також в ході всіх учбових програм не рідше за один раз в рік.


Нормативи тесту фізичної придатності
(для військовослужбовців 1-й вікової категорії)
Вправи
Чудово
Дуже добре
Добре
Майже добре
Задов.
Майже задов.

Біг 50 м (з)
6,0
6,5
7,0
7,5
8,0
8,5

Стрибки в довжину
з місця (м)

2,73

2,53

2,33

2,13

1,93

1,73

Кидки медбола (3 кг) протягом 30 із з положення лежачи на грудях (раз)353025201510

Підняття тулуба з положення лежачи протягом 30 (раз)282622191612

Підтягнення на перекладині (раз)

12

10

7

5

2

1

Човниковий біг 2*10 м з вантажем (з)

9,7

10,2

10,7

11,2

11,7

12,2

Біг 2000 м (хв.)
6,20
7,10
8,00
8,50
9,40
10,30


Всі вправи виконуються в спортивній формі одягу. Тест виконується протягом 2-3-х днів. Оцінка результатів проводиться по 6-балльной таблиці, що має проміжні десятеричні градації. При цьому вищою оцінкою вважається «одиниця».
Обов.язковим масовим виглядом перевірки фізичної підготовки особистого складу бундесвера є «солдатські змагання», які проводяться один раз в рік на рівні рота і рівних ним підрозділів. Для всіх військовослужбовців молодше за 40 років участь в змаганнях обов.язкове. Для старших вікових категорій участь добровільна.
У зміст «солдатських змагань» входять наступні вправи: біг на 100 м, стрибок в довжину з розгону, штовхання ядра (7,25 кг) і біг на 5000 м. Для військовослужбовців старших вікових категорій і що мають медичні обмеження передбачено скорочення дистанції бігу. Крім того, військовослужбовцям всіх категорій дозволяється замінювати біг на 5000 м плаванням на 1000 м.
Оцінка результатів «солдатських змагань» проводиться по 30-балльной шкалі, що має проміжні градації через 0,5 бали. Мінімальних нормативів не встановлено. Військовослужбовці, що Відрізнилися заохочуються наказом командира частини або генерального інспектора бундесвера.
Необхідною умовою участі в цих змаганнях вважається регулярне відвідування занять і тренування протягом найближчих 6 тижнів.
Наступним етапом перевірки і оцінки фізичної підготовки особистого складу бундесвера є виконання нормативів значка «спортивних і військових досягнень», введеного в 1971 році з метою стимулювання підвищення результатів фізичної і бойової підготовки. Зміст нормативів значка включає поряд зі спортивними вправами і військово-прикладні:
чотири вправи програми «солдатських змагань».
військово-прикладні вправи (марш-кидок на 15-30 км, в залежність від вікової групи, і стрільба з штатної зброї).
плавання 300 м або біг 400 м, або лыжную гонку на 10 км, або поштовх штанги по вибору що здає.
Положення передбачає значки трьох мір: першої «золотий», другий «срібний», третьої «бронзовий».
Крім названих видів перевірки фізичної підготовки в бундесвері, існують декілька додаткових: виконання нормативів «німецького спортивного значка», нормативів спортивного і прикладного плавання, масових лижних змагань і інші.
Результати всіх видів перевірки заносяться в індивідуальну картку обліку, яка нарівні з іншими документами служить основою для визначення рівня загальної готовності кожного військовослужбовця.
У порядку «Школи виживання» на морі льотчики проходять курс на базі о. Сардінія.Висновок

Тут була зібрана воєдино інформація з багатьох джерел, книг і журналів. Розглянуті методики фізичної підготовки, тести фізичного розвитку військовослужбовців в арміях США, Великобританії, Франції, Німеччини і Італії. Скрізь фізична підготовка поставлена на високому рівні. Особистий склад до полковника включно здають високі нормативи згідно з своєю віковою категорією. Успіхи оцінюються не тільки наказом по частині, але і підвищенням грошового змісту. Хочеться сподіватися, що наша Російська армія ні в чому ним не поступається.


Література

Сухоцкий В.И. Модернізація фізпідготовки армії США. ВДКИФК, 1981.
Алексеєв И.Н. Підготовка новобранців в армії США. // Зарубіжний військовий огляд. 1984 №4.
Попович Ю.С. Погляди командування армії США на ведення настання в горах. ВДКИФК, 1983.
Грошев Ю. Бойова підготовка в сухопутних військах США. // Зарубіжний військовий огляд. 1987 №2.
Манько Ю.В. Філософсько-соціальні проблеми фізичної культури і спорту. ВДВДКИФК, 1985.
Деякі питання психології і педагогіки в системі ідеологічної обробки буржуазних армій: учбова допомога. М.: МВПКУ, 1976.
Сухоцкий В.И. Фізична підготовка морської піхоти США // Бойове мистецтво планети. 1993 №7.
Виживання і рукопашний бій. // Бойове мистецтво планети. 1992 №7.

Search:
????????...

дизайн перукарні

Коренева папка

біографія Володимир Петрович Венниченко

теорія подвійної істини

вікова періодизація

аналіз вірша виклик старицький

автор полотна нічний дозор

Твiр мiнiатюра на тему "Кайдашевi звички" в сучасному життi

ментальність у повісті кайдашева сім

твір японська ввічливість?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010