.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
План-конспект уроку на тему "Пожежа в домі" - тема пожежа 


План-конспект уроку на тему "Пожежа в домі"

Тема уроку: Пожежа в домі.
Мета уроку:    Ознайомити учнів з основними причинами та  правилами пожежної безпеки; виховати в них бережливе ставлення до речей; навчити їх правильно поводити себе під час пожежі.


Тип уроку: Урок пояснення нового матеріалу.
Вид уроку: Лекція.
Обладнання: Підручник, плакати, вогнегасник.
План уроку.
1.    Організаційна частина.
2.    Вивчення нового матеріалу.
3.    Узагальнення набутих знань (гра).
4.    Підсумок уроку.
5.    Домашнє завдання.
1. Причини виникнення пожежі.
З найперших часів існування людської цивілізації пожежі завдали тяжкого лиха. У полум’ї пожеж назавжди зникли безцінні шедеври, створені генієм людини, - літописи, книги, картини, документи, архітектурні пам’ятки – і, що найстрашніше – мільйони людських життів.
У наш час щороку в світі відбувається близько 5 мільйонів пожеж. Кожної години у вогні гине одна людина, кожен третій загиблий – дитина.
Чи можна зарадити такому положенню? Так, можна і потрібно. Цій темі і посвячене наше сьогоднішнє заняття. На цьому уроці ми розглянемо причини виникнення пожеж, а також як саме попередити пожежу, тобто основні правила пожежної безпеки.
Найбільш розповсюдженими причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем, ігри з вогнем, неправильна експлуатація печей, газових і гасових приладів, порушення правил користування електропобутовими приладами, товарами побутової хімії тощо.
2. Правила пожежної безпеки в домі.
Попередити пожежу не важко. Потрібно тільки пам’ятати про правила пожежної безпеки та виконувати їх.
Велика кількість пожеж виникає від побутових електроприладів. Люди залишають увімкнений прилад на тривалий час без нагляду, що викликає сильне нагрівання приладу і пожежу. Наслідком порушення правил експлуатації, неуважності, забування нерідко стає займання телевізора.
Більшість займань телевізорів пов’язано з тим, що в процесі експлуатації ізоляційні та конструктивні матеріали розігріваються до високої температури, виникає іскріння, електрична дуга. Через 2-4 хвилини займаються зовнішні елементи телевізора, тому навіть при короткочасному залишенні приміщення телевізор обов’язково вимкнути.
Причиною пожежі також може бути попадання та накопичення пилу на елементах, які знаходяться під високою напругою. Пил перекриває контакти і виникає електрична дуга.
Якщо в телевізорі виникло загоряння, необхідно негайно відключити його від електромережі, витягнувши вилку з розетки. Якщо горіння продовжується, слід негайно викликати пожежну команду за телефоном “01” і приступити до гасіння.
Уникнути пожеж від вказаних причин допоможе дотримання таких елементарних протипожежних правил:
    Не використовувати несправні або саморобні електроприлади;
    Періодично перевіряти стан електропроводки в домі;
    Не залишати ввімкнутими в мережу прилади без нагляду.
Велику небезпеку являє собою газ. Внаслідок пошкодження або несправності газопроводу він може проникнути у приміщення, змішатись з певною порцією повітря та утворити вибухонебезпечну суміш. При появі запаху газу в приміщенні слід негайно загасити газ, відчинити вікно та двері, закрити загальний кран на газопроводі та провітрити приміщення.
При експлуатації газових плит, печей і колонок необхідно дотримуватись таких правил:
    Щоб запалити газ, необхідно запалити сірник і тільки потім трішки відкрити кран. Коли газ загориться і полум’я вирівняється, можна відрегулювати подачу газу;
    Якщо подача газу припинилась, необхідно негайно закрити крани пальника та газопроводу;
    Категорично забороняється залишати газ, який горить, без нагляду;
    Не можна залишати на ніч газ, який горить.
3. Гасіння пожежі в квартирі на початковій стадії загоряння.
Дуже добре, якщо у вашій квартирі є вогнегасник. Він допоможе боротись з вогнем на початковій стадії загоряння. Про вогнегасники треба знати таке. Побутові вогнегасники поділяються на пінно-хімічні, повітряно-пінні, вуглекислотні і порошкові. Інструкція по користуванню вогнегасником написана на його корпусі.
А що робити коли вогнегасник відпрацював своє?
Треба бігти до пожежного щита і набрати води чи піску у відро, яке висить на ньому. Засипаючи піском палаючі поверхні, ви перекриваєте надходження до вогню кисню і тим самим гасите вогонь. Особливо добре використовувати сухий пісок для гасіння електроприладів, що знаходяться під напругою.
Такий же ефект досягається, якщо полум’я закрити цупкою і щільною тканиною, негорючим матеріалом.
Якщо вогонь розгоряється – відкривайте на повну потужність крани і підставляйте під них відра. При заливанні пожежі намагайтеся, щоб вода попадала на основу вогню. При гасінні пожежі не відчиняйте кватирки і вікна – надходження свіжого повітря може підсилити горіння.
4. Як дихати в зоні пожежі. Підручні засоби захисту органів дихання від чадного газу.
Серед токсичних продуктів горіння, які утворюють від 50 до 100 видів хімічних з’єднань, основною причиною загибелі людей є отруєння оксидом вуглецю (СО2). Він у 200 – 300 разів активніше від кисню реагує з гемоглобіном крові, викликаючи кисневе голо дання, запаморочення, зупинку дихання і нарешті смерть. Вдихаючи отруйний дим, людина може знепритомніти вже через 2 – 3 хвилини, а через 5 – померти. До 80% людей, постраждалих під час пожежі, гинуть саме через дим.
Отже, у приміщенні, де багато диму, треба рухатись пригнувшись або повз ком. Для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину.
Як приклад, можна навести токійську трагедію, коли в   результаті пожежі, яка трапилась в магазині одягу, загинуло 118 людей. Найбільш сумне і водночас дивне, що багато з них знаходились на сьомому поверсі у барі, в той час як сама пожежа відбувалася на третьому поверсі. Отруйні гази швидко заповнили верхні поверхи, в результаті чого від токсичного отруєння померло 96 людей.
Отже, у приміщенні, де багато диму, треба рухатись пригнувшись або повз ком. Для захисту від чадного газу дихати необхідно через зволожену тканину.
5.Особливості поведінки при виникненні пожежі в сусідніх квартирах, на сходах багатоповерхового будинку.
Врятуватись від пожежі може допомогти пильність сусідів. Ваша пильність!
Будь-який запах диму на сходах треба розтлумачувати як пожежу. В квартиру, яка підозріло “пахне”, треба подзвонити, постукати, спробувати вибити двері. А хто-небудь із сусідів нехай терміново викликає пожежників і “швидку допомогу”.
В палаючу квартиру слід заходити, закривши рот і ніс зволоженою ганчіркою, з відром води у руках. Постраждалого слід витягти на свіже повітря. Осередки пожежі залити водою.
Якщо ви відчули слабкість, нудоту, запаморочення – негайно залиште квартиру! А при сильному димі краще в неї не заходьте – дочекайтесь пожежників. В цьому випадку не забудьте причинити вибиті двері, щоб зменшити надходження свіжого повітря, і облийте їх водою.А зараз, діти, ми перевіримо чи уважно ви мене слухали. Будь-ласка, розділіться на дві команди і назвіть кожну. Будьте уважні. Хто знає відповідь не кричіть і не вскакуйте з місця – просто підніміть руку. Отже, розпочинаємо.
І ТУР
Завдання для 1-ї команди:
Намалюйте на дошці основні причини виникнення пожеж.
Завдання для 2-ї команди:
Зобразіть за допомогою крейди основні засоби гасіння пожеж.
ІІ ТУР
Запитання для ІІ туру:
1.    Люди, які першими поспішають на пожежу? (пожежники)
2.    Газ, що виділяється під час горіння і є дуже шкідливим для людини? (чадний)
3.    Основний засіб гасіння пожеж? (вода)
4.    Прилад за допомогою якого викликають червону машину? (телефон)
5.    Рана завдана пожежею? (опік)
6.    Один із засобів гасіння пожежі. Він буває порошковим, повітряно-пінним або вуглекислотним? (вогнегасник)
Search:
????????...

продукти, в складі яких міститься білок

рильський тоня

епіграф до роману Панаса Мирного "Хіба ревуть воли,як ясла повні?"

Що є об'єктом соціального пізнання вікі

презентація в повер поінті на тему сповідь

мінеральні солі ґрунту в житті рослин

Польша приватний вуз

присливя про людину та природу

прислівя про людські якості та вчинки

прислівя про людські якості та вчинки?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010