.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Природні кофлікти через стан навколишнього середовища 


Природні кофлікти через стан навколишнього середовища
Природні кофлікти через стан навколишнього середовища.
О.М. Микитюк «Екологія людини» ст. 179-186.

Сьогодні інвайроментальна агресія стає основним джерелом політичних конфліктів. Поняття «інвайроментальна» агресія виникло на поч. 70-х років і означає руйнування, виснаження природного середовища на території однієї держави під впливом дії іншої держави.
Виділяють три групи екологічних конфліктів: територіальні, природно-ресурсні та екологічні.
Територіальні та природно-ресурсні конфлікти.
Територіальні конфлікти за землю, ресурси мають дуже давню історію.
Міжнародні конфлікти, як у минулі роки, так і сьогодні, часто виникають за паливо та мінеральні ресурси. Суперечки за ресурси особливо загострились на початку 70-х років, коли у світі розпочалась велика економічна криза. У США з»явилась навіть концепція «війна за ресурси ».
Нещадно експлуатуються багатьма державами надра африканського контине- нту. Ще зовсім недавно за рахунок ресурсів Африки США задовольняли свої потреби в кобальті на 72%, сурмі –на 43%, марганці –на 51%.
Конфлікти за землю, територію виникають з різних причин. Але найчастіше це географічне положення території у військово-стратегічному або економічному відношенні. Наприклад, конфлікт і зіткнення між Аргентиною й Англією через Мальвінські острови розпочалась у зв»язку з їх вигідними військово-стратегічним положенням, а також через ресурси (риболовна зона).
Територіальні конфлікти уже довгий час тривають між Ізраїлем та Ліваном, Єгиптом та Ізраїлем і вирішуються часто з позиції сили.Численні конфлікти відбуваються і в Персицькій затоці: між Кувейтом і Саудівською Аравією, між Іраном і Кувейтом не лише за землю, але й за нафту.
Територіальні притензії існують також у взаємовідношеннях між Росією й Китаєм, Росією й Японією.
Територіальні конфлікти можуть бути й на релігійній підставі. Це так звані територіально-етнічні конфлікти. Вони дуже сильно проявились у 60-ті роки в Африці, а саме: між Алжиром і Марокко, Сомалі, Соріопією, і Кенією.
Міжнародні конфлікти виникають також через природні ресурси: енергетичні і продовольчі, сировинні.
Часто мають місце «рибні» конфлікти. Добре відома так звана «тріскова війна». Такі сутички відбуваються між Іспанією та Англією. між Болгарією та Норвегією. між Іспанією та Португалією. між Росією та Японією.
Десятки років ведуться суперечки через водні ресурси між США і Канадою.
Сьогодні відбувається інтенсивний розподіл природнтх ресурсів світового океану.
Конфлікти через забруднення атмосфери.
Чи не найбільше конфліктів виникає внаслідок проникнення через кордон держав забрудненої атмосфери. Такі конфлікти найчастіше відбуваються в Європі та Північній Америці. Винуватцями забруднення атмосфери багатьох країн в Європі є Англія та Німеччина. Кислотні дощі –теж одна з причин конфліктних ситуацій між державами в Європі. У Швеції ознаки сильного підкислення виявлені в 25 тис. озер, внаслідок чого була отруєна риба. За оцінками спеціалістів Швеції, 90% забруднюючих речовин, які випадають з атмосфери, надходять із закордону.
Англія, одна із головних забруднюючих країн, щороку викидає в повітря 3,5 млн. т. оксиду сірки, приблизно 1 млн. т. якого «експортується» в Ісландію, Швецію, Данію, Фінляндію, Норвегію.
У північній Америці головним винуватцем забруднення повітря є США. Мабуть, найбільше повітряних забруднень надходить до Канади і Мексики.
Величезною катастрофою з екологічними наслідками була аварія на Чорнобильській АЕС. Радіоактивні хмари за короткий час розповсюдились на тисячі км. від місця аварії. У північній Швеції після катастрофи спостерігалося багаторазове (у 10-15 раз) підвищення радіоактивності м»яса деяких тварин. У Ленінградській області виявлені плями радіоактивного забруднення лісових та болотних територій.
Конфлікти через забруднення морських вод.
Особливо часто виникають останнім часом. Найчастіше забруднюючою речовиною є нафта. Плями її швидко мігрують і відчутно порушують морські екосистеми.
Екологічні конфлікти в морі виникають і в наслідок воєнних дій. Воєнні операції між Іраком і Іраном у Персицькій затоці в 1993 р. призвели до зруйнування нафтових свердловин. Утворилася велика нафтова пляма, яка досягла узбережжя ряду держав: Кувейту, Саудівської Аравії, Арабських еміратів. Забруднення призвело до загибелі риби, птахів, дельфінів, черепах.
Міжнародні конфлікти виникають також через забруднення озер, річок. Чимало держав забруднюють не тільки свої, а й водойми сусідів. Так, головним винуватцем отруєння Великих північно американських озер єпромислові підприємства Канади і США.
При економічних конфліктах інколи важко знайти винуватця. Стратегія боротьби з глобальними забрудненнями навколишнього середовища включає: по-перше, збірінформації про забруднення, по-друге, вивчення наслідків забруднення, по-третє, вжиття заходів по нейтралізації або усуненню джерела забруднення.Search:
????????...

характеристика мартина борулі

державна політика в галузі захисту довкілля

діалог між двома учнями

усі формули з фізики

вмiння знiмання зайву напругу, переживання саморегуляция

флавоноїдів на рутин

охорона буші М.Старицький

твір на тему: Іван нечуй Левицький майстер пейзажу

Історія створення Анна Каренина.

Панас Мирний. ілюстрації до твору "Хіба ревуть воли як ясла повні"?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010