.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Вірус грипа, щеплення. 


Вірус грипа, щеплення.
Перед грипом усі ми рівні й незахищені
В усякому разі так було в недалекому минулому, коли масові щеплення істотно не впливали на рівень захворюваності на грип та інші гострі респіраторні інфекції.
Причина цього одна: низька якість протигрипозних вакцин. На жаль, і сьогодні наша країна не виробляє свою протигрипозну вакцину. Тому визнано, що імунопрофілактика грипу в Україні не спричинила суттєве зниження захворюваності. Відомо, що в боротьбі з грипом доцільні всі методи і поради так званої «класичної» і нетрадиційної медицини, які сприяють підвищенню захисних сил організму людини. Успіх цієї роботи залежить від того, якою мірою широкі верстви населення ознайомлені з проблемою грипу.
ЧОМУ ГРИП ЗАЛИШАЄТЬСЯ АКТУАЛЬНИМ ДЛЯ ДЕРЖАВИ І ДЛЯ КОЖНОЇ ЛЮДИНИ?
Грип та гострі респіраторні інфекції (ГРІ) — це найбільш поширені хвороби. В Україні щороку на них хворіють 11 — 15 мільйонів чоловік. За умови середньої (мінімальної) тривалості захворювання 4 — 6 днів приблизні збитки від грипу і ГРІ в Києві сягають від 3,2 до 4,8 мільйона людино-днів. На кожному такому захворюванні держава втрачає близько 300 гривень. Унаслідок епідемій грипу у великих промислових містах особливо потерпає економіка.
За час епідемії грипу (4 — 6 тижнів) вірусна інфекція вражає від 15% до 25% усього населення. Грип — захворювання масове та небезпечне ускладненнями, такими, як поліневрит, менінгоенцефаліт, гостра та хронічна пневмонія, поліартрити, гайморити тощо. Зменшити ризик виникнення ускладнень, які призводять до смерті або інвалідизації, можливо за умови своєчасного лікування, дотримання ліжкового режиму та повноцінного харчування хворих на грип.
ЯКІ ВІРУСИ ГРИПУ МОЖУТЬ ВИКЛИКАТИ ЕПІДЕМІЮ В ЗИМОВО-ВЕСНЯНИЙ ПЕРІОД 1999 РОКУ?
Вірусна природа (етіологія) грипу в людей встановлена відносно недавно, 1993 року, а про епідемії в літературних джерелах можна знайти відомості з 1173 року. З того часу описано 90 епідемій грипу в світі, 15 із них визнано пандеміями. Збудниками грипу є віруси декількох родів.
За даними Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій, на початку лютого до нас може «завітати» вірус А Сідней 5/97 (H3N2), виокремлений в Австралії. Цей «незнайомець» на території України з»явиться вперше. Його «візит» можливий і раніше, враховуючи розгалужену існуючу мережу повітряних сполучень Києва із країнами світу. Саме туристичними маршрутами сіднейський штам вірусу А (H3N2) цього року потрапив з Азії на північ Американського континенту.
Грипозні віруси циркулюють постійно на всіх континентах. Рівень захворюваності населення на грип залежить від кількості людей, які не мають імунітету та з якими своєчасно не провели протиепідемічних заходів. Якщо очікувана епідемія грипу буде викликана новим штамом вірусу А (Сідней, 5/97), то захворюваність, напевно, буде максимальною серед дітей і дорослих, оскільки більшість людей зовсім не має імунних антитіл саме проти цього серотипу або їхня кількість недостатня для знешкодження вірусу.
ЯКІ ПЕРШІ ОЗНАКИ ЗАХВОРЮВАННЯ НА ГРИП ТА ЗАСОБИ ПРОФІЛАКТИКИ І БОРОТЬБИ З НИМ?
Захворювання на грип починається раптово, хворий може точно вказати не тільки день, а навіть годину початку захворювання. Перші ознаки грипу: нездужання, головний біль, озноб, висока температура, біль у м»язах. Кашель, нежить та інші гострі катаральні явища верхніх дихальних шляхів з»являються на 2-гу — 3-тю добу.
Крім грипу, ще майже сто різних вірусів і бактерій викликають гострі респіраторні захворювання. З метою їх профілактики, особливо в осінньо-зимовий період, фірма «Солвейт фарма» (Франція) розробила і застосовує на практиці вакцину ІРС-19. Імунізація цією та протигрипозною вакциною може проводитись одночасно. Комбінована вакцина переноситься так само добре, як і окремі щеплення нею. Крім того, наукові дослідження свідчать, що захисна дія протигрипозної вакцини значно посилюється під час одночасної імунізації з ІРС-19. Для підтримання імунітету на належному рівні вакцину ІРС-19 розпилюють і вдихають кожною ніздрею двічі на день протягом 3 — 4 тижнів (період епідемії ГРІ та грипу). Метод інгаляції використовується як із профілактичною метою, так і для лікування хворих: 5 разів на день протягом 7 днів.
Міністерство охорони здоров»я України рекомендує для профілактики грипу такі вакцини:
1. «Інфлувак 98/99». Цінність вакцини — в наявності в її складі очищених, поверхневих антигенів епідемічно актуальних штамів вірусів грипу, які очікуються в епідемію 1998 — 1999 років: штами А (Сідней 5/97 (H3N2). А (Пекін/262/95 (H1N1). В/Пекін/184/93.
Вакцина вводиться одноразово в передпіднебінну поверхню м»язів плеча (внутрішньом»язово або глибоко підшкірно) в дозах: дорослим і дітям після 3 років — по 0,5 мл. дітям від 6 місяців до 3 років — по 0,25 мл.
Форма випуску вакцини «Інфлувак 98/99» — одноразовий скляний шприц, який містить у собі 0,5 мл вакцини, і скляний флакон із 5 мл вакцини.
2. Інактивована СПЛІТ-вакцина (виробництво фірми «Пастер Мер»є», сироватки і вакцини, Ліон, Франція). Вакцина випускається в скляному шприці (0,5 мл) і в ампулі (1 доза вакцини — 0,5 мл). До складу СПЛІТ-вакцини для профілактики грипу входять очищені, інактивовані та розщеплені віруси грипу 3 штамів: А/Манчанг/933/95, А/Техас/36/91 і В(Харбін) 7/94.
Вакцина вводиться внутрішньом»язово або підшкірно по 0,5 мл (дітям до 3 років — по 0,25 мл двічі).
3. «Флюарикс» (виробництво фірми «Сміт Кляйн Бічем», Бельгія) — за своїм антигенним складом вірусів грипу аналогічна видовому складу протигрипозної вакцини «Інфлувак 98/99».
Визнано, що ефективна боротьба з грипом можлива в разі використання комплексу методів. У їхьому числі — екстрена профілактика лейкоцитарним інтерфероном, протигрипозним гамаглобуліном, оксоліновою маззю, ремантадином та інші. Арсенал неспецифічних засобів передбачає загартувальні процедури (ранкова гімнастика, оздоровчий біг, обливання холодною водою, самомасаж).
Для лікування хворих на грип використовують мефенамінову кислоту по 0,25 г тричі на день після їжі протягом 4 — 5 днів.
Важливе значення в лікування грипу та ГРІ належить дотриманню ліжкового режиму протягом усього періоду підвищення температури ще 2 — 3 дні після її нормалізації. Значне полегшення хворі відчувають після гірчичників на грудну клітку або після гірчичних обгортань, парових інгаляцій із відварів лікарських рослин (евкаліпту, м»яти, цвіту липи, гілочок смородини, берези тощо). Доцільно вживати теплі напої з малиновим варенням, лимоном, фруктові соки, узвари, морси. У період підвищення температури бажана молочно-рослинна їжа з обмеженням харчової солі.
Шановний читачу! Пам»ятай, що хвора на грип та ГРІ людина — джерело інфекції. Вихована, освічена людина в разі появи перших ознак захворювання на грип зобов»язана «самоізолюватися», щоб не розповсюджувати респіраторних вірусів.

Search:
????????...

прислів я про людські якості та вчинки

опис мами

1. Загальна характеристика філософії Середньовіччя: етапи розвитку, коло проблем, представники.

сценарій до дня визволення україни

БАЗА ДАНИХ;для чого використовуються властивості об'єктів

родинне дерево зразок

шлях із варяг у греки

характеристика мотрі хіба

оборона буші текст

заняття для дошкільників "Одяг"?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010