.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Невідкладна допомга при травмах ока і допоміжного апарату 


Невідкладна допомга при травмах ока і допоміжного апарату
Коломийське медичне училище ім. І.Я. ФранкаРефератна тему: «Невідкладна допомга при травмах ока і допоміжного апарату»Підготував: Шевчук Василь
група 4Ф3Коломия
1999

Зоровий аналізатор є складовою частиною людського організму і від його нормального функціонування значною мірою залежить нормальна діяльність усіх систем організму. Але ще більшою є залежність органа зору від стану органів та систем цілого організму. Багато захворювань ока розвиваються як наслідок тих чи інших захворювань. Це такі захворювання, як гайморит, хронічний тонзиліт, карієс, ревматизм, туберкульоз, сифіліс, вірусні інфекції, а також колагенози, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба тощо. Нерідко зміни з боку очей можуть бути першими ознаками серйозних захворювань. Такими, наприклад, є зміни на очному дні у разі пухлин головного мозку, черепно-мозкових травм, цукрового діабету. Тому так часто лікарі інших спеціальностей посилають хворих на консультацію до окуліста.
Чому таке велике значення надається офтальмології? Це пов.язано з тим, що зір відіграє велику роль у життєдіяльності людини. Більшість інформації, яку ми отримуємо ззовні, проходить через зоровий аналізатор. Недаром народне прислів.я говорить, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Коли зір знижується, людина нерідко втрачає можливість працювати за спеціальністю, у разі значного зниження зору настає втрата загальної працездатності, сліпнучи, людина стає інвалідом. Для багатьох людей нема нічого гіршого, ніж перестати бачити.
Перша офтальмологічна (кваліфікована) допомога здійснюється в МСБ, що при великому потоку уражених повинний бути посилений офтальмологічною групою. Обсяг лікувальної допомоги також мінімальний, головною задачею є ретельне сортування поранених і евакуація їх по призначенню. Лише в рідкісних випадках можливо виконання найпростіших операцій типу кон»юнктивітомії і накладення захисно-ізолюючих швів на віка.
Евакуацію уражених роблять по таких напрямках: 1) осіб із важкими і середньою тяжкістю пораненнями і контузіями органа зору - у госпіталь для поранених у голову, шию, хребет. 2) осіб із важкими опіками очей - у госпіталь для обпалених або в госпіталь із відділенням для обпалених. 3) осіб із легкими і середньою тяжкістю опіками, легкими пораненнями і захворюваннями органа зору - у госпіталь для легкоранених (ГЛР).
При поєднально-комбінативних ураженнях, що викликають травму очей, сортування ранених особливо складне і повинна проводитися по ведучому ураженню.
Спеціалізована офтальмологічна допомога надається в госпіталях для поранених у голову, шию, хребет. У першу чергу проводяться невідкладні хірургічні втручання, до числа яких відносяться: хірургічна обробка поранень очного яблука з ушивання, герметизацією ран, заміщення склоподібного тіла при його значній утраті, що спрямовують шви при великих розірваннях і відривах вік, операції при важких опіках. Всі інші втручання, у тому числі і видалення внутрішньоочних сторонніх тіл, не є невідкладними і провадяться в другу чергу, коли масове надходження уражених у госпіталь припиняється і спеціалізована офтальмологічна допомога може бути здійснена в повному обсязі, на рівні сучасних вимог.
Невідкладна допомога при контузії очного яблука. Хворим з контузією очного яблука вводять гемостатики (10 % розчин хлористого кальцію внутрішньовенне, дицинон, вікасол в ін.єкціях чи таблетках), накладають пов.язку і негайно направляють до окуліста.
Невідкладна допомога при пораненні придатків. За наявності ран придатків ока, так само як ран будь-якої локалізації, хворому вводять протиправцеву сироватку. Якщо хворий не був щеплений, вводять також протиправцевий анатоксин. Рани повік промивають 2 % розчином перекису водню. В око закрапують антибактеріальні краплі, накладають стерильну пов.язку і хворого направляють до окуліста.
Невідкладна допомога при пораненні очного яблука. Хворих з проникаючими пораненнями ока необхідно терміново направити до офтальмологічного травматологічного центру. Для цього використовують машину швидкої допомоги або машину підприємства, де стався нещасний випадок.
Хворому закрапують антибактеріальні краплі і накладають бінокулярну пов.язку. Транспортування хворого здійснюють у положенні лежачи на спині. Його повинен супроводжувати фельдшер або медична сестра.
Невідкладна допомога при проникаючому пораненні очного яблука. Сторонні тіла рогівки необхідно зразу ж видалити. Для цього після епібульбарної анестезії списовидною голкою «підважують» стороннє тіло і вида-
ляють його. Рухи списовидної голки повинні бути спрямовані від центру рогівки до периферії. Якщо навколо стороннього тіла є поясок іржі, його теж треба видалити. Під час маніпуляції хворий не повинен рухати головою і оком. Повіки фіксують великим і вказівним пальцями.
Сторонні тіла з глибоких шарів рогівки може видаляти лише офтальмолог з використанням щілинної лампи або операційного мікроскопа.
Після видалення сторонніх тіл обов.язково призначають антибактеріальні краплі і мазі.
Ерозія рогівки завдяки швидкому розмноженню епітеліальних клітин загоюється самостійно. Але для профілактики виникнення бактеріальних кератитів призначають антибактеріальні краплі і мазі. Інколи для стимулювання епітелізації використовують інстиляції 1% розчину хініну. Місцеві анестетики, які інколи застосовують для зняття больового синдрому, протипоказані, оскільки вони гальмують епітелізацію.
Лікування непроникаючих поранень рогівки таке ж, як і травматичних ерозій. Шви на рану, як правило, не накладають.
Для попередження ускладнень у вигляді виразки рогівки за умови будь-якої травми ока необхідно впевнитися, що у хворого немає дакріоциститу, натискаючи на ділянку слізного мішка.
Невідкладна допомога при опіку очного яблука. У разі термічних опіків у кон.юнктивальний мішок закрапують антибактеріальні краплі і закладають антибактеріальну мазь.
Якщо опіки хімічні, дуже важливо негайно промити око. Бажано у разі опіків лугами промивати око 2—3 % розчином борної кислоти, а опіків кислотами — 2% розчином натрію гідрокарбонату. Але якщо готового розчину немає під руками, не слід витрачати час на його приготування, набагато важливіше промити око негайно. Для промивання найзручніше використовувати гумову грушу. Якщо в кон.юнктивальну порожнину потрапили тверді речовини (вапно, цемент, калію перманганат тощо), необхідно старанно видалити всі частинки вологим ватним тампоном. Для цього вивертають нижню і верхню повіки, а у верхнє склепіння вводять вологий ватний тампон, накручений на скляну паличку. Така процедура інколи дуже болюча. Тому перед цим у око закрапують анестетики, іноді застосовують ін.єкції анальгетиків. Після промивання і видалення опікових агентів закрапують антибактеріальні краплі і закладають антибактеріальну мазь.
Отже, офтальмологія в Україні має глибокі історичні корені, чітко сформовану структуру, високі науковий та практичний рівень надання допомоги очним хворим. Офтальмологія є дуже цікавою галуззю медицини. У ній поєднуються терапевтичні і хірургічні методи лікування, апаратні та клінічні способи дослідження, необхідність знання фізики, анатомії і багатьох суміжних спеціальностей.

Search:
????????...

5 формул рівноприскореного руху

Іван франко Захар Беркут чого навчає?

виникнення українського козацтва комп'ютерна презентація

цитати на образ гобсека

презентація Михайло старицький

кросворд з фізики хвилі

альберт великий

Які типи вікон використовуються в ОС WINDOWS

приклади діалогів

Чіпка борець за справедливість чи злочинець?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010