.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Реабілітація осіб похилого віку 


Реабілітація осіб похилого віку
Реабілітація осіб похилого віку.
Вік більше 60 років рахується похилим. В боротьбі за продовження життя людини різко збільшується значимість рухової активності. На фоні гіподинамії, яка притаманна сучасній людині, вікові зміни з«являтись можуть вже у віці 35-40 років. Вікові зміни проходять в організмі часто з різними патологічними відхиленнями функції різних органів і систем, які не носять інволютивний характер. Фізичні вправи в заняттях цих категорій повинні мати не тільки оздоровчий, але й лікувальний вплив. Процеси старіння в першу чергу залежать від функціонального стану ЦНС. З віком поступово знижується сила, рухомість і врівноваженість гальмівних і збуджуючих процесів в ЦНС. Розвивається інертність цих процесів. Погіршуються пам«ять і функції зору, слуху та інших аномізаторів. Сповільнюється швидкість реакцій, збільшується їх латентний період
Серцево – судинна система: підвищується Ат. хвилинний об«єм серця на 20% нище, ніж у людей похилого віку. Погіршується скоротлива функція серцевого м«язу, судини ущільнюються, втрачають еластичність, просвіт їх зменшується. Знижується загальна кількість функціональних капілярів.
Дихання – легенева тканина втрачає еластичність, вентиляція зменшується. Ці зміни супроводжуються емфіземою. Зменшується ЖЕЯ, а частота дихання збільшується, дихання стає поверхневим.
ШКТ – в слизовій шлунка починають з»являтись атрофічні зміни (зменшується виділення сока і пепсина, зменшується виділення ферментів в підшлунковому соці). Погіршується моторика.
Обмін речовин – знижується основний обмін, зменшується загальна кількість білків, збільшується кількість холестерину.
Опорно-руховий апарат – кістки стають більш хрупкими, з«являються зміни в суглобах, менш рухомі, зменшується амплітуда рухівю вікові зміни в хребті ведуть до розвитку круглої спини. У людей фізичної праці процесія старіння на 10-15 років виникала пізніше, ніж у людей розумової праці.
Старіння нервово-м«язової системи, починається раніше, ніж інших. Знижується об«єм, вага м«язів – атрофія вікова. З віком знижуються можливості в виконанні рухів, які потребують сили, координації, швидкості. У осіб похилого віку сповільнений період «входження» в м«язеву діяльність більш довгий період відновлення після фізичних навантажень.
Завдання:
тонізуюча дія на нервову систему.
стимулювати функції серцево-судинної і дихальної систем.
покращити процеси обміну речовин.
укріпити м«язеву систему, зберегти і покращити рухомість в суглобах.
підтримувати повноцінність життєво важливих рухомих навиків і умінь
Групи з реабілітації похилих людей.
І група: особи без відхилень в здоров«ї з маловираженими інволютивними змінами і достатньо високим рівнем фізичної підготовки. Це ті, хто систематично займаються фізичною культурою або бувші спортсмени
ІІ група: особи, які мають задовільну фізичну підготовку і невеликі відхилення в стані здоров«я.
ІІІ група: люди з вираженими інволютивними змінами і відхиленнями в стані здоров«я.
Основна гімнастика: елементарні вправи для розвитку сили, на розтягування, на розслаблення, вправи з палками, булавами, гантелями, набивними м«ячами вправи на шведській стінці, лавочці, бревні – змішані ваги і упори, вправи на опір з партнером, кидаючи і ловлячи м«яча, вправи на рівновагу.
Ходьба.
Тижні
Темп


Спокійно
Прискорено
Спокійно
Прискорено
Спокійно

1


2
5
5
10
-
-

3
5
5
3
2
5

4
5
5
2
3
5

5
5
5
1
4
5

6
5
10
5
-
-

Для самостійних занять, потім можна використовувати графік 6-го тижня, поступово збільшуючи загальну тривалість до 60хв.
Ходьба в формі прогулянок – до 3-4 км, тривалість 30-50хв (ІІІ група), до 5км 60-75хв (ІІ група), 7-10км і 70-100хв (І гупа)
Біг – більш інтенсивна дія на функції кровообігу і дихання, обмін речовин, підвищення витривалості.
В ІІ групі повинна бути проведена попередня підготовка в формі швидкої ходьби з пробігами. ІІІ грп=упа – біг «трусцой» нетривалий після медичного огляду.
Стрибки (потребують координації рухів). Підготовка на укріплення м«язів ніг (особливо гомілково-ступневого суглобу.). Виключаються для ІІІ групи, дозуються для ІІ.
Метання – удосконалюється координація, точність, міткість, збільшується рухомість в плечовому суглобі, укріплюються м«язи верхніх кінцівок і тулуба. Використовуються м«чі волейбольні, набивні м«ячі, палки. Викликає позитивні емоції.
Ходьба на лижах. Залежить windowsд ступеня володіння технікою пересування і від швидкості.
Плавання. Краще в закритому басейні або в відкритому з підіггівом води. Ввідна частина заняття (20-25хв) – вправи на суші, душ. Основна частина 20-30хв. – вивчення техніки плавання, гри в воді. В заключній частині (7-10хв) – вільне плавання з пробковими поясами, хто недостатньо володіє технікою плавання. В відкритих басейнах плавання слід починати при температурі води не нижче 20-220 і температури повітря 24-260, потуповотемпературру води можна знизити до 18-170, а температуру повітря до 20-210.
Гребля – тільки особам І і ІІмедичних груп, які вміють грести і плавати не мають водобоязні, не страждуючих «закачуваннями» і головокружіннями від 20-30хв до 1,5 – 2 години.
Гра: малорухомі, рухомі і спортивні ігри (волейбол, теніс, бадмінтон)
Туризм: в літній і осінній час і лижні прогулянки – в зимній. Допускаються особи І і ІІ груп після спеціального медичного огляду і попереднього тренування.
При любому поєднанні фізичних вправ в комплексному занятті необхідно виконувати ряд методичних вказівок:
при підборі загальноукріплюючих вправ слід надавати перевагу вправам динамічного характеру, без статичних напружень м«язів (вони менш благоприємні для кровобігу)
для осіб ІІІ групи протипоказана силова робота з моменту натужування (підняття важкого), бо вони неблагопрємнідля кровобігуі погіршують живлення серцевого м«яза.
Включати в заняття вправи , які посилюють вимоги до серцево-судинної і дихальної системи (біг, стрибки) потрібно строго індивідуально
Оборежно включати вправи з нахилами тулуба (особливість кровопостачання головного мозку). Поступове збільшення амплітуди в повільному, а потім в середньому темпі.
При проведенні занять гімнастикою необхідно уникати перебування в основній стойці, яка сприяє погіршенню кровобігу в м«язах нижніх кінцівок. В заняттях слід чергувати вихідні положення стоячи – сидячи, сидячи – лежачи, але голова припіднята.
Особливе місце в заняттях в групах здоров«я відводиться дихальним вправам.

Search:
????????...

что такое шкала поділки

твір роздум життя як феномен

людська комедія скорочено

нитки спіралі зєднані

Перекласти на англійську правила поведінки учнів

образи роману Люборацькі

опис ахілла

Твір на темуякі думки і почуття викликала у мене повість ивана нечуя-

твір на тему словосполучення - цікавий розділ синтаксису

твір з української літератури на тему у піснях історія мого народу?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010