.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Жиророзчинні вітаміни 


Жиророзчинні вітаміни
Жиророзчинні вітаміни.
Вітаміни (лат. Vita - життя) - група органічних речовин різного хімічного походження, що проявляють біологічну активність у дуже малих кількостях та абсолютно необхідні для забезпечення життєвих функцій. Вітаміни надходять в організм з рослинними або тваринними продуктами, Деякі вітаміни синтезуються мікрофлорою кишечнику.
При недостатньому надходженні в організм вітамінів з продуктами харчування розвивається захворювання - авітаміноз. Симптоматика його є специфічною і залежить від того, в яких видах обміну бере участь даний вітамін. Причинами розвитку авітамінозу та гіповітамінозу може бути повна відсутність або недостатнє надходження вітаміну з їжею. Такий гіпоавітаміноз називається первинним. В основі розвитку вторинного гіпо- та авітамінозу лежать ендогенні фактори. Наприклад, при недостатньому надходженні в кишечник жовчі порушується всмоктування жиророзчинних вітамінів. При захворюваннях кишечнику, інтенсивній антибактеріальній терапії порушується утворення вітамінів кишечною мікрофлорою. Причиною ендогенного гіповітамінозу може бути підвищена потреба організму у вітамінах - у період росту, вагітності, лактації, при інфекційних захворюваннях, тиреотоксикозі та ін.
Усі вітаміни поділяються на жиророзчинні та водорозчинні. До перших з них належать вітаміни А, Д, Е, К.
Вітамін А.
Ще в 1892 році припустили, що куряча сліпота проявляється в результаті жирового голодування. Степп (1090 –1911 рр.) на основі штучної діти прийшов до висновку, що для нормального протікання життєвих процесів необхідний фактор А. Було виявлено, що при недостачі цього вітаміну припиняється ріст, а також виникають тяжкі захворювання очей, які пізніше були ідентифіковані, як ксерофантальмія і керотомаляція.
У дітей, які живуть біля моря і харчуються рибою та її ікрою, ці захворювання не виявляють. Морі (1904 р.) і Блок (1939 р.) показали, що керотомаляція і ксерофантальмія викликані недостатнім харчуванням. Якщо в раціон харчування ввести жовтки яєць, молоко, масло, риб«ячий жир, то ці захворювання зникнуть. В зв«язку з цим жиророзчинний вітамін А назвали аниксерофтальмічним. Дуже довгий час думали, що аниксерофтальмічна дія надає лиш ліпорозчинний вітамін, який знаходиться в риб«ячому жирі і продуктах тваринного походження. Але в 1920 році Мендель і Стінбок виявили, що східною дією володіє речовина, добута із рослин, які здатні ферментативним шляхом перетворитися в організмі на вітамін А. Зараз ця точка зору не викликає сумнівів..
В 1931 році дійшли до висновку, що каротин може замінити вітамін А і вже в дозі 5-10 мг надає значний позитивний ефект на ріст тварин.
Вітамін А в організм людини потрапляє з тваринною їжею тваринного походження, особливо з маслом і молоком. І в цих продуктах знаходження вітаміну А залежить від пори року. Тому літнє масло в порівнянні із зимовим більш жовте від присутності каротину. В літній період, коли людина вживає багато овочів і зелені, де знаходиться каротин, куряча сліпота майже не спостерігається.
Вітамін Д.
Назву антирахітний цей вітамін дістав тому, що при його відсутності в організмі розвивається так звана англійська хвороба або рахіт. Грецьке слово «rachis» означає «хребет». Цим підкреслюється захворювання кісток хребетного стовпа.
На сьогоднішній день відомо, що під впливом ультрафіолетових променів сонця і кварцової лампи в організмі виробляється вітамін Д із особливих тканин, так званих провітамінів. От чому діти, які бувають достатньо на сонці, або їх освічує кварцова лампа, не хворіють рахітом, а хворі виліковуються.
Найважливішою ознакою цього авітамінозу являється ураження кісток всього скелету. Спостерігаються порушення і в кістках черепа, хребетного стовпа та ребер. У таких дітей довго не ростуть зуби, інколи викривляється хребет, на кістково-хрящовій границі ребер появляються потовщення.
При рахіті порушується також і м«язова система. М«язи втрачають силу скорочення, стають в«ялі та розслаблені. Тому живіт у дітей хворих рахітом, різко збільшений. Діти при рахіті худі, ноги у них криві, голова і живіт великі. Дорослі теж хворіють Д – авітамінозом, але значно рідше. Авітаміноз Д легко виліковується при призначенні риб«ячого жиру, в якому є багато вітаміну Д.
Вітамін Е.
В 1922 році на мишах було доказано існування вітаміну Е. При його відсутності миші втрачають плідність. Причиною цього являється ураження статевих залоз як у самця, так і у самки. Крім того при Е – авітамінозі спостерігається ураження м«язів – м«язова дистрофія. При цьому порушується в м«язах обмін речовин. Порушується функція залоз внутрішньої секреції. Як протікає Е – авітаміноз у людини, точно ще не досліджено. У людини це захворювання зустрічається рідко, тому що люди добре забезпечені цим вітаміном. Останнім часом вітамін Е почали приймати при різних нервово-м«язевих порушеннях, наприклад при атрофії м«язів. Багаті вітаміном Е зелені частини рослин і зародки пшениці, в жовтку яйця, в маслі та молоці.
Вітамін К.
Існування вітаміну К було доказано в дослідах на курчатах. Потім було встановлено, що к – авітамінозом хворіють люди і ссавці. Вітамін К знаходиться в продуктах як тваринного так і рослинного походження. Для всмоктування вітаміну К, який поступає з їжею, необхідна наявність жовчі в кишечник. Всі жиророзчинні вітаміни відкладаються в організмі, головним чином в печінці у вигляді великих запасів.
Для організму потрібні вітаміни в певних дозах. Недостача одного вітаміну призводить до порушення функції другого вітаміну.

Search:
????????...

метод айвазовського

культура ведення переговорів

кайдашева сімя твори

образ грицька у романі хіба ревуть

українська ментальність у творі кайдашева сімя

оборона буші старицький

що означають добавки Е220

білецький про твір панаса мирного

математичний брейн-ринг

оборона буші-короткий зміст твору?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010