.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
План-конспект уроку на тему "Забруднення води" - конспект про воду 


План-конспект уроку на тему "Забруднення води"

Тема: Забруднення води.
Мета: ознайомити учнів з факторами, що негативно впливають на здоров’я людини, виховати любов до навколишнього середовища, відповідальність, охайність.
Тип уроку: Пояснення нового матеріалу.
Обладнання: Плакати, малюнки, схеми.
Хід роботи.
I.    Організаційна частина.
II.    Актуалізація опорних знань.
Сьогодні ми розглянемо з вами дуже важливу тему – “Забруднення води”. Але перед тим згадаємо пройдений матеріал. Давайте коротко пригадаємо найголовніше.
1.    Які фактори впливають на здоров’я людини:
–    забруднення повітря вихлопними газами;
–    забруднення землі (ґрунту) мастилами і паливом;
–    шумове забруднення;
–    смок.
2.    До яких наслідків приводить постійна дія шуму?
Можуть виникнути, різні психічні порушення, серцево-судинні, шлунково-кишкові захворювання, а також захворювання шкіри.
3.    Як можна уникнути результатів забруднень?
а) Озеленення міст і селищ;
б) Регулювання двигунів внутрішнього згоряння в автомобілях, установка на них спеціальних каталізаторів, що нейтралізують чадний газ до CO2;
в) Правильне планування житлових і промислових районів в межах міста;
г) Зменшення кількості ТЕС за рахунок будівництва більш потужних, забезпечених новітніми системами очищення.
III.    Пояснення нового матеріалу.
У результаті діяльності людей гідросфера Землі змінюється. На скільки ви знаєте, вода є невід’ємною умовою для виживання як людини так і тварин з рослинами. Але щоб бути здоровим і бадьорим, потрібно пити чисту воду і дихати чистим повітрям, що в нас зараз у великому дефіциті. Людина не може прожити стільки життя, скільки б їй хотілося, але це залежить не від неї (в деякій мірі). Звичайна людина може перекип’ятити воду перед вживанням, але вона втомиться кип’ятити її все життя.
Тепер розповім вам які є забруднення: фізичне, хімічне, біологічне і теплове.
Фізичне виникає внаслідок збільшення у воді нерозчинних домішок – піску, глини, намулу за рахунок зливу дощовими водами з розораних ділянок, надходження пилу, що переноситься вітром у суху погоду. Тверді частки знижують прозорість води, забивають зябра риб та інших водних тварин, погіршують смакові якості води, а то роблять її взагалі непридатною для споживання.
Хімічне забруднення води відбувається за рахунок надходження у водойми із стічними водами різних шкідливих домішок неорганічного (кислоти, луги, мінеральні солі) і органічного (нафта, миючі засоби) походження. Також у риб є багато шкідливих сполук. Відомо, що вміст ртуті у балтійській трісці подекуди дорівнює 800 мл на 1 кг маси риби. Це означає, що з’ївши 5-8 таких рибин, людина одержує стільки ртуті, скільки її міститься в медичному термометрі.
Особливої шкоди водоймам завдають нафта й нафтопродукти. Осідаючи на дно, згустки мазуту вбивають донні мікроорганізми, що беруть участь у самоочищенні води.
Основними забруднювачами води є хімічні нафтопереробні заводи, великі тваринницькі комплекси. Останнім часом особливе місце серед забруднювачів води посідають синтетичні миючі засоби. Ці речовини надзвичайно стійкі, зберігаються у воді роками. Більшість з них містять фосфор, що сприяє бурхливому розмноженню у воді синьо-зелених водоростей і “цвітінню” водойм, яке супроводжує різким зниженням у воді вмісту кисню, загибелі риби і інших водних тварин. Під час “цвітіння” морів стоїть сморід, а хвилі викидають на берег трупи риб, що задихнулися.
Біологічне забруднення водойм полягає у надходженні в них зі стічними водами різних мікроорганізмів (бактерій, вірусів, спор грибків) яєць червів, багато з яких є хвороботворними для людей, тварин і рослин.
Особливої шкоди біологічне забруднення водойм завдає в місцях масового відпочинку людей (курортні зони, узбережжя морів). Через поганий стан каналізаційних та очисних споруд останнім часом в Одесі, Маріуполі й інших містах узбережжя Чорного й Азовського морів неодноразово закривались пляжі, оскільки в морській воді було виявлено збудників таких небезпечних хвороб, як холера, дизентерія, гепатит.
Теплове забруднення води відбувається через спуск у водойми перегрітих вод від ТЕС, АЕС та інших енергетичних установок. Тепла вода змінює термічний і біологічний режими водойм і шкідливо впливає на їх мешканців. Якщо вода нагріта до 20-30C, діє пригнічуючи на риб та інших мешканців водойм, а якщо температура води піднімається до 36C, вся риба гине.
IV. Закріплення нового матеріалу.
Отже, ми розглянули з вами різні способи забруднення води. Підведемо підсумки.
1.    Які є забруднення води?
2.    В чому полягає біологічне забруднення?
3.    До яких наслідків призводить хімічне забруднення?
4.    Як впливає фізичне забруднення на водойми?
V. Підведення підсумків.

Search:
????????...

реферат "Моє ставлення до Чіпки"

характеристика мотрі хіба ревуть воли

Історія створення роману Гобсек

Еволюція Чіпки: від правдошукача до розбійника

реферат "Моє ставлення до Чіпки"

образотворче мистецтво уроки

порівняльна характеристика образу мотрі та галі хіба ревуть воли як ясла повні

Твір роздум на тему хто такий Чіпка- правдошукач чи злочинець?

активність ферментів

драма головного героя стендаля?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010
��������...