.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Переломи та їх наслідки 


Переломи та їх наслідки
Міністерство освіти України
Коломийський педагогічний коледж
Прикарпатського університету імені Василя Стефаника

РЕФЕРАТ

на тему

|Переломи та
їх наслідки|
Коломия, 2000


Переломи кісток бувають закритими і відкритими, без зміщення і зі зміщенням кісткових відламків.
Прикмети. Різка біль, припухлість, кровопідтік, порушення руху в пошкодженій області, викривлення і вкорочення кінцівки, її рухомість поза суглобом. При прощупуванні місця перелому біль посилюється, і в цьому місці чується хруст. У випадку відкритого перелому з рани можуть стирчати відламки кістки.
Найголовніше при першій допомозі при вивихах і переломах – забезпечити нерухомість пошкоджених ділянок!
Перша допомога. Насамперед необхідно застосувати міри до зменшення болі і повного позбавлення руху (фіксації) кісткових відламків. Навіть незначне зміщення відламків може призвести до посилення болі, пошкодження судин і нервів.
Найпростіший метод фіксації: туго прибинтувати пошкоджену руку до тулуба, ногу – до здорової ноги.
Переломи у випадку правильно наданої першої допомоги заживають удвічі швидше.
Найбільш ефективний спосіб – накладення шин, спеціально для цього призначених або вже виготовлених з підручного матеріалу (дерев»яна планка, дошка, палка, лижа, зон і інші предмети). Шина повинна бути такої довжини, щоб захопити по крайній мірі два суглоби – вище і нижче місця перелому. Наприклад, при переломі гомілки шина повинна обов»язково щільно захоплювати гомілковостопний і колінний суглоби. При переломі крупних кісток (стегна, плечової кістки) необхідно фіксувати всі три суглоби кінцівки.
У випадку перелому стегна шина накладається від пахи і продовжується до стопи, дещо виступаючи за її край. Друга шина, більш коротка, накладається на внутрішню поверхню ноги від проміжності.
Перед накладанням шину слід обмотати бинтом, рушником, простирадлом і т.п. Шини прибинтовують по всій протяжності кінцівки. Зовнішня шина при переломі стегна, окрім того, прибинтовується у своїй верхній частині і до тулуба.
При переломах ребер для зменшення болі грудну клітку туго перев»язують бинтами, довгим рушником або простирадлом. Транспортують потерпілого в положення сидячи.
При переломах кісток тазу потерпілого варто покласти на тверду рівню поверхню зі зігнутими в колінах ногами, під коліна підкладають валик. Перед вкладанням область тазу у потерпілого туго бинтують. При транспортуванні потерпілого в лікувальний заклад ноги в колінах і в області гомілковостопних суглобів необхідно не туго зв»язати.
При переломах шийного відділу хребта фіксують голову потерпілого, вкладеного на ноші, наступним чином: довкола голови і під підборіддям накладають пов»язку, кінці якої міцно прив»язують до ручок нош.
Голову можна також фіксувати, обклавши її мішочками (наприклад, поліетиленовими) з піском. Вкладати потерпілого на ноші повинні декілька чоловік, фіксуючи тіло в суворо горизонтальному положенні руками в області шиї, спини, тазу, гомілок і стоп.
Надаючи першу допомогу при переломі хребта, пам»ятайте: навіть невелике зміщення хребців може призвести до травми спинного мозку і найважчих наслідків.
Пораненого з переломом грудного відділу хребта вкладають на спину на дошку, зняті двері, дерев»яний щит і т.п. і прив»язують. При відсутності таких засобів потерпілого акуратно вкладають на ноші і прив»язують його таким чином, щоб при транспортуванні тіло залишалося нерухомим.
Потерпілого можуть також переносити декілька чоловік на міцному простирадлі або одіялі, однак при цьому діяти потрібно синхронно, акуратно і дуже обережно. Категорично забороняється саджати потерпілого або ставити на ноги.
Якщо поранений знаходиться без свідомості, то його вкладають на живіт, підклавши під верхню частину грудної клітки і лоб валики (у випадку вдушення запавши язиком або блювотними масами).
В такому ж положенні транспортують потерпілого і при переломах поперекового відділу хребта.
При відкритому переломі спочатку оброблюється рана, накладається стерильна пов»язка, а потім вже приймаються міри по наданню повної нерухомості.
Переламану кінцівку не можна тягнути або повертати.

Search:
????????...

Классификация экономического интереса

характеристика кайдашихи з кайдашевої сімї

період трьох літ творчості Т Г Шевченка

твір "чіпка - борець за справедливість, чи злочинець?"

ментальність українського народу

Характеристика Ахіла

завантажити збірник задач фізика 10 клас

що таке "порівняння"

іонійська філософія т її представники

вірш про чистоту?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010