.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Фізіологія судинної системи 


Фізіологія судинної системи
Міністерство охорони здоров.я
Коломийське медичне училище
імені І.Я. ФранкаФІЗІОЛОГІЯ
СУДИННОЇ СИСТЕМИ

підготував студент
групи 2Ф1
Пронь Дмитро


2001
Кругообіг крові – безперервний рух крові по судинах. Серце виштовхує кров періодично.
Швидкість руху крові залежить не тільки від різниці тисків, але й від ширини кровоносного русла. Хоч аорта є найширшою судиною, але вона одна в організмі і нею протікає вся кров, що виштовхується лівим шлуночком. Тому швидкість тут найбільша. У міру розгалуження артерій їх діаметр стає менший, проте загальна площа поперечного перерізу всіх артерій зростає і швидкість руху крові зменшується. Загальна ширина просвіту всіх капілярів у 500-800 разів більша за ширину аорти, отже швидкість кровотоку в капілярах у стільки ж разів повільніша порівняно з аортою. Вени у напрямі від капілярів зливаються, їх кількість і загальна площа поперечного перерізу зменшується, а швидкість руху крові порівняно з капілярами зростає. Кровотік окремого органа зумовлений рівнем його обміну. Він забезпечує постачання кисню та поживних речовин, звільнює тканини від кінцевих і деяких проміжних продуктів обміну. У стані спокою скелетні м.язи одержують лише 15-20 % крові з об.єму серцевого виштовху, тоді як печінка, нирки і головний мозок, - більше половини. Кількісне порівняння кровопостачання окремих органів одержують при визначенні кровотоку на 100г маси органа за 1хв. найменший кровотік у шкірі, м»язах, найбільший – ендокринних залозах, нирках, слинних залозах, у міокарді.
У судинній системі є каротидний сипус і рефлексогенні зони. Їх значення велике.
Внаслідок своєї еластичності стінки аорти скорчуються під час діастоли серця і забезпечують безперервний рух крові. Кров рухається судинами завдяки різниці тисків на початку і в кінці великого і малого кіл кровообігу. Венами кров переміщується до серця завдяки трьом головним чинникам: роботі серця, негативному тиску у грудній порожнині, скороченню м»язів (м.язковий насос). Механізм функціонування дихального насоса полягає втому, що під час вдиху в грудній порожнині тиск вдиху на 5-8 мм рт.ст. нижче атмосферного, і тому кров «присмоктується» у порожнисті вени. Наявність у венах клапанів забезпечує односторонній рух крові тільки в напрямку серця.
Тиск крові неоднаковий у різних частинах кровоносної системи. Найвищий в аорті (120-130 мм рт.ст), а найнижчий – в кінці великого кола кровообігу в порожнистих венах. Згідно законів фізики рідина рухається від ділянки з вищим тиском до ділянки з нищим тиском.


Використана література:
Барна І.В. «Біологія».

Search:
????????...

твир на тему кого из наших сучасника можна було назвати Прометеэм? чому?

Соціологія навчання із соціологічної точки зору

співвідношення понять індивід індивідуальність особистість

твір на тему Чіпка правдошукач чи злочинець?

старицький оборона буші скорочено

великий артист зору

філософсько правове вчення гоббса

фонетичний розбiр слiв приклади

покріпачення в Україні "Хіба ревуть воли як ясла повні"

михайло старицький облога (скорочений текст)?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010