.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Бронхоктатична хвороба 


Бронхоктатична хвороба
Курси підвищення
кваліфікації медсестер
терапевтичних дільниць
при Коломийській ЦРЛ












Р Е Ф Е Р А Т













Слухач циклу
Гуменюк Марія
Дмитрівна








Коломия 2001р.



Бронхоектатична хвороба. Типові клінічні прояви.
Методи діагностики. Організація догляду за хворими.

Бронхоектатична хвороба являє собою набуте гнійне захворювання бронхіального дерева в основі якого лежить розширення бронхів, виникаюче переважно в нижніх сегментах. Розширення бронхів як рентеноморфологічний феномен спостерігаються при різних патологічних процесах, довго текучим запальним процесом і фіброзом в бронхолегеневій тканині. Бронхоектазії поділяються на первинні і вторинні.
В формуванні бронхоектазів велику роль відіграє генетична неповноцінність бронхіального дерева (вроджена слабкість бронхіальної стінки, недостатність розвитку гладкої мускулатури еластичної і хрящевої тканини, недостатність захисних механізмів).
По клінічному прояву і важкості розрізняють 4 стадії хвороби.
легка
виражена
важка
ускладнена
По розповсюджені процесу розрізняють одно- і двострокові бронхоекзтази. Серед хворих бронхоектатичною хворобою переважають чоловіки близько 60-65%. Захворювання починається переважно у цієї 5 до 25 років. Початок захворювання виявити важко тому, що воно протікає як «простуда» і не залишається в пам»яті хворого. Основним пунктом захворювання часто буває перенесення в ранньому віці пневмонії.
Основою скаргою хворих є кашель з виділенням гнійного харкотиння. Найбільше її виділення відмічається ранком. Добова кількість мокроти доходить до 500 мл. В період ремісії мокрота може не виділятися. Зібрана мокрота поділяється на 2 шари: верхній шар з в»язкої рідини, а нижній – гнійний осадок.
Бувають кровохаркання і легеневі кровотечі, але рідко, більшість у дорослих хворих. Майже у кожного третього хворого буває задишка при фіз. навантаженні, болі і грудній клітці, висока температура, загальна слабкість, в»ялість, подавлення психіки.
Зовнішній вигляд у хворих мало характерний. Тільки при важкому протіканню відмічається задержка у фізичному розвитку і статевому дозріванні у дітей. Ціаноз, а також булавоподібна деформація пальців («барабанні палочки») в останні роки зустрічаються рідко. Аускультативно вислуховуються хрипи, які зменшуються при відкашлюванні, жорстке дихання.
Основним методом підтвердження локалізації бронектазів являється бронхографія з обов.язковим контрастуванням обох легенів, після санації бронхіального дерева.
Бронхографію в пораженому дереві відмічається розширення бронхів.
Під час загострення в ан. крові відмічається лейкоцитоз, збільшення ЩОЕ, Rtg – дослідження показує підвищену прозорість легень, деформацію легеневого малюнку.
Хворі з бронхоектатичною хворобою потребують правильного догляду. Біля них повинні бути плювальниці заповнені 1/3 водою або розчином хлораміну для кращого опорожнення.
При виділенні великої кількості рідини кожного дня вимірюють добову кількість з вертають увагу на шари, запах і колір. При затрудненому відкашлюванні треба допомогти хворому знайти зручне положення при якому мокрота краще відходить. При задишці забезпечують доступ свіжого повітря. Навчити хворого дихати правильно плавно і глибоко. Велике значення приносить правильно вибраний режим.



Search:
????????...

людина має в 2 рази більше слухати ніж говорити бо Бог дав людині 1 язик і 2 вуха

життєвий шлях максима гудзя

Жіночі образи "Гобсек"

конструктор с#

життєвий шлях максима гудзя

художны засоби

Чіпка-борець за справедливість чи злочинець?

софійний та епістемний способи мислення

надання першої медичної допомоги при отруєнні чадним газом

виховний захід спорт



?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010