.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Зміни в статевих органах, молочних залозах, в обміні речовин жінки під час вагітності 


Зміни в статевих органах, молочних залозах, в обміні речовин жінки під час вагітності
РЕФЕРАТ
на тему
«Зміни в статевих органах, молочних залозах, в обміні речовин жінки під час вагітності»ОБМІН РЕЧОВИН
Білковий обмін. При вагітності відбувається скупчення білкових речовин в організмі жінки. Скупчені білки витрачаються: 1) на ріст матки і молочних залоз. 2) на побудову організму зростаючого плода. 3) частина білків відкладається як запас, що витрачається після родів у зв.язку з годуванням груддю.
Вуглеводний обмін. Вуглеводи, які є енергетичним матеріалом при вагітності, добре засвоюються, концентрація цукру в крові звичайно нормальна. Вуглеводи у вигляді глікогену відкладаються не тільки в печінці і в м.язах тіла, а й у плаценті і мускулатурі матки. Вуглеводи з організму вагітної переходять через плаценту до плода (у вигляді глюкози). При переобтяженні організму вуглеводами у вагітних іноді з.являється цукор у сечі, що пояснюється підвищенням проникності ниркового епітелію. Така глікозурія швидко минає при встановленні правильного режиму харчування.
Жировий обмін. У крові вагітних підвищена кількість нейтрального жиру, холестерину і ліпоїдів. Жирові речовини нагромаджуються також у надниркових залозах, плаценті і молочних залозах. Нерідко при вагітності збільшується підшкірна основа. Ліпоїди витрачаються на побудову тканин матері і плода, нейтральний жир є енергетичним матеріалом. Великою кількістю ліпоїдів у крові пояснюють легкість настання ефірного та інших видів наркозу у вагітних.
Мінеральний і водний обмін. Під час вагітності відбуваються затримка солей кальцію в організмі і витрачання їх на побудову кісткової системи плода. Посилюється засвоєння фосфору, потрібного для розвитку нервової системи і скелета плода, а також для синтезу білків в організмі матері.
Від матері до плода переходить залізо, яке є складовою частиною гемоглобіну. В період внутрішньоутробного життя плід скупчує залізо в печінці і селезінці. При недостатньому введенні заліза з їжею у вагітної виникає анемія, а у плода порушується розвиток.
Ці особливості обміну показують, що вагітна повинна діставати їжу, яка містить достатню кількість заліза, кальцію і фосфорних сполук.
Вітамінний обмін. Потреба організму вагітної жінки у вітамінах збільшена в зв.язку з необхідністю забезпечення ними плода.
Особливо збільшується потреба в аскорбіновій кислоті, необхідній для розвитку плода і зародкових оболонок. Підвищується потреба і у вітамінах — D, ретинолі, тіаміні, токоферолі (вони сприяють розвиткові вагітності) та ін. При недостатньому введенні вітамінів з їжею у вагітної виникає патологічний стан — гіповітаміноз або навіть авітаміноз. перебіг вагітності при недостачі вітамінів порушується.

СТАТЕВІ ОРГАНИ
Вагітність викликає зміни в усьому організмі жінки, проте найзначніші зміни відбуваються в матці. Під час вагітності змінюються величина, форма, положення, консистенція і реактивність (збудливість) матки.
Матка прогресивно збільшується протягом усієї вагітності. Довжина невагітної матки 7—8 см, на кінець вагітності — 38 см. Поперечник збільшується від 4—5 до 25—26 см. Маса невагітної матки 50—100 г, наприкінці вагітності 1000—1200 г (без плодового яйця). Об.єм порожнини матки на кінець вагітності збільшується в 500 раз. Збільшення матки відбувається головним чином внаслідок гіпертрофії (збільшення розмірів) і гіперплазії (збільшення кількості) м.язових волокон матки.
Шийка матки під час вагітності розпушується, стає м.якою і соковитою, розтяжною. Судини в ділянці шийки подовжені, вени різко розширені, наповнені кров.ю. шийка матки має синюватий відтінок.
До IV місяця плодове яйце міститься в порожнині матки. З IV місяця нижній полюс зростаючого плодового яйця розтягує перешийок матки і розміщується в ньому Перешийок з цього часу входить до складу плодовмістилища і разом з частиною нижнього відділу тіла матки становить нижній сегмент матки. Під час родів перешийок разом з шийкою матки перетворюється на вихідну трубку.
Зовнішній і внутрішній зів шийки матки у первовагітних залишається закритим до родів, у повторновагітних канал шийки матки в останні місяці вагітності розширюється і нерідко пропускає палець.
Маткові труби потовщуються, стають соковитими внаслідок гіперемії і серозного просочування тканини. В міру росту матки положення труб стає все більш прямовисним, на кінець вагітності вони звисають вниз по ребрах матки.
Яєчники трохи збільшуються, стають м.якші, овуляція в них припиняється. в одному з яєчників міститься жовте тіло вагітності. У зв.язку з ростом матки яєчники піднімаються з малого таза і розміщуються в черевній порожнині (біля бокової поверхні матки).
Зв.язки матки довшають і потовщуються. Особливо значно гіпертрофуються круглі і крижово-маткові зв.язки, що сприяє вдержуванню матки в правильному положенні під час родів.
Піхва у зв.язку з вагітністю зазнає істотних змін. Кровопостачання стінок піхви різко зростає, відбувається серозне просочування всіх її шарів. Стінки піхви розпушуються, стають соковитими і легко розтяжними. Слизова піхви набирає синюшного забарвлення.
Зовнішні статеві органи під час вагітності розпушуються, слизова входу в піхву стає ціанотичною. У повторновагітних іноді на зовнішніх статевих органах утворюються варикозні вузли.

МОЛОЧНІ ЗАЛОЗИ
Розвиток молочних залоз починається в період статевого дозрівання і відбувається під впливом статевих гормонів.
Під час вагітності молочні залози підготовляються до секреції молока. Залозисті часточки молочних залоз збільшуються, в епітелії альвеол з.являються найдрібніші частинки жиру. Кровопостачання залоз посилюється, підшкірні вени розширяються і просвічують крізь ніжну шкіру. Молочні залози стають напруженими, в них нерідко відчувається легке поколювання. Соски збільшуються, пігментуються разом з навколососковим кружком, монгомерові залози виступають виразніше. Посилюється збудливість гладеньких м.язів, закладених у соску. при механічному подразненні соска м.язи скорочуються, навколососковий кружок зменшується, сосок виступає виразніше.
З молочних залоз уже на початку вагітності удається видавити краплинки молозива.
Підготовка молочних залоз до лактації відбувається під впливом гормонів плаценти і лактогенного гормону передньої частки гіпофіза.

Search:
????????...

перфокарти

Лабораторні роботи з фізіки за 10-клас

притчи на укра

цитати з вершники

київська русь етапи становлення держави та суспільної організації

план-конспект представлення інформації в компютері

математика в дитячому садку

Мій Улюблений герой роману Стендаля

органічні речовини у живій природі

старицький образ марусі "облога буші"?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010