.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Юхим Ілліч Демиховський 


Юхим Ілліч Демиховський
Міністерство освіти охорони здоров.я
Коломийське медичне училище ім.І.Я.Франка

П О Ш У К О В А Р О Б О Т А
з інфекційних захворювань
на тему:
«ЮХИМ ІЛЛІЧ ДЕМИХОВСЬКИЙ»


Підготувала:
студентка групи 3Ф2
Тимінська І.М.
Перевірив: викладач
Васкул О.В.

Коломия
2001 р.

10 травня 2001 р. виповнюється 100 років з дня народження ветерана вітчизняної мікробіології професора Юхима Ілліча Демиховського.
Юність Юхима Ілліча пройшла в тривожні роки громадянської війни. На посаді кореспондента газети «Красный боец» він брав участь у боях на Південному фронті. Разом з Михайлом Свєтловим та іншими молодими поетами Демиховський, який писав вірші під псевдонімом Гордея Немілова, був посланий на 1-й Всеросійський з»їзд письменників і поетів.
Після закінчення Єкатеринославського медичного інституту в 1924 р. і адміністративно-санітарних курсів у Харкові у 1925 р. Ю.І.Демиховський працював санітарним лікарем, а потім – заступником директора Кримського Пастерівського інституту. З 1929 по 1935 рр. він за вільним наймом служив у секретних відділах інститутів Радянської Армії в Москві. З 1935 по 1938 рр. Ю.І.Демиховський був асистентом кафедри мікробіології 1-го Московського медичного інституту, де 1936 р. захистив кандидатську дисертацію. З 1938 по 1947 рр. Юхим Ілліч завідував кафедрою мікробіології в Алма-Атинському медичному інституті, де активно займався підготовкою національних наукових кадрів. Разом з активною педагогічною діяльністю здійснював наукову роботу на посаді заступника директора з науки в Казахському інституті епідеміології та мікробіології (КІЕМ). У 1940 р. Юхим Ілліч очолив експедицію в осередок дизентерії, що виник у районі Уш-Тобе. Матеріали з розшифровки спалаху лягли в основу докторської дисертації Ю.І.Демиховського на тему «Біологія ешерихій у зв.язку з проблемою етіології гемоколітів», яку було захищено у 1942 р. З 1947 р. протягом 25 років професор Ю.І.Демиховський завідував кафедрою мікробіології Дніпропетровського медичного інституту.
Наукові праці Юхима Ілліча зробили суттєвий внесок у розвиток вітчизняної мікробіології. Ще у 1940-1943 рр. він доводив значення патогенних серопитів кишкової палички в етіології гострих кишкових захворювань, зокрема гемоколітів у дітей раннього віку, хоча загальновизнаним це стало набагато пізніше, після подібних повідомлень у закордонних джерелах інформації. він виділив вірус Алма-Атинського енцефаліту з кліщів Ixodes persulcatus, що мало суттєве значення для крайової епідеміології. У 1943 р. Ю.І.Демиховський застосував інгаляційний метод вакцинації проти кишкових і ранових інфекцій. У 50-60-х роках велику увагу він приділяв розробці оригінальних методів селекції мікробів-продуцентів антибіотиків, які успішно впроваджувалися в практику. Під керівництвом Юхима Ілліча сформувався науковий напрямок з вивчення захисної ролі бактерій-продуцентів перекису водню, що входять до складу нормальної мікрофлори людини. Цей напрямок і зараз успішно продовжують його учні.
Професор Ю.І.Демиховський є автором 120 наукових праць, а також 2 підручників і 4 посібників з мікробіології для студентів. під його керівництвом захищено 3 докторські і 25 кандидатських дисертацій. З 1939 по 1956 рр. Юхим Ілліч був членом правління Всесоюзного товариства мікробіологів, епідеміологів та інфекціоністів, з 1965 по 1979 рр. – відповідальним редактором міжвідомчої збірки «Антибіотики», протягом декількох років – членом редакційної ради «Мікробіологічного журналу» і заступником голови правління Дніпропетровського обласного товариства мікробіологів, епідеміологів та інфекціоністів. За заслуги у формуванні науково-педагогічних кадрів у Казахстані Республіканське наукове товариство епідеміологів, мікробіологів та інфекціоністів обрало його своїм почесним членом.
Останні роки життя Юхим Ілліч присвятив написанню спогадів про своє багате на події життя, овіяне романтикою поезії і любові, сповнене сумлінному служінню науці та вихованню молоді.
Юхим Ілліч Демиховський помер у Дніпропетровську 15 червня 1995 р. на 95-му році життя. Світлу пам.ять про Ю.І.Демиховський – видатного вченого-мікробіолога, прекрасного педагога, привабливу і глибоко інтелігентну людину, «справжнього професора» зберігають у серцях його численні учні й послідовники.


Search:
????????...

малюнок к віршу ходить гарбуз по городу

філософ і скнара гобсек

Роздум над образом Гобсека:володар чи раб

що спільного між творами Кайдашева сім я та Хіба ревуть воли, як ясла повні

Що таке табуляція?

О. Різник поняття культура

Кіплінг урок

Кіплінг урок

Шлях та переміщення при рівноприскореному русі.

Проектування як особливий вид діяльності?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010