.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
План-конспект уроку на тему Інформація необхідна для під’єднання до мережі Internet 


План-конспект уроку на тему Інформація необхідна для під’єднання до мережі Internet
Тема уроку: Інформація необхідна для під’єднання до мережі Internet.
Мета: сформувати в учнів поняття про провайдери, гіпертекстові сторінки, електрону пошту, телеконференції, виховати всебічнорозвинену особистість і добре ставлення до навчання.
Обладнання: підручник інформатики, практикум інформатики.
Тип уроку: комбінований.

Структура уроку
1.    Провайдери.
2.    різні способи під’єднання до глобальної мережі Internet: гіпертекстові сторінки, електронна пошта, телеконференції.

Хід уроку
І. Організаційна частина (2 хв.)
ІІ. Актуалізація опорних знань (5 хв.)
1.    що таке Internet і що він забезпечує?
2.    Що таке сервер і робоча станція?
3.    Що таке ресурси Internet і які вони є?
4.    Що таке адресація в Internet?
5.    Що таке домени? Назвіть імена деяких доменів?
6.    Що таке мережеві протоколи і який протокол є загальноприйнятим?
ІІІ. Пояснення нового матеріалу (31 хв.)
Організація, яка забезпечує підключення окремих користувачів до Internet і мають право виділяти постійні і динамічні ІР-номери і домені номери, називаються вузлом чи провайдером (provider - постачальник). Вузли Internet можуть бути комерційними, некомерційними (безприбуткові), державні (бюджетні), управлінськими організаціями, знаходяться в структурі вищих навчальних чи наукових завдань. Доступ до мережі кінцевим користувачам представляється з локальних мереж організації чи по телефонним лініям. Вузли Internet рівня, який розглядається, підключаються до більш крупних вузлів, які забезпечують роботу вузлів нижчого рівня, які розкидані по різній території. Великі вузли, в свою чергу, можуть під’єднуватись до національних вузлів, які мають постійний зв’язок один з одним по всьому світі.
Роль вузла Internet (провайдера) загалом схожа на роль місцевої телефонної станції. А вся мережа Internet в цілому по своїй структурі нагадує всесвітню телефонну мережу, в якій з будь-якого телефонна, підключеного до телефонної станції, знаючи код міста і код держави, можна подзвонити будь-якому абоненту в інше місто і іншу державу.
В склад вузла Internet обов’язково входить сервер імен доменів, які забезпечують відповідність доменних імен комп’ютерів і їх ІР-номерів для всіх під’єднаних до даного вузла головних комп’ютерів. Крім того, в кожному вузлі виділяються спеціальний комп’ютер з таблицями маршрутів, по яким для кожної адреси Internet визначається слідуючий найближчий вузол мережі, на який можна пересилати інформацію, щоб вона в кінці кінців дійшла до адресата. Такі комп’ютери прийнято називати маршрутизаторами чи роутерами (router – вказуючий шлях, маршрут) (запишіть у зошити).
В принципі, один і той же головний комп’ютер може об’єднувати виконання функцій маршрутизотора і сервера імен доменів.
Для доступу до мережі Internet використовують декілька способів. Одним із поширених є звичайне дозвонювання та безпосередній доступ  через виділені лінії. (запишіть у зошити).
Звичайне дозвонювання (Dual-up Connection) передбачає під’єднання вашого комп’ютера до комп’ютера – посередника, який працює в мережі, що є частиною мережі. (запишіть у зошити). Зв’язок здійснюється часто за допомогою звичайних телефонних ліній. Для цього потрібно на ПК користувача був встановлений модем та комунікаційне програмне забезпечення. Такий спосіб доступу є дешевим, але швидкість передачі даних при цьому є малою.
Кращим є спосіб безпосереднього дозвонювання через виділені лінії (dedicaled line connection).(запишіть у зошити). Він є дорожчим, але забезпечує набагато кращу якість зв’язку і швидкість передачі інформації. Цей спосіб використовують державні організації, приватні компанії, які мають власну мережу.
Користувачі, які бажають працювати в Internet, можуть отримати доступ до нього декількома способами. В загальному, в самому кращому положенні знаходяться співробітники тих організацій, в яких є підключено до Internet локальна мережа. Звичайно, в таких співробітників цих організацій мають право безкоштовно входити в Internet з комп’ютерів локальної мережі, які з’єднані лініями прямого зв’язку з головними комп’ютерами Internet. В цьому випадку для доступу в Internet потрібно звернутися до адміністратора локальної мережі, отримати у нього вхідне ім’я, пароль, правила входу і роботи в Internet. Такі користувачі звичайно працюють не на головному комп’ютері, а на підключених до головного комп’ютера терміналах, чи персональних комп’ютерах. Деякі некомерційні організації, а також вищі навчальні заклади представляють вільний (безкоштовний) вхід в Internet не тільки для своїх співробітників, але й для других категорій населення.
Інший можливий спосіб підходить для власників персональних комп’ютерів і телефонів. Їм слід звернутися до найближчого вузла Internet, придбати по рекомендації моделі необхідне програмне забезпечення й заключити з ним договір на абонентське обслуговування. Відповідаючі за це робітники вузла виділяють необхідні ресурси, назначають вхідне ім’я, пароль, проведуть підключення і настройку, і при необхідності, забезпечують консультативними послугами чи проведуть навчання.
Широкою популярністю в мережі Internet користуються такі послуги: електрона пошта (забезпечує передачу кореспонденції, яка подана у електронному вигляді), телеконференції (дозволяють обмінюватися інформацією деякій кількості зацікавлених осіб, для цього виділяється спеціальна ділянка на машні-сервері, яка обслуговує телеконференцію), служба передачі файлів на основі FTP-протоколу IRC (Internet Relay Chat) – групові дискусії, які забезпечують обмін текстовими повідомленнями в режимі реального часу; WWW (World Wide Web) – служба, яка дозволяє передавати мультимедійні документи, зв’язані між собою системою гіпертекстових посилок (запишіть у зошити).
Робота електронної пошти (e-mail) ґрунтується на принципі, що будь-який текст, набраний на клавіатурі, можна передати на сусідній комп’ютер, чи на комп’ютер, розміщений на іншому континенті, якщо комп’ютери ці з’єднані між собою. Для цього треба скористатися будь-якою програмою, що підтримує електроний зв’язок: MsMail, MS Internet Explorer, Netscape Navigator,Eudora.
Обмін інформацією між користувачами через мережу Internet називається телеконференцією (режимом роботи з групами новин, службою новин, режимом UseNet). Для цього комп’ютер повинен мати прямий контакт (on-line)з сервером новин і відповідне програмне забезпечення: програму Netscape Navigator або MS Internet Explorer. За допомогою телеконференцій можна швидко отримати повідомлення на задану тему або відіслати інформацію іншим учасникам.
Ще одним застосуванням Internet є FTP-технологія (File Transfer Protocol), яка призначена для пересилання файлів між FTP-серверами.
IV. Закріплення нового матеріалу (5 хв.)
1. Що називають вузлом Internet чи провайдером? (Це організація,яка забезпечує підключення окремих користувачів до Internet і має право виділяти постійні і динамічні ІР-номери.)
2. Які ви знаєте способи доступу до мережі Internet?(звичайне дозвонювання. Dual up Connection; безпосереднє дозвонювання через виділені лінії) 
V. Домашнє завдання (2 хв.)
Інформатика 10-11 кл. Ст.81-86, конспект.
VI. Література
1. А.Ф. Верлань. Підручник для учнів 10-11 класів середньої школи. – К. 1998.
2. Л.М. Глинський. Практикум з інформатики. – Л. 2003.
3. А.Н. Степанов. Информатика для студентов гуманитарных специальностей (3-е издание). – П. 2002.

Search:
????????...

безсмертя вікпедія

твір-мініатюра на тему"Шануймо людську гідність"

твір кайдашева сімя порівняльна характеристика

афоризми героя бальзака гобсека

основи здоровя 5 клас.чому вважають,що навчання у школі є ефективнішим у першій половині дня?

призначення основних клавіш компютера

акселерації наслідки

У курей зчеплених

Хто такий чіпка

панас мирний повія скачать скорочено?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010