Natur und Umwelt. LandschaftenNatur und Umwelt. Landschaften Мета уроку: ознайомити з новою темою, новими лексичними одиницями теми «Ландшафти» та активізувати її вживання; поліпшувати навики усного та писемного мовлення, виховувати почуття краси до навколишнього середовища. Обладнання: Підручник «Deutsch» для 5 класу, Н. В. Басай, роздаткові матеріали для закріплення нових ЛО. Хід уроку I. Організаційний момент. Guten Tag! Setzt euch bitte. Wer hat heute Gruppendienst? Wer fehlt? (при необхідності вчитель нагадує як це перекладається). II. Повідомлення теми та мети уроку. Heute beginnt ihr ein neues Thema „Natur und Umwelt“ zu lernen. Das heutige Thema hei?t „Landschaften“. ?ffnet eure Hefte und schreibt das Datum und Thema. III. Мотивація навчальної діяльності. So, Das heutige Thema hei?t „Landschaften“. Ihr erfahrt, welche Landschaften die Ukraine und Deutschland haben. Versteht ihr die W?rter „Natur“, „Umwelt“ und „Landschaften“. IV. Робота з новим лексичним матеріалом. 1. ?bung 1 auf der Seite 104. Вчитель зачитує завдання. Спочатку читає сам, а потім каже: Die ganze Klasse spricht diese W?rter mir nach. (А тепер усі повторюють ці слова за мною). Вчитель записує на дошці слова і учні записують за ним. Der Fluss [fl?s] річка Der Teich [ ] став Das Meer [ ] море Das See [ ] море Der Berg [ ] гора Der Wald [ ] ліс Die Wiese [ ] луг Die Steppe [ ] степ Das Feld [ ] поле Die W?ste [ ] пустеля Schreibt die neuen W?rter in Ihre Vokabelhefte ein. (Запишіть слова у ваші словники) 2. ?bung 2 auf der Seite 104. Вчитель читає завдання і виконують вправу. Kinder, antwortet auf solche Frage: Wo schwimmt ihr? (Im Fluss, im Teich, im Meer, im See). (вчитель демонструє малюнки) Wo wandert ihr? (Im Wald…) (вчитель демонструє малюнки) Вчитель дає учням гру: лексичний кросворд Wiederholen wir alle W?rter, die wir heute gelernt haben T F L U S S T R W A L D K L T A I ? ? K S E E T E B Z Y T ? I W S E R T E W C ? E R ? ? P P H S M G N C P L B T B E M E E R T E F E L D W R T X V. ?bung 4 an der seit 105. Множина іменників (повторення). Учні спочатку читають текст і перекладають його. Потім по черзі знаходять іменники в множині, записують їх і зачитують їх ланцюжком. Вчитель звертає увагу учнів на відмінності утворення множини іменників чоловічого, жіночого і середнього роду. VI. Закріплення вивченого матеріалу та підведення підсумків. Wiederholen wir alle W?rter, die wir heute gelernt haben Робота з ЛО, записаними на дошці. На дошці записані нові ЛО: учитель стирає одне слово, ще два, три і щоразу просить назвати учнів стерті слова VIІ. Die Hausaufgabe. Schreibt die Hausaufgabe auf!