.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Виступи українських спортсменок із художньої гімнастики на світовій арені 


Виступи українських спортсменок із художньої гімнастики на світовій арені
Зміст
Вступ    3
1994 Рік. Кубок України Присвячений Пам’яті В.С.Зінченко.    4
                Кубок України.    5
1995 Рік. Кубок Дерюгіної.    7
                Кубок Європи.    10
                Міжнародний Турнір.    11
1997 Рік. Кубок Дерюгіної.    15
1998 Рік. Міжнародний Турнір „Кубок Чорного Моря”.    21
2000 Рік „Кубок Дерюгіних”    24
Література    25
Вступ
У процесі розвитку фізичного виховання історично склалася система засобів і методів, в яку ввійшли спорт, ігри і туризм. Серед них особливе місце займає художня гімнастика. Самий популярний і молодий вид спорту на Україні, який увійшов до Олімпійських ігор.
Художня гімнастика своєобразний засіб та один із методів системи фізичного виховання. Вона відрізняється особливим підбором вправ і музичного супроводу, Якщо в спорті і іграх вправи позичені із життя, то в художній гімнастиці вони, як правило, підібрані спеціально, щоб точніше діяти на людину. За допомогою художньої гімнастики найбільш успішно вирішуються завдання загального, гармонічного розвитку, так як в її розпорядженні мають місце самі різноманітні вправи, які добре діють на різні ланки рухового апарату, на всі м’язові групи спортсмена. Якщо в любому виді спорту використовуються вузьке коло фізичних вправ, то в художній гімнастиці буквально не підлягає обліку.
Дівчата, які займаються художньою гімнастикою, відрізняються рівномірно розвинутою мускулатурою, красивою поставою.
Особлива користь художньої гімнастики полягає в тому, що вона допомагає вдосконалювати координаційні здібності, тобто здібностей звіряти дії різних ланок рухового апарату з музичним супроводом.
Великий вклад у розвиток художньої гімнастики на Україні внесла велика спортсменка в минулому, а зараз педагог Альбіна і Ірина Дерюгіни, а також не менш відомі спортсменки, як О.Тимошенко, О.Скалдіна, К.Серебрянська, О.Вітриченко, Т.Попова, Ю.Єрофєєва, Бессонова та інші.


1994 рік. Кубок України присвячений пам’яті В.С.Зінченко.
Кубок України з художньої гімнастики, присвячений пам'яті заслуженого тренера України В.С.Зінченко, та чемпіонат України з групових вправ. Черкаси. 19-22 вересня 1994 року. Спорткомплекс „Будівельник”. 13 команд. Головний суддя – А.Н.Дерюгіна.
У ці дні у Черкасах відбулася неординарна спортивна подія – перший розиграш Кубка України, присвячений багаторічній діяльності видатного педагога B.C. Зінченко, котра впродовж 20 років очолювала збірну України; 30 років була незмінним президентом національної федерації з художньої гімнастики. Під її опікою було виховано не одне покоління талановитих „художниць”. Сереті них перші художниці і перші майстри спорту з цього виду спорту: Лідія Сеньченко, Олександра Семенова-Найпак, Алла Софроненко, Лідія Мавроматі та інші.
Нинішній Кубок пам’яті B.C. Зінченко – це форум найсильніших гімнасток нашої держави. Відкриття розиграшу Кубка пройшло яскраво урочисто. Гімнастки виступали натхненно, демонстрували складні композиції. Гостра боротьба за призові місця почалася. Безсумнівно, що краще усіх виступала Олена Вітриченко з Одеси. Вона перемогла в багатоборстві з результатом 49,2 і стала першою володаркою цього почесного перехідного призу. На другому і третьому місцях вихованки Альбіни Дерюгіної – Вікторія Стадник 48,4 бала, Тетяна Попова 48,225 бала.
ТЕХНІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ.
Чемпіонат України. Групові вправи.
1.Київ..................................................38,8
2. Дніпропетровська область............37,5
3. Автономна Республіка Крим........36,875
4.Харківська область.........................36,850
5. Київ-2..............................................36,6
6. Луганська область..........................36,275

Кубок України.
Особисте багатоборство
1. О.Вітріченко (Одеса).............................49,2
2. В.Стадник (Київ)....................................48,4
3. Т.Попова (Київ)......................................48,225
4. О.Сумська...............................................47,625
5.Л.Гогонська.............................................47,5
6. І.Писчун..................................................47,4

МІЖНАРОДНИЙ ТУРНІР З ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИ ПРИСВЯЧЕНИЙ ПАМ’ЯТІ ЗАСЛУЖЕНОГО ТРЕНЕРА РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ  ОЛЕКСАНДРІ СЕМЕНОВІЙ-НАЙПАК.
Змагання відбулися в 11-й раз, і хоча нині не зібрали такої великої кількості учасниць, як звичайно, але самобутня українська школа художньої гімнастики мала гоноровитих конкуренток із Росії та Естонії.
Серед старших, де „правітбал” українські грації, нині царувала москвичка Олена Давиденко. Вона перемогла в чотирьох дисциплінах із шести. Але українські художниці не відставали. Прогресують чарівні одеські дівчата Наталя Хаданова та Ірина Кобель. Наталка була визнана найкращою в середній віковій групі, а Ірочка одержала дуже престижний приз „Етуаль”, встановлений Санкт-Петербурзьким Маріїнським театром. Не приховувала щастя й Олеся Ткаченко із Сімферополя – вона стала володаркою спеціального призу „Очарування”. Ці імена: Олена, Наталка, Ірина, Олеся лунали на сцені Палацу культури Харківського тракторного заводу, коли оголошувалися прізвища переможниць.


КУБОК „КАРПАТ З ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИ.
Львів. 16-18 грудня 1994 року
І У змаганнях приймало участь 42 учасниці з України та Молдови. Головний суддя –  Г.Кочергіна.
У цих змагань уже понад 30-річна історія. І чи найпомітніші сторони в літопис турніру вписала львів’янка Людмила Яковенко. Пізніше її досягнення повторила її учениця Валя Сименкова. Ось і нині поза конкуренцією серед гімнасток, які виступали за програмою майстрів спорку, була її учениця Люда Баркова. Друга – Л.Пітей з Кіровограда, а третя ще одна підопічна Яковенко – Н. Чуй.1995 рік. Кубок Дерюгіної.
11-12 березня у столиці України проводився міжнародний турнір з художньої гімнастики, присвячений 35-річниці спортивної діяльності заслуженого тренера України A.M. Дерюгіної. Як і очікувалося, цей турнір став справжнім святом краси й майстерності „художниць” з різних країн світу. Цікаво було глянути, з яким же багажем гімнастки розпочинають передолімпійський сезон, що обіцяє бути вкрай нелегким.
У конкурсі виступало 13 спортсменок, серед котрих за рівнем майстерності p першої композиції одразу ж визначилися українські гімнастки К. Серебрянська та В. Стадник. Спортсменки з Болгарії, Росіі, Білорусії та України повели суперечку за перемогу абсолютної першості, хоча, щиро К.Серебрянська відразу на значний крок випередила групу лідерів. Вона відрізнялася оригінальністю нових композицій, витонченістю елементів рухів.
Хвилювалася Вікторія Стадник – вихованка „Школи Дерюгіних”, адже ці змагання були для неї перший старт у дорослій компанії гімнасток. По 9,55 балів одержала вона за композиції зі скакалкою, булавами та стрічкою, а це вже визнання міжнародного рівня.
ТЕХНІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ:
Фінали в окремих видах програми.
Скакалка.
1. К.Сербрянська (Україна)..................................9,8
2. Т.Огризко...........................................................9,5
М’яч.
1. К.Серебрянська..................................................9,775
2-3. І.Колева, Т.Огризко........................................9,55
Булави.
1. К.Серебрянська ..................................................9,8
2. T.Огризко.............................................................9,575
3. В.Стадник.............................................................9,5

Стрічка.
1. К. Сербрянська (Україна).................................9,8
2. Т. Огризко..........................................................9,525
3. І. Гізікова, В. Стадник.......................................9,45

ТЕХНІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ.
„Кубок Дерюгіної”. Багатоборство.
1992 рік.
1. О. Скалдіна......................................................38,65
2. О.Тимошенко...................................................38,55
3. К.Аседо (Іспанія).............................................37,35
1993 рік.
1. В.Яні (Україна)................................................37,65
2.О.Вітриченко (Україна)...................................36,9
3.К. Серебрянська (Україна)..............................36,1

І ЛІТНЯ СПАРТАКІАДА ТА ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ З ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИ. ЗАПОРІЖЖЯ.
Майже сотня спортсменок сперечалися за нагороди цих престижних змагань. Чемпіонкою спартакіади стала Вікторія Стадник з результатом у багатоборстві 48,41 балів. Срібним призером стала Тетяна Попова – 48,35, бронзовим – 14 річна Юлія Фуркало – -47,3 бала.
У групових вправах за призові місця була значна конкуренція. Якщо на, перше, крім команди Києва, ніхто не зазіхав, то за інші і у фіналах усім довелося поборотися. Серед претендентів ми побачили потужні колективи Криму, Дніпропетровської області, Запоріжжя та Харкова.
ТЕХНІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ.
Групові вправи. Багатоборство.
1. Київ-1..................................38,6
2. Київ-2..................................37,0
3. Крим....................................36,95
Вправа 5 обручів. Фінал.
1. Київ-1..................................19,4
2. Крим....................................19,5
3. Запорізька область.............18,35

Вправа 3 м'яча та 2 стрічки. Фінал.
1. Київ-1..................................19,6
2. Крим....................................18,8
3. Харківська область.............18,6

МІЖНАРОДНИЙ ТУРНІР МАЙСТРІВ ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИ. НІМЕЧЧИНА.
На цьому турнірі успішно виступала українська спортсменка Катя Серебрянська. Вона виграла змагання у багатоборстві з результатом 39,8 бала, а також була найкращою в композиціях зі скакалкою, булавами та стрічкою, одержавши в цих усіх видах однакову оцінку – по 9,95.
Другою в багатоборстві була О.Гонтар з Білорусії – 39.7 бала, третьою – її землячка Л.Лук’яненко – 39,65 бала.
Цікавою була боротьба у фіналі з м’ячем. Тут кращою виявилася А.Заріпова (Росія) – 9,95, наша Катя Серебрянська стала срібним призером разом з О.Гонтар – 9,325 бала.
Що ж, прекрасний виступ лідера української школи художньої гімнастики.


Кубок Європи.
Ці старти зібрали 19 гімнасток з 10 країн Європи. І звичайно найсильніших. Досить лише сказати, що за збірну Білорусі виступала Лук’яненко і Гонтар, а за команду Росії – Заріпова і Батиршина, як стає зрозумілим, наскільки гострою була конкуренція за найвищі нагороди. Але найвищі нагороди отримала 18-річна Катерина Серебрянська із Сімферополя, яка виграла Кубок Європи з художньої гімнастики, а її попруга по команді 19-річна одеситка Олена Вітриченко поділила друге-третє місця з росіянкою Яніною Батиршиною. Крім цього Катя одержала дві золотих медалі у вправах зі скакалкою та булавами, а Олена в окремих видах програми здобула ще й „срібло” та „бронзу”.
Отже успіх – незаперечний.


ЧЕМПІОНАТ СВІТУ. ВІДЕНЬ. 1995 рік.
18-річна українська гімнастка, вихованка сімферопольської школи Катерина Серебрянська стала абсолютною чемпіонкою світу.
Катя Серебрянська проявила бійцівський характер у виснажливому марафоні за абсолютну першість.
Не менш напруженою була боротьба і в окремих видах фіналу. Зокрема, в композиції з м’ячем арбітри не наважились виділити якусь учасницю і на п’єдестал пошани відразу піднялися три гімнастки – дві росіянки А.Заріпова і Я.Батиршина з нашою К.Серебрянською. В них по 9,95 бала. У вправах з булавами на першому місці знову дві гімнастки – А.Заріпова та болгарка М.Перрова з результатом – 9.95 бала. „Бронза” дісталася українським спортсменкам К. Серебрянській та О. Вітренко. Успіх випав і на долю одеситки О.Вітренко. Вона стала чемпіонкою в композиції зі стрічкою – 9.95 бала.
Отже, це блискучий успіх української гімнастики.

Міжнародний турнір.
„Кубок О.М.Семенової” на призи газети „Время”. І995рік.
У цих престижних змаганнях, які пройшли у Харкові взяло участь 48 спортсменок трьох вікових груп з Росії, Казахстану, України. Змагання пройшли за повної перемоги українських „художниць”. На п'єдестал пошани піднімалися вихованки одеської, київської, сімферопольської, харківської школи.
Абсолютного чемпіонкою стала О.Вітриченко.
ТЕХНІЧКИ РЕЗУЛЬТАТИ.
Абсолютна першість. Середня група.
1. З. Чепурна (Київ)....................................................36,2
2. Т. Бевзю (Одеса).....................................................36,0
3. Г.Горбушина (Росія, Іркутськ) ..............................35,9
Старша група.
1. С.Вітриченко (Одеса) .............................................39,8
2. І.Кобець (Одеса).......................................................38,45
3. О.Гатилава (Сімферополь)......................................38,03
Фінали в окремих видах. Скакалка. Молодша група.
1. Г.Безгонова................................................................9,25
Середня група.
1-2. Г.Горбушина...........................................................9,2
3. З.Чепурна....................................................................9,2
Старша група.
1. І. Кобець......................................................................9,7
Обруч, Молодша група.
1. О. Шаповалова.............................................................9,3
Середня група.
1. О. Самойленко..............................................................9.25
М’яч. Старша група.
1. І. Кобець........................................................................9,75.
Булави. Середня група.
1. О.Черв’як......................................................................9,3
Старша група.
1. І.Кобець........................................................................9,65

ХХVІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ. АТЛАНТА.
Абсолютна чемпіонка світу та Європи кримчанка Катерина Серебрянська виграла Олімпіаду, а її подруга по команді Олена Вітриченко здобула „бронзу” і стала бронзовим призером ХХVІ Олімпійських ігор.
ЦІ дві тендітні, напрочуд обдаровані гімнастки в останній день олімпіади поставили велику „крапку” в цілому успішному виступі української збірної.
Та, нелегко це все далося. Найважчий був третій день, коли з 20-и найсильніших треба було обрати десять найкращих, найтехнічних. Катя й Олена пройшли цей марафон бездоганно. До десятки потрапила лише одна болгарка Марина Петрова, а Діана Попова, Нешка Робєва залишилися поза цією десяткою. Не потрапили до десятки і італійки. Отже, найгострішу конкуренцію нашим дівчатам мали скласти росіянки Л.Батиршина та А.Заріпова. Могла втрутитися Петрова (Болгарія), або хтось з Болгарії.
Катя свою переможну xoду розпочала з улюбленою „Катюші” (музичний супровід) – вправа зі скакалкою. Відразу – 9.95 бала.
У Вітриченко – 9.866 бала, це другий результат. Але, нажаль, нашу Олену обходить росіянка Яна Батиршина і достає „срібло”.
Серебрянська була бездоганна. Про неї говорили під час Олімпіади:
„Яка гарна, пластична, диво-техніка у дівчини, оце – справжня олімпійська чемпіонка”.
Це величезний успіх української школи художньої гімнастики.
ТУРНІР ГРАН-ПРІ.
У Голландському місті Девентері закінчився турнір серії „Гран-Прі”. Блискуче там виступала бронзовий призер Олімпіади в Атланті одеситка Олена Вітриченко, котра разом з Тетяною Огризко з Білорусі посіла перше місце. Олена виграла цей турнір з високим результатом. Вони разом з Тетяною Огризко змагалися гідно, демонструючи увесь свій технічний, емоційний арсенал. Але в цілому, як вважають фахівці, турнір серії „Гран-Прі” втратив свій рівень.
Для збірної України, яка в цілому добре підготувалася до змагань, упродовж всього турніру не було гідних конкурентів. У нашої збірної в групових вправах не все спочатку „клеїлося”. Першого дня змагань наші гімнастки припустилися прикрої помилки і з результатом 18,833 бала були лише третіми після команди Росії (19,3) та Голландії (18,9). Втім наступного дня наші дівчата зібралися, добре виступали в композиціях з м’ячами та стрічками (19,733), і це згодом принесло їм перемогу в багатоборстві цього турніру. Крім цього, наші дівчата останнього дня турніру, коли розігрувалися місця в окремих видах, стали першими в композиції з обручем – 19,7, у вправі зі стрічками та м’ячами – 19,667 бала.
ТЕХНІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ.
Турнір „Гран-Прі”. Особисте багатоборство.
1-2. О.Вітриченко, Т. Гризько (Україна, Білорусія)............40,0
3. Л.Батиршина (Росія)...........................................................39,95
Групові вправи.
1. Україна................................................................38,567
2.Росія......................................................................38,433
3.Голландія..............................................................37,733

ФІНАЛЬНИЙ ТУРНІР СЕРІЇ „ГРАН-ПРІ”
Фінальними стартами європейської серії турніру „Гран-Прі” завершився олімпійський сезон у найсильніших „художниць”. Наша Катерина Серебрянська з блискучим результатом 40 балів посіла перше місце разом із росіянкою Яною Батиршиною. Третє місце у цьому турніру посіла білоруська гімнастка Тетяна Огризко. У столиці Австрії аплодували нашим „художницям” за вишукану майстерність, граційність, елегантність. Отже олімпійський сезон для українських гімнасток закінчився впевненою перемогою.


1997 рік. Кубок Дерюгіної.
Новий сезон 1997 року у художній гімнастиці розпочався за новими правилами. Тепер виступи гімнасток оцінюють три бригади арбітрів: технічну й художню цінність композиції та техніку виконання.
Що можна сказати про Кубок Дерюгіної І997року?
У всіх нові програми. Переможниця Олена Вітриченко з Одеси не зрадила своєму „грайливому” стилю в композиціях, що приніс їй бронзову нагороду в Атланті. Наша іменита „художниця” і на цей раз виступила впевнено й стабільно . Це факт!
Тетяна Огризко з блиском виступала протягом двох днів. Її композиції виділялися артистизмом, складністю й елегантністю.
Третьою призеркою була Євгенія Павліна з Білорусії.
Припустилася помилок вихованка „Школи Дерюгіних” Тетяна Попова та й у фіналах залишилася без призів.
ТЕХНІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ. ФІНАЛИ.
Скакалка.
1. О.Вітриченко.................................................
2. Т. Огризко......................................................
3. 6.Павліна........................................................
Обруч.
1. О. Вітриченко................................................
2. Т. Огризко......................................................
3. С. Салакатійська (Болгарія)..........................
Булави.
1. Т. Огризко.......................................................
2-3. О. Вітриченко, Я. Батиршина.....................
Стрічка.
1. О.Вітриченко...................................................
2. Т.Огризко.........................................................
3. Я. Батиршина...................................................
ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ
У грецькому місці Патри завершився чемпіонат континенту. Успішно виступили там українські спортсменки. Абсолютною чемпіонкою у багатоборстві стала одеситка Олена Вітриченко, бронзовий призер Атланти – 1996 року з результатом 39,749 бала. „Срібло” здобула Тетяна Огризко з білорусії – 39,712 бала, „бронзу” – олімпійська чемпіонка Катерина Серебрянська з Сімферополя – 39,637 бала.
Судячи із результатів, суперечка за лідерство в цьому виді програми була напруженою й безкомпромісною. Будь-яка помарка – це вже втрата надії на призове місце. Але здобуток українських „художниць” в індивідуальній програмі – вагомий.
Так Катерина Серебрянська стала чемпіонкою у вправі зі скакалкою – 10 балів! Друге місце розділили Єва Серрано з Франції та Яніна Батиршина – 9,95 балів. Олена Вітриченко виграла „золото” у композиції з обручем – 9,975 балів! „Срібло” одержали наші дівчата за композицію зі стрічкою.
Отже, українські гімнастки кращі у Європі! І гідні високих винагород, і світового визнання.
Підсумки: збірна команда України з художньої гімнастики на європейському чемпіонаті в грецькому місті Патри здобула 9 медалей різного ґатунку. З них Олена Вітриченко 3 (2 – золоті, 1 – срібна). Катерина Серебрянська 4 (1 – золота, 2 – срібні, 1 –  бронза). Майстри в групових вправах – („бронза” за багатоборство і „срібло” – у фіналі).

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ.
Катерина Серебрянська стала абсолютною чемпіонкою України. В усіх видах багатоборства вона отримала по 20 балів. Однак ці оцінки – не суддівська поблажливість чи комплімент. Це визнання таланту, філігранної техніки  володіння предметами, артистизму, повного злиття з музикою і внутрішнім відчуттям польоту. Адже в її виконанні те натхнення, те вміння володіти емоціями глядачів, яке притаманне справжнім майстрам. І це могли побачити глядачі, які прийшли у сімферопольський спорткомплекс „Динамо” 26-30 червня 1997 року.
Поряд із Катрусею щасливими почувалися всі дівчата із Сімферопольської СДЮШОР. Справдилися сподівання про високих рівень майстерності, яку продемонстрували вихованки „Школи Дерюгіних”. Недавні учасниці чемпіонату Європи в групових вправах, срібні та бронзові призери у вправах з п’ятьма м’ячами та трьома м’ячами та двома стрічками – гімнастки Тамара Єрофєева (друга в чемпіонаті України), Тетяна Попова, Наталя Жаданова, Тетяна Бєлан та Людмила Гогунська виступали в індивідуальній програмі та в групових вправах. Справді, „Школа Дерюгіних” – одна з небагатьох світових центрів художньої гімнастики, де навчають тонкій техніці роботи з предметами. Отже, для багатьох учасниць, чемпіонат України 1997 року, був першим рішучим „кроком до зірок”, до перемог у міжнародних змаганнях, які вони неодмінно дістануть.
Багатоборство:
1. К. Серебрянська...............................100,000
2. Т.Єрофеєва........................................96,408
3. О.Гатилова........................................96,387

ПЕРШІ БАЛКАНСЬКІ ІГРИ.
Кримчанка Олена Ткаченко впевнено перемогла на турнірі „художниць” у Софії. А команда України, складена з вихованок сімферопольської СДЮШОР, посіла друге місце. Втім, талановита юніорка, Ткаченко спромоглася ще й впевнено перемогти там же на міжнародному турнірі імені Рангелової, який традиційно проводить Федерація художньої гімнастики Болгарії. Подвійний успіх юної кримчанки свідчить, що на українському небосхилі з’явилась яскрава зірка.
На цих змаганнях вели боротьбу гімнастки семи країн, а на турнірі Рангелової – з 10-ти. О. Ткаченко перемогла у багатоборстві у двох турнірах. Буквально кількох сотих бала не вистачило нашій українській гімнастці Олені Тетері до „бронзи” у багатоборстві. Ось трійка призерів:
1. О.Ткаченко.........................72,099
2. І.Цонева..............................71,724
3. Ж.Найденова......................71,608
Особливо напруженою боротьбою відзначався турнір Рангелової. Крім. господарок у наших дівчат були достойні суперниці з Румунії. У них перспективні гімнастки.    f
Отже, чимало країн мають прекрасних „художниць”, які на міжнародних стартах складають українським гімнасткам серйозну конкуренцію. А нам, щоб перемагати, не слід зупинятися на досягнутому.

КУБОК СВІТУ.
Українська художня гімнастика має високу репутацію в світі вже впродовж багатьох десятиріч. І олімпійські чемпіонки, й переможниці чемпіонатів світу та Європи – це вже немов обов’язкові дані до нашої всеукраїнської „візитки”, які надають країні певного блиску, шарму.
Не став винятком розіграш командного Кубка світу з художньої гімнастики, що проходив у Японії. Там зібралася рекордна кількість клубів-учасників – 48.
Україну представляли три клуби: „Грація”, „Школа Дерюгіних”, „Борис Савлохов”.
І хоча спортивне щастя нині було прихильнішим до росіянок, наші дівчата теж піднімалися на п’єдестал.
Олімпійська чемпіонка Атланти-96 Катерина Серебрянська, яка представляла сімферопольську „Грацію” зайняла друге місце в багатоборстві (другий у Кубку світу – і сам клуб), а бронзовий призер Олімпіади в Атланті Олена Вітриченко. Вона виступала за київську „Школу Дерюгіних”. Рівень змагань був дуже високий. Наші дівчата зробили все що могли і зайняли почесні місця.
ТЕХНІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ.
Багатоборство.
1. Н.Ліпковська (Росія............................19,78 бала
2. К.Серебрянська (Грація)....................19,713 бала.
3. О.Вітренко (Україна)..........................19,598 бала.
9. Т.Попова (Школа Дерюгіних)............19,013 бала
11. О.Гатілова (Україна „Грація)............18,871 бала
Серед клубів.
1. Збірна МДФСТ – Інтерим (Росія)...............115,49
2. „Грація” (Україна)........................................112,531
3. „Левський” (Болгарія)..................................111,276

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ.
174 спортсменки з 50 країн світу приїхали до столиці Німеччини, аби повести суперечку за нагороди 21-го чемпіонату світу – в абсолютній першості, в окремих видах програми та командної боротьби. Такого великого представництва за історію світових форумів в художній гімнастиці ще не було. Цей чемпіонат зібрав всіх зірок світу художньої гімнастики, які представляли для українських „художниць” не аби яку перешкоду. І саме кваліфікаційні змагання, які визначили вісімку найсильніших команд та тридцятку гімнасток, які змагались, за абсолютну першість, чітко показали, хто є хто. Зрозумілого вся увага була прикута до збірної України, Росії, Білорусі та господарів змагань. Тому з великий нетерпінням всі чекали виходу на килим Олени Вітриченко, Наталі Ліпковської, Яніни Батиршиної та Магдалени Бжелької.
На великий жаль у чемпіонаті світу не брала участь зірка Української і світової художньої гімнастики Катерина Серебрянська. Але не дивлячись на це Україна виступала гідно.
Після довгих суперечок на килимі виявилися лідери 21-го чемпіонату світу – це Олена Вітриченко та Наталія Ліпковська. І ось перші висновки після кваліфікаційних стартів: слабких суперників не буває, і що тільки майстерність вирішує долю медалей.
І ось фінал! Окрасою будь-якого гімнастичного чемпіонату світу є змагання за абсолютну першість. Тому вони відзначаються абсолютною особливою напругою. І ось перемога. 20-річна українка абсолютна чемпіонка Європи-97 Олена Вітриченко вперше виграла чемпіонат світу з художньої гімнастики.
А ось в командній першості українські „художниці” посіли лише третє місце, поступившись Росії та Білорусі.1998 рік. Міжнародний турнір „Кубок Чорного моря”.
Місто Одеса.
До звітних змагань у місті Одеса був великий інтерес, тим більше що в них виступали олімпійська чемпіонка Атланти, бронзовий призер чемпіонату Європи-97 у багатоборстві, чемпіонка України-97 Катерина Серебрянська; бронзовий призер чемпіонату світу-97 в команді Олена Гатілова; срібні призерки світового чемпіонату в Берліні Юлія Раскіна та Валерія Ваткіна. Ізраїльська гімнастка Наталія Молоховськи, перспективні гімнастки з Болгарії, Росії, Франції, Грузії, Молдови, вже не говорячи про українських юних „зірок”, для котрих ці старти були надзвичайно корисною школою майстерності.
Чудове враження справили майстрині художньої гімнастики. Кожна по-своєму була прекрасною! Тон на килимі задавали Катерина Серебрянська, Ірина Кобець, Юлія Раскіна і Валерія Ваткіна, котра виграла чемпіонат Єврапи серед юніорів.
Але нажаль Катерина Серебрянська не виступала на другий день змагань, де розігрувались медалі з окремих видів. І це дало змогу білоруським „художницям” діяти, як кажуть, ва-банк. Юлія Раскіна розкрилась у всій своїй красі – перемогла у трьох видах, а Валерія Ваткіна стала найсильнішою у вправі зі скакалкою. Наші українські спортсменки зайняли не менш достойні місця Ірина Кобець була другим призером у композиції зі скакалкою, обручем, булавами. Олена Гатілова – другою у вправах зі стрічкою, третьою у композиції з булавами та обручем.
Ці результати ще раз доводять що українські „художниці” видаються на килимі емоційнішими, ніж інші майстри, тобто, вони вправніші й яскравіші.

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ
В Іспанській Севільї завершився XXII чемпіонат світу з художньої гімнастики в групових вправах. В олімпійській програмі – багатоборстві (сума двох композицій) чемпіонками стали спортсменки Білорусії – 39,366 бала. „Срібло” – у господарок змагань – 39,133 бала, „бронза” у росіянок – 39,132 бала. Українські „художниці” тут були четвертими – 39,033 бала. Але в останній день змагань в окремих видах програми наші гімнастки зуміли одержати дві бронзові медалі. Ці старти не були відібраними на Олімпійські ігри 2000 року, бо олімпійські перепустки до Сіднея видаватимуться лише на чемпіонаті світу 1999 року в японському місті Осака.
У перший день українська команда виступала з м’ячами, і досить успішо – відразу закріпилися на третьому місці. Сюрпризом для багатьох був потужний виступ білоруських гімнасток, які посіли найвище місце.
Не приховували своєї радості тренери збірних Білорусі та Росії, що їхні вихованки зайняли високі місця чемпіонату світу. Але ось, нажаль, нашим дівчатам на цей раз не дістало майстерності. Але у фіналах вони не підкачали і в композиції з м’ячами здобули „срібло”, розділивши медаль з білоруськими гімнастами – 19,816 балів.
Збірна України і у вправі зі стрічками та обручами також стали бронзовим призером – 19,766 бала.
Нашу команду представляли вихованки „Школи Дерюгіних”: Тетяна Попова Наташа Жаданова, Тамара Єрофеєва, Ольга Андрєева, Тетяна Бевзюк, Ольга Хлебородова.

ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ.
Отже чемпіонат Європи-98, який проходив у Португалії завершився. Його результати деякою мірою були несподіваними, та в цілому закономірними. До сюрпризів було можна віднести перемогу юнок, напрочуд здібної москвички Аліни Кабаєвої в абсолютній першості, де змагалися визнані авторитети художньої гімнастики.
Щодо наших гімнасток, то тут можна зазначити одне. Безперечно, та нервова обстановка, яка перебувала під час комплектування національної збірної, далася на результатах європейського форуму. Серебрянська буквально в останню мить потрапила до команди.
А саме вона най стабільніше й найвиразніше виступала у нашій команді – три медалі у трьох видах,  які вона виконувала, це прекрасно!
І ось збірна команда України після нелегкої боротьби здобула срібні медалі чемпіонату Європи-98 з результатом – 73,179 бала. А їх головні суперниці з Росії виграли бронзові медалі (79,069), а білоруські „художниці” стали чемпіонками Єропи (79,069 бала). Катерина Серебрянська успішно виступала в окремих виlах програми: „золото” здобула за вправу з обручем, „срібло” – у композиції зі скакалкою, „бронзу” – зі стрічкою. На рахунку абсолютної чемпіонки світу -97 Олени Вітриченко дві медалі: золота за вправу з булавами, та бронзова за композицію зі скакалкою.
Європейський чемпіонат ясно показав, хто є хто з „художниць” на континенті, а також і в Україні.

ТУРНІР СЕРІЇ „ГРАН-ПРІ”.
В Австрійському місті Лінц проходив останній шостий етап престижного турніру серії „Гран-Прі”. В ньому найуспішніше виступила молода російська гімнастка  Аліна Кабаєва, котра виграла три золоті медалі в окремих видах. Наша Олена Вітриченко перемогла лише в композиції зі стрічкою. Втім, українська „художниця” стала переможницею турніру „Гран-Прі”, завдяки її участі в усіх шести етапах. О.Вітриченко перемогла за сумою усіх турнірів і була поза конкуренцією. Бо жодного змагання вона не пропустила, що й зіграло на її імідж, незважаючи на те, що в цілому високих результатів не було показано/

2000 рік „Кубок Дерюгіних”
Вже стало традицією проводити турніри на „Кубок Дерюгіних”, який вже в котрий рік проходить 11-12 березня.
Це огляд самих красивих та сильних спортсменок з художньої гімнастики світу. На-сьогодні своїх спортсменок представляли 25 країн світу. Та хоча на ці дні випала погода не з кращих, але в залі київського палацу спорту було жарко та азартно. Невдача спіткала на цьому турнірі Олену Вітриченко. Вона посіла аж 10 місце.
Гімнастки виступали натхненно, демонструючи дуже складні композиції. Гостра боротьба проходила між російськими білоруськими, та українськими спортсменками. Турнір ще раз доказав, що найсильніші повинні бути попереду, і що сама найменша помилка вирішує все: титул та призи.
Абсолютною чемпіонкою кубка стала росіянка Аліна Кабаєва з результатом 49,9. Вона в трьох видах одержала найвищу оцінку 10 балів, Друге місце посіла спортсменка з Білорусії Юлія Раскина. На третьому місці гімнастка з України Тамара Єрофеева.
12 березня 2000 року. І національний канал о 22 годині транслював у прямому ефірі другий день турніру. Це було справжнє свято грації, спорту та костюмів. Одна краще другої були одягнені дівчина. Але те, що продемонструвала росіянка Аліна Кабаєва було фантастично.
Результати техніки на сьогоднішній день були розставлені так:
Скакалка.
1. Аліна Кабаева (Росія).................. 10 балів
2. Юлія Раскіна (Білорусія)............. 9,983 балів
3. Т. Бессонова (Україна)................. 9,95 балів
М’яч.
1. Аліна Катаєва (Росія)..............................10 балів
2. Т.Бессонова і Т.Єрофєєва (Україна)......9.95 бала
3. Ю.Раскина (Білорусь)..............................9,895 бала
Стрічка.
1.    Аліна Катаєва (Росія) .........................10 балів
2.    Т. Єрофеєва (Україна)...........................9,95 балів
3.    Ю.Борсукова (Росія)...............................9,941 бала

Література
Спортивна газета:    № 76 за 23 вересня 1994 року.
                № 102 за 21 грудня 1994 року.
№ 102 за 16 грудня 1994 року ст.2
№ 8 за 25.01 1995 року ст. 5
№ 19 за 3.03 1995 року ст 5
№ 21 10 березня 1995 року
№ 22 15 березня 1995 року ст. 5
№ 42 31 травня 1995 року ст. 5
№ 43 2.червня 1995 року ст. 5
№ 48 30.06 1995 року
№ 73 26.03 1995 року
№ 95 12.12 1995 року
№ 74 11 липня 1996 року
№ 120-121 26 жовтня 1996 року
№ 85 6.08 1996 року ст 2
№ 149 19.12. 1996 року
№ 127-128 12 листопада 1996 рову ст. 9
№ 102 19.09. 1996 року ст. 2
№ 98 2 липня 1997 року ст. 6
№ 106 12 липня року 1997 ст. 5
№ 153-154 19 вересня 1997 року ст.8
№ 180 25 жовтня 1997 року
№ 178-179- 181
№ 49-50 13 березня 1998 року ст. 2.
№ 90, 96, 97, травень 1998 року
№ 174, 199 травень 1998 року
Підручник „Гімнастика”, учебник "Фізична культура та спорт”
Спортивна газета 18 березня 2000 року.

Search:
????????...

виховний захід з англійської мови

История Украины на сторинках роману хиба ревуть волы як ясла повни

поняття зовнішнього та внутрішнього досвіду, прості та складні ідеї за Дж.Локком

кінематика обертального руху

урок на тему шкідливих звичок

Календарний план з інформатики 4 класу

СЛОВНИК ВВІЧЛИВИХ СЛІВ

вільне падіння тіла

міжнародно правові аспекти реалізації принципу співробітництва відповідно до статуту ООН

кінематика обертального руху?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010