.: Menu :.

Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книгизагрузка...

 
��������...
Інфекційні хвороби людини, рослин та тварин - заразні хвороби рослин і тварин 


Інфекційні хвороби людини, рослин та тварин
Хвороби людини.
Туберкульоз – збудник – туберкульозна паличка (відкрив у 1882р. Р.Кох). хвороба має хронічний перебіг у людини, свійських та диких тварин, птахів. Це пряма або дещо зігнута “паличка” з заокругленими кінцями завдовжки 1-4мнм. Туберкульозні палички не рухомі, іноді мають здуття на кінцях; спор і капсулу не утворюють, грампозитивні, досить стійкі проти високої температури, висушування, кислот.
Холера – одна з найдавніших відомих інфекційних хвороб людини. Збудники її – бактерії, що за формою нагадують кому або зігнуту паличку. Відкрив Р.Кох у 1883р. Холерний вібріон належить до грамнегативних бактерій, джгутики в нього розміщені полярно (монотрих); не утворює капсул і спор; є одним із найрухливіших серед бактерій. Збудник холери при зниженій температурі може зберігатись в грунті до два місяців, у випорожненнях до 5 місяців, а в морській та річковій воді до 4 тижнів. На харчових продуктах вони можуть зберігатись до 10 днів.
Епідемії холери не припиняється і тепер. Головним у профілактиці холери є проведення загального протиепідемічних заходів.
Стафілококові захворювання. Стафілококи були виявленні Р.Кохом в 1878р., виділені Л.Пастером 1880р. і докладно вивчено С.Розембахом в 1884р. Відомо що стафілокок може уражувати будь-які органи і тканини макроорганізму. Він може призвести до запалення легень, плевриту, менінгіту, енцефаліту, абсцесу мозку та ін. Основним критерієм патогенності стафілококів є їхня здатність коагулювати плазму крові.
У травному каналі стафілококи спричиняють виникнення токсичних диспенсій у дітей, ентероколітів, тяжких холероподібних гастроенигеритів. Різні захворювання печінки і жовчного міхура спричиняються стафілококовою інфекцією.


Хвороби тварин.
До найпоширеніших інфекційних хвороб, які уражують більшість видів тварин, належать: туберкульоз, бруцельоз, пасперельоз, сибірка, паратиф, емфізематозний карбункул та ін. Збудниками цих заразних захворювань є патогенні бактерії.
Великої шкоди завдають тваринництву також інфекційні захворювання, які спричиняються вірусами (ящур, чума свиней, сказ, вірусний аборт, інфекційний ринотрахеїт, інфекційний енцефаломієлід та ін.); грибами (оравус, кандиломікоз, актиномікоз) і паразитичними найпростішими (піроплазмози, триманозомози та ін.).
Хвороби рослин.
Наука – фітонтологія. Розрізняють неінфекційні та інфекційні хвороби тварин.
Неінфекційні – виникають під впливом не сприятливих факторів зовнішнього середовища.
Інфекційні – спричиняється фітопатогенними матеріями, грибами, вірусами, мікоплазмами, рікетсіями, активноміцитами.
Бактеріози. Нині відомо понад триста видів бактерій, які уражують рослини.
Фітопатогенні бактерії мають переважно паличкоподібну форму, грамнегативні, більшість з них неспороносні аероби, оптимальна температура для їхнього розвитку становить 20-25 0С. зараження рослин відбувається через насіння, бульби й цибулини, вітром, комахами, птахами, при пораненні рослин та іншими шляхами. Найчастіше бактеріози проявляються у вигляді розростання тканин, в’янення, плямистой. Найбільш поширені бактеріози:
-    бактеріальний рак виноградної лози;
-    чорна плямистість томатів;
-    судинний бактеріоз капусти;
-    кільцева гниль картоплі;
-    бактеріоз кукурудзи та ін.
Мікози. Близько 10 тисяч грибів є збудниками хвороб рослин. Серед них такі: сажкові, іржові, переноспорози, бораннисті роси, аскохітози, актракнози, фузаріози, гниль, рак картоплі, кила капусти, фітофтора картоплі, гниль дерев і багато інших зумовлює грибами. Які можуть проникати крізь непошкоджену зовнішню покривну тканину, природні отвори (продихи, сочевички), найчастіше різні поранення на тілі рослин. Після проникнення в середину тканини збудник вступає в безпосередні взаємини організму рослини і спричиняє в ньому патологічні процеси, порушуючи нормальне функціонування життєво важливих центрів клітини (білоксинтезуючі системи), а також генетично зв’язані з ними системи регуляторів енергетичного обміну.
За середніми підрахунками щорічні втрати зерна пшениці тільки від іржастих грибів становлять близько 10% загальної продукції зерна. Тому проблема дослідження ролі грибів в захворюваннях рослин є дуже важливою, від цього залежить доля врожаю.

Search:

загрузка...


Украинская Баннерная Сеть
твір опис кімнати

Твір хто з мудрим спілкується той сам стає мудрим

історія походження української мови

пристрої виведення інформації

картинка загартування

рівняння рівноприскореного руху

малюнки на тему життя печерних людей

історія виникнення української мови

економічні загадки

призначення windows
Украинская Баннерная Сеть
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010