.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
САМБО (самозахист без зброї) 


САМБО (самозахист без зброї)

Зміст:

Історія виникнення САМБО (самозахист без зброї)......3
Огляд виступів...................................................................6
Висновки.............................................................................8
Список використаних джерел.........................................12Історія виникнення САМБО (самозахист без зброї).
У 1920-х рр. у спортивному суспільстві "Динамо", що об'єднало спортсменів-чекістів, прикордонників і міліціонерів, під керівництвом Віктора Панасовича Спиридонова (1883-1943) почала працювати секція по вивченню прийомів самозахисту. У 1927, 1928, 1933 рр. вийшли у світло три книги Спиридонова з грифом "для службового користування", у яких він виклав основні принципи створеної їм системи самозахисту.
Віктор Панасович причепливо відбирав з національних бойових мистецтв самі надійні і прості прийоми, на які можна було б покластися в будь-якій ситуації. Під керівництвом Спиридонова відкрилися секції самозахисту в Ленінграді, Ростову-на-Дону, Свердловську, на Україні, у Сибіру, Закавказзі. У лютому 1929 р. він організував чемпіонат московського "Динамо" по самозахисту.
Внесок у створення самбо вніс також Василь Сергійович Ощепков (1892-1937), що проаналізував всі існуючі тоді міжнародні спортивні єдиноборства, китайське ушу і цілий ряд національних видів боротьби з погляду  застосування їхні техніки в бойовій сутичці. Він організовував змагання з учнями Спиридонова, а також представниками ряду національних видів боротьби. Ідеї і розробки Ощепкова послужили основою спортивного розділу системи самбо. Василь Сергійович Ощепков вмер у 1937 р. у в'язниці, йому було пред'явлене обвинувачення в шпигунстві проти СРСР.
У 1940 р. вийшли перші допомоги з "боротьбі вільного стилю" Н. Гапковского і Р. Школьнікова, а також навчальний посібник для шкіл НКВД під авторством Волкова Віктора Павловича (учень Ощепкова В. С. і Спиридонова В. А.) - "Курс самозахисту без зброї САМБО". У цій книзі Віктор Павлович об'єднав спадщину своїх перших учителів, а також виклав свою концепцію навчання системі захисту і напади.
У 1946 р. "боротьба вільного стилю" одержала свою сучасну назву - самбо. Сформувалося поняття про самбо, як про систему, що поєднує боротьбу самбо (спортивний розділ) і самозахист без зброї самбо (бойовий розділ, призначений для рішення бойових задач).
У 1972 р. у Ризі пройшов перший чемпіонат Європи по самбо. У змаганнях взяли участь спортсмени Болгарії, Великобританії, Іспанії, СРСР, Югославії, Ірану, Монголії, Японії.
Перший чемпіонат миру по самбо відбувся в 1973 р. на стадіоні Фарах у Тегерані. У змаганнях брали участь спортсмени з Болгарії, Великобританії, Іспанії, Італії, Югославії, СРСР, США, Ірану, Монголії, Південної Кореї і Японії. Першими чемпіонами миру стали: Георгадзе Г. В. (СРСР) - 48 кг, Шор А. И. (СРСР) - 52 кг, ЮНАКМ. М. (СРСР) - 57 кг, Таранах Ч. (Монголія) - 62 кг, Рудман Д. Л. (СРСР) - 68 кг, Федоров А. С. (СРСР) - 74 кг, Езерскас Ч. И. (СРСР) - 82 кг, Тедиашвили Л. К. (СРСР) - 90 кг, Данилов Н. С. (СРСР) - 100 кг, Кливоденко В. И. (СРСР) - понад 100 кг.
З 1982 у Москві почав проводитися міжнародний турнір по боротьбі самбо "Меморіал Анатолія Аркадійовича Харлампиїва", що став згодом традиційним. У 1983 у місті Мадриді був проведений перший чемпіонат світу з боротьби самбо серед жінок. У командному заліку перше місце зайняли спортсменки з Іспанії
У 1985 р. на установчому Конгресі в місті Більбао (Іспанія) створена Міжнародна аматорська Федерація самбо (FІAS /ФИАС), що у 2001 на черговому Конгресі була перейменована у Всесвітню Федерацію САМБО. У 1997 р. президентом ФИАС (FІAS) став Михайло Іванович Тихомиров.

Огляд виступів.
25.09.2004 р. на чемпіонаті світу з самбо в Кишиневі, чоловіча і жіноча збірні України посіли другі місця у загальнокомандних заліках. Переможцями змагань стали спортсмени Росії.
18.04.2005 р. на чемпіонаті Європи із самбо в Москві українська збірна виборола сім нагород. Золоту медаль у нашій команді завоювала Наталія Смаль у вазі до 72 кг. В активі українських самбістів чотири "бронзи" та два "срібла".
13-17 жовтня в грецькому місті Салоніки пройшла першість світу серед молоді по самбо серед спортсменів до 18 і 21 року народження. Національну збірну нашої країни захищали спортсмени Краматорського СК "Спринт" Дар’я Якимова і Катерина Чорна (обидві - студентки ДИТМ), а також Роман Ільченко (учень УОР).
Дар’я Якимова у ваговій категорії до 56 кг (вікова категорія до 21 року) стала чемпіонкою світу, перемігши чемпіонку Європи з Болгарії. За вихід у фінал вона здобула перемогу над росіянкою Шарманової, вигравши з рахунком 11:0 (всього 1 бала не вистачило до чистої перемоги). У фіналі Дар’я здобула перемогу над досвідченою спортсменкою з Вірменії, кількаразової призеркою першостей Європи і світу Акобян.
Катерина Чорна виступала у вагової категорії до 48 кг. Вона зайняла п'яте місце, поліпшивши свій минулий результат (на першості світу в Ташкенті торік   було 7-і). Серед юнаків до 18 років 3-є місце зайняв Роман Ільченко. Він уступив тільки чемпіонові світу в цієї вагової категорії з Греції Зинитиридису, якому допомагали не тільки стіни, але і рефері.
Поїздка спортсменів відбулася завдяки підтримці спонсорів - заводові ЭМСС і ТОВ "Укрславресурс". Крім того, заслуженому тренерові СК "Спринт" Ігорю Мацаю для поїздки в Грецію двох своїх підопічних довелося брати великий кредит у "Приватбанку". За його словами, на такі крайні міри приходиться йти через практично повну відсутність спонсорської допомоги для наших спортсменів з боку численних підприємств Краматорська.
Тим часом у Києві 7-9 жовтня відбувся Кубок України по самбо. Всього два спортсмени представляли СК "Спринт". Гуржій Дмитро (вагова категорія до 52 кг) став власником Кубка. У вагової категорії до 82 кг срібло завоював наш Олександр Кутейко.
А 14-16 жовтня в місті Дніпродзержинськ (Дніпропетровська область) відбулася першість України по дзюдо серед спортсменів до 23 років. Переможцем першості у вагової категорії до 60 кг став Максим Коротун, що завоював право представляти збірну України 19-23 листопаду в Києві на першості Європи.
З 26 по 30 вересня в югославському місті Аранжеловац проходила першість світу по боротьбі самбо серед юнаків і молоді. У число призерів престижного змагання пробився 17-літній вихованець спортивного клуба "Спринт" Максим Коротун. Юний спортсмен завоював "бронзу" у віковій групі не старше 1984 року народження, причому, на думку фахівців, лише упередженість арбітрів закрила йому дорогу до фінальної сутички. Варто поіменно назвати бригаду наставників, під чиїм керівництвом наш самбіст завзято й успішно шліфує свою майстерність. Це тренери вищої категорії Д.В.Бредун і Ю.В.Максимушкин, а також заслужений тренер України І.В.Мацай.
Усупереч побоюванням, у Югославію вилетіли 43 члена делегації (у тому числі всі 36 спортсменів). Правда, держава забезпечило пансіон лише десятьом призерам попередньої першості світу. Іншим довелося вишукувати спонсорів. Адже самбо - вид не олімпійський. Більшість хлопців літали "на світ" без тренерів. Бідність - не порок, але страждати від неї все рівно приходиться.
Дмитрик Гуржій - спортсмен 1984 року народження - боровся у групі 20-літніх. Усе-таки два роки різниці - велика фора. Дмитро уступив по балах, а його супротивник вилетів у наступному колі і закрив тим самим дорогу до втішливих двобоїв.
Максим Коротун виступав у своїй віковій групі (вагарня категорія 56 кг). Двобій з казахським спортсменом обслуговував японський суддя. Зустріч принесла рівність балів, і перемогу стояло присудити за активність під час сутички. Рефері вивів у наступне коло представника Азії. Справедливість усе-таки  восторжествувала. Казах пробився у фінал, і Коротун одержав право на втішливі сутички. У матчі за третє місце він переміг борця з Молдови, що перед тим чисто обіграв росіянина.
У загальному заліку команда України стала другою. Наші спортсмени виграли 7 золотих, 11 срібних і 14 бронзових нагород. Більший врожай зібрали тільки росіяни.
П'ять медалей, у тому числі одне золото, внесли в загальну скарбничку самбісти Донбасу. Переможницею першості світу стала майстер спорту міжнародного класу з Єнакієве Марина Шингер.
12-15.10.2006 На молодіжному чемпіонаті світу з самбо, що відбувався в Москві, двоє харків'ян стали призерами. У турнірі юніорів срібну нагороду завоював студент Національної юридичної Академії Євгеній Мартиненко. Учень тренера Анатолія Козлова зайняв друге місце у вагової категорії до 82-х кілограмів. "Бронзу" у юнацькій віковій групі: "18 років" заробив дебютант чемпіонату світу, шістнадцятирічний харківський "динамовец" Кирило Мельниченко, що представляв Україну в найлегшій вазі - 48 кілограмів.
У складі Національної збірної команди України в цих офіційних міжнародних змаганнях брали участь 3 вихованки Кременчуцької міської комунальної спеціалізованої дитячо-юнакової спортивної школи по боротьбі самбо (Лопушняк Марина, Картошкина Надія, Бритикова Марина) і їхній тренер Середа С.А.
За результатами участі у вищезгаданих змаганнях: Лопушняк Марина (студентка факультету фізвиховання Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С.Макаренко) у вагової категорії до 52 кг. зайняла ІІІ місце; Бритикова Марина (студентка економічного факультету КГПУ) у вагової категорії до 70 кг. зайняла ІІІ місце; Картошкина Надія - (студентка факультету физвоспитания Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С.Макаренко) у вагової категорії до 75 кг. зайняла VІІ місце. Спортсменки і їхній тренер брали участь у першості світу по боротьбі самбо, завдяки фінансовій підтримці виконкому Кременчуцької міської ради.
На традиційному, 12 Міжнародному турнірі по вільній боротьбі, що проходив у Києві, українські спортсмени і спортсменки завоювали 12 нагород, 3 з яких золоті. Переможцями турніру стали 17-літня Юля Левчук (кат. до 59 кг), чотириразовий чемпіон Європи Олександр Захарук (кат. до 55 кг) і Илимдар Саидов (кат. до 96 кг).
В активі наших борців 4 срібні нагороди. Їх завоювали Мар'яна Квитковська (67 кг), Олександр Хавелов (55 кг), Василь Федоришин (60 кг), Сергій Прядун (120 кг). Бронзовими призерам турніру в Києві стали Марія Стадник, Олена Малишко, Віктор Белокопытный, Руслан Елькиев, Василь Тисменицкий.
У Белграді на чемпіонаті Європи з самбо серед чоловіків та жінок українські спортсмени вибороли 12-ть медалей. Найрезультативніший доробок в жіночої команди, яка привезла із Сербії три золотих, одну срібну та чотири бронзові медалі.
Чоловіки вибороли на першості континенту одне перше місце, одне друге та два третіх місця.
На чемпіонаті світу з самбо в болгарській Софії, у якому взяли участь 206 спортсменів з 33 країн, збірна України, хоча і була представлена в неповному складі (поїхали тільки 11 атлетів - у 5 вагових категорій у жінок і 6 у чоловіків), завоювала 6 медалей - 1 золоту, 3 срібних і 2 бронзові.
Свій внесок у скарбничку збірної вніс і спортсмен Іван Васильчук (82 кг) завоював "срібло".
Таким чином, у неофіційному заліку українці виявилися на четвертому загальнокомандному місці, тоді як на призових - Росія, Бєларусь і Болгарія.
Та й ці результати дивні, настільки фінансово неготові були наші самбісти до поїздки в Болгарію. Як відзначає головний тренер команди Олександр Наухатько, на спортивну делегацію з 28 чоловік держава виділила стільки грошей, що з трудом до столиці Болгарії могли добратися тільки... три самбісти.

Висновки.

Як ми бачимо, потенціал нашої країни в сфері боротьби САМБО є, і навіть дуже не маленький. Але завадою стає фінансування. Ніяк наша країна не може виділити гроші для розвитку наших спортсменів на європейському рівні.
Недавно відбувся черговий звітно-виборний конгрес Європейського союзу самбо, програма була дуже насиченої, у тому числі вирішувався і питання про обрання нового президента. Серед кандидатур був "старий" президент - Михайло Тихомиров (Росія), югослав Світозар Михайлович і француз Этьен Лабрус. З'ясувалося, щоправда, що француз завбачливо не приїхав, правильно вважаючи, що його все рівно не оберуть. Оскільки після цього особливої боротьби між кандидатами бути не могло, Світозар Михайлович, людина дуже педантичний, свою кандидатуру зняв. Голосування було відкритим і пройшло без проблем. Тихомиров був знову обраний президентом.
Було одне гостре питання - про дискваліфікації болгарина, що на минулому чемпіонаті світу необ'єктивним суддівством поставив весь чемпіонат під погрозу зриву. Він був покараний на конгресі трирічною дискваліфікацією. Федерація Болгарії була позбавлена права на тривалий термін проводити в себе великі змагання і відхилена її заявка на проведення чемпіонату Європи.
На цьому тлі знадобилося створити нову дисциплінарну комісію Європейського союзу самбо, який раніш не було. У її склад від виконкому федерації були введені представники Югославії, Болгарії, Італії, Азербайджану й Естонії, Вихованець київської динамівської школи самбо, олімпійський чемпіон з дзюдо, нині - москвич Сергій Новиков обраний до складу виконкому федерації як відповідальний за економічні питання. У Москві він очолює фонд допомоги олімпійцям, що користується підтримкою багатьох країн.
Коли ввели дзюдо, то багато самбістів пішли туди. У самбо більш тверде захоплення і комбінації будуються на зовсім іншій основі. У дзюдо пішли не тільки багато корифеїв самбо, але і знамениті тренери, скажемо, Ярослав Іванович Волощук. Це привело до зміни всієї підготовки, зміні правил змагань. Була в той час і єдина Федерація вільної, класичної боротьби і самбо - ФИЛА. Зараз федерація розділилася, але вплив інших видів боротьби на самбо залишилося. На конгресі 1997 року збираються повернути колишні традиції самбо, повернути такі прийоми, як «подсады», «подхваты», «обвивы». Поки що введено олімпійську систему змагань. Програвший одну зустріч чемпіоном вже не стане. Можливо, ще втішлива сутичка, але не раніш півфіналу. Раніш у трихвилинній сутичці не давалися взагалі попередження за пасивність. Зараз уже після першої хвилини можна карати за пасивність, за виходи за килим і т.д. Але щоб поміняти психологію борців, потрібен час.
Зараз самбо одержує другий подих. Узгоджується календар із дзюдоїстами, щоб і вони могли підключатися до самбо, збільшувати для себе кількість сутичок. У всякому разі, у самбо велике майбутнє і перспективи стати олімпійським видом.


Search:
????????...

Філософія середніх віків

читать скорочено гобсек

усна,письмова форми літературної мови

повідомлення про звуки в природі

Порівняльна характеристика Чіпки і Грицька

шагренева шкіра скорочено

хронологічна таблиця М. Старицького

математичні кросворди

текст в офіційному стилі приклади

бородьба литви польщі за укрїнські землі?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010