.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Організація і проведення зльотів 


Організація і проведення зльотів

Зміст:Вступ...............................................................................................................3
Мета і задачі, структура і зміст туристських зльотів і змагань..........4
Список використаної літератури..............................................................8

Вступ

Головна задача чемпіонатів, зльотів та інших спортивних масових заходів – подальша популяризація занять спортивними туризмом як найбільш масовим і доступним видом спорту, пізнання та відпочинку, найбільш ефективним засобом втілення здорового способу життя. Туристські масові заходи як ефективна форма співпраці туристсько-спортивних та комерційних організацій. Положення про захід, план його проведення, кошторис, дозвіл органів влади і спеціалізованих структур на його проведення. Підготовка місць проведення туристських заходів, технічне забезпечення. Особливості у проведенні заочних чемпіонатів туристських спортивних походів. Нагородження переможців. Реклама через засоби масової інформації.
Всеукраїнський зліт учнівських виробничих бригад проводиться з метою підвищення ефективності навчально-дослідної роботи на шкільних навчально-дослідних земельних ділянках, впровадження трудового виховання та підготовки школярів до активної професійної самореалізації в навчальних закладах України.
Розгортання учнівських виробничих бригад в навчальних закладах є одним з важливих факторів розвитку та модернізації трудового виховання у галузі сільського господарства.


Мета і задачі, структура і зміст туристських зльотів і змагань

Туристські зльоти і що проводяться в їх програмі змагання і конкурси переслідують різну мету і вирішують різноманітні задачі. Достатньо сказати, що в програмі кожного етапу Всесоюзного походу комсомольців і молоді по місцях слави радянського народу здійснюється повний цикл зльотів: районних, міських і обласних, республіканських і, нарешті, Всесоюзний. Ці зльоти проводяться за широкою програмою, що включає різноманітні масові заходи, творчі конкурси, спортивні змагання по військово-прикладних і туристських навиках, проходження командами туристських маршрутів.
Районні, міські і обласні, республіканські і Всесоюзний зльоти туристів здійснюються, як правило, за туристською програмою, що включає змагання по видах туризму, а також творчі конкурси за подвоєною програмою (конкурси кінофільмів, слайдфільмів, фотографії і ін. проводяться як по чисто туристській, так і з військово-патріотичної тематики).
Обласні, республіканські і Центральний ради з туризму і екскурсій проводять не тільки зльоти, але і змагання по техніці окремих видів туризму. Такі ж змагання (а іноді змагання по техніці наймасовіших видів туризму в поєднанні з творчими конкурсами з туристської тематики) проводять обласні, республіканські і центральні ради профспілок.
Команди туристських секцій колективів фізкультури є, таким чином, учасниками різних по структурі і змісту зльотів, змагань, конкурсів: районних - в програмі Всесоюзного походу; районних (міських) і обласних зльотів туристів; зльотів туристів обласних рад профспілок. Районні, міські і обласні зльоти туристів, організовувані туристськими клубами і радами з туризму і екскурсій, а також зльоти туристів обласних рад профспілок, можуть проводитися як за комбінованими програмами, що включають і туристську техніку, і військово-прикладні навики, так і виключно по туристській техніці, відповідно до діючих правил змагань.
Різноманіття форм і змісту, а значить, структури зльотів, їх мети і задач є швидше гідністю, ніж недоліком, але ставить перед туристськими секціями колективів фізкультури широкий круг питань по підготовці до вельми різноманітних заходів. Отже, при підготовці і проведенні своїх власних зльотів туристські секції не можуть не враховувати необхідність відбору і підготовки своїх власних команд, своїх учасників різних творчих конкурсів.
Для того, щоб ясніше представити єство програми туристського зльоту колективу фізкультури, можна виконати в найзагальніших рисах аналіз структури і зміст туристських зльотів і змагань
Програма спортивних змагань на зльоті включає один, два або три види змагань, які частіше проводяться як командні, рідше - як індивідуальні, з подальшим командним заліком по сумі результатів залікових учасників. Змагання проводяться по техніці окремих видів туризму - пішохідного, водного, рідше гірського, вело-, авто- і мототуризма, або з використанням окремих елементів цих видів в двох формах туристських змагань - на туристській смузі перешкод або в комбінованій туристській естафеті. Змагання можуть проводитися і по військово-прикладних навиках із залученням елементів комплексу; в цих випадках можливі такі види змагань, як воєнізований марш-кидок з орієнтуванням (у тому числі - нічний), воєнізована смуга перешкод і деякі інші варіанти. Нарешті, можуть проводитися і змагання при комбінуванні в одному виді програми - на смузі перешкод, в марш-поході, в комбінованій естафеті - елементів техніки пішохідного, водного і інших видів туризму з елементами комплексу і військово-прикладних навиків. Вибір того або іншого варіанту диктується метою і задачами зльоту, складом учасників і рівнем їх підготовки.
Конкурсна програма зльоту і план масових заходів також розробляються в повній відповідності з метою і задачами заходу і складом учасників. На зльоті можна проводити конкурси на кращі кінофільм, слайдфильм, фотографію, фотостенд про похід, звіт (фотоальбом) про похід, виконання пісні і авторську пісню, туристські самоделки, бойовий листок зльоту, бівуак, емблему, значок зльоту і т. п., причому на матеріалах кіно, фото, пісні можливий подвійний конкурс - з туристської і військово-патріотичної тематики. Проте далеко не завжди вдається створити умови якісної демонстрації конкурсних матеріалів, в таких випадках конкурсна програма зльоту повинна бути приведений у відповідність з умовами проведення конкурсів і включати такі конкурси, здійснення яких можливо в польових умовах. Наприклад, конкурси туристської і військово-патріотичної пісні, бівуака, бойового листка, емблеми і значка зльоту. Конкурси по інших розділах туристської творчості, а також конкурси на кращу постановку того або іншого розділу роботи серед колективів, що змагаються, можуть бути з успіхом проведений перед зльотом або після нього і продемонстровані на туристському (молодіжному) вечорі;
До масових заходів відносяться мітинги і маніфестації учасників зльоту і його гостей, зустрічі з ветеранами війни і праці, на крупних по масштабах зльотах - науково-практичні конференції і інші заходи.
Насичена програма зльоту дозволяє досягти багатьох мети і вирішити багато задач, але вимагає від організаторів зльоту, суддів, учасників і представників команд максимальної дисципліни, організованості, зібраності, а також високого рівня роботи на всіх етапах організації, підготовки, проведення і підведення підсумків зльоту.
Туристський зліт колективу фізкультури для його організаторів - задача не менше складна, ніж організація і проведення Всесоюзного зльоту для відповідальних за цей багатокомпонентний, багатоцільовий захід. Мету і задачі туристського зльоту колективу фізкультури можна було б сформулювати приблизно таким чином: пропаганда туризму і патріотичне виховання молоді, залучення до занять туризмом трудящих і членів їх сімей, виявлення найсильніших туристів-спортсменів і команд, виявлення кращих в творчих конкурсах, підготовка команди для участі в зльоті більш високого етапу.
Чим малочисленнее туристська секція, тим важливіше привернути до участі в зльоті всіх цікавляться цим заходом, причому привернути не тільки як глядачі; але і як учасники спортивних змагань і конкурсів. При цьому важливо відповідним чином розробити програму зльоту, зробити її доступною для новачків. Ця ж мета зберігається і при організації зльоту великого колективу, з великим числом що беруть участь в ньому туристів і команд, але в таких випадках необхідно передбачати змагання для новачків (у тому числі для змагань по формулі "тато, мама і я") і для досвідчених спортсменів-туристів. Змагання для новачків доцільно проводити на простій по технічних елементах смузі перешкод як в індивідуальному варіанті, так і в командному. Програма основних змагань може включати розглянуті вище варіанти туристських, військово-прикладних і комбінованих змагань. Здавалося б, що такі не обумовлені спеціальними, жорсткими правилами, змагання проводити і судити легше, ніж змагання по техніці окремих видів туризму. Але це не так: організація, проведення і суддівство комбінованих змагань саме через відсутність правил їх організації і проведення - задача далеко не проста і вимагає наявності грамотних, добре підготовлених, досвідчених в суддівській роботі і, головне, творчо мислячих суддів, причому це торкається не тільки членів головної суддівської колегії, але і рядових суддів на етапах, секретаріату, комендантської служби.


Список використаної літератури:

1.    Русский турист. Нормативные акты по спортивно-оздоровительному туризму в России на 2001-2004 гг., М., 2001.
2.    Г. Усыкин. Очерки истории Российского туризма, М., Герда, 2000.
3.    Сборник  официальных документов по туризму, М., 1999.
4.    Спутник  туриста, Киев, Здоровье, 1983.
5.    И.В. Калошина. Спортивный  туризм, М., Советский спорт, 1998.
6.    П.П. Захаров. инструктору альпинизма, М., СпорАкадемПресс, 2001.
7.    В.М. Куликов.  Топография и ориентирование в туристском путешествии, М., ЦДЮТиК, 2001.
8.    Э.Э. Линчевский. Психологический климат туристской группы. М., ФиС, 1981.
9.    Самодельное туристское снаряжение. М., ФиС, 1986.
10.    Первая помощь. М., ФиС, 1998.
11.    А.А. Алексеев. Питание в туристском походе. М., ЦДЮТиК, 2001.
12.    Туристские районы СССР. М., Профиздат, 1987.
13.    Энциклопедия туриста. М., БРЭ, 1993.
14.    В.Ю. Копчиновский.  Организация  и проведение туристских походов. М., Профиздат, 1987.

Search:
????????...

характеристика Чіпки

твір-роздум чіпка борець за справедливість чи злочинець

будова людини в картинках

чому образ одісея є втіленням ідеї одвічного суму за батьківщиною

основні теорії походження права

1. ??????? ???????? ?????????

'Чіпка чи злочинець борець за справедлівість

Чіпка характеристика

образ борулі

будова людини в картинках?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010