
План-конспект уроку з інформатики на тему "Створення та реалiзацiя на ЕОМ програм опрацю¬вання рядкових величин"
ТЕМА УРОКУ. Створення та реалiзацiя на ЕОМ програм опрацю¬вання рядкових величин
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Закріпити та розширити знання учнів про роботу з рядковими величинами. Навчити учнів складати програми на опрацювання рядкових величин.
Розвиваюча. Розвивати культуру та методику програмування. Впевненість у своїх силах, допитливість та логічне мислення, пам’ять. Розвивати навички роботи з ПК.
Виховна. Виховувати інформаційну культуру, політехнічну культуру.
ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Компілятор мови програмування.
НАГЛЯДНІСТЬ: Картки із умовами задач для всіх ПК.
ЛІТЕРАТУРА: “Я готуюсь до уроку інформатики”, урок-29. (ст.102)
“Інформатика. Збірник вправ та задач з алгоритмізації” Караванова Т.П., (ст.115).
ХІД УРОКУ.
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Актуалізація теми уроку.
Показати необхідність уміння складати програми опрацювання табличних величин.
ІV. Практична робота на ПК.
1. Учні працюють над створенням програм розв’язування задач за картками.
(Учитель дає необхідні консультації та виправляє помилки в програмах учнів).
V. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основного закріпленого матеріалу на уроці та аналіз помилок.
VІІ. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки та робиться аналіз уроку.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Конспект вивчити.
ЗАДАЧА. Роздрукувати заданий текст у зворотному напрямку.
Підготуватися до Пр.Роб. № 9 "Складання та реалiзацiя програм опрацювання рядкових величин".
ЗАДАЧІ ДЛЯ ПРОГРАМУВАННЯ. Урок-11-9(49)VI.
ЗАДАЧА 1. Підрахувати у заданому реченні кількість символів, які вкаже користувач.
ЗАДАЧА 2. Утворити із слова “ІНФОРМАТИКА” слова “МАКАКА” та “КАМФОР”
ЗАДАЧА 3. У заданому реченні вирізати всі букви “а”.
ЗАДАЧА 4. У заданому реченні замінити всі символи “,” на “!”.
ЗАДАЧА 5. Порахувати кількість слів у введеному реченні.