
План-конспект уроку з інформатики на тему "Як під’єднатися до Інтернет. Провайдери. Способи під’єднання комп’ютерів. Основні послуги Інтернет. Програмне забезпечення для ро-боти в Інтернет"
ТЕМА УРОКУ. Як під’єднатися до Інтернет. Провайдери. Способи під’єднання комп’ютерів. Основні послуги Інтернет. Програмне забезпечення для роботи в Інтернет.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Вивчити основні методи та способи під’єднання до мережі Інтернет. Ознайоммити учнів із основними послугами мережі та програмним забезпеченням для роботи в мережі.
Розвиваюча. Розвивати практичні навички роботи з ПК, уміння користуватися ресурсами Інтернет, пам’ять.
Виховна. Виховувати культуру поведінки у суспільстві.
ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Мережа Інтернет.
НАГЛЯДНІСТЬ: Навчальний сайт “Інтернет”.
ХІД УРОКУ.
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІІ. Актуалізація теми уроку.
? 1. Як ви думаєте, хто займається підключенням людей до Інтернету?
? 2. Чому робота з мережею платна?
? 3. Як, по вашому, можна з’єднати ПК в мережу?
? 4. Чи потрібні якісь програми для роботи в мережі?
ІІІ. Перевірка вивчення матеріалу.
Фронтальне опитування учнів по минулому уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Підключення до Інтернету.
o Провайдери.
o Дії при підключенні до Інтернету.
o Способи підключення.
2. Основні послуги мережі Інтернет.
o Електронна пошта.
o Групи новин (телеконференції).
o Файлові архіви.
o Інтерактивне спілкування.
o WWW.
Крім Всесвітньої павутини до складу мережі Internet входять наступні компоненти.
• Електронна пошта (e-mail) - система пересилання електронної кореспонденції.
• Телеконференції (UseNet) - система обміну інформацією з великою кількістю користувачів (новини).
• Файлові сервери (FTP) - сервери, котрі зберігають файли доступні для користувачів, які під'єднуються до серверів.
• Системи спілкування в реальному часі (chat, ICQ) - спеціалізовані засоби, що дозволяють організовувати спілкування користувачів з допомогою передачі тексту, звуку та зображення по каналах комп'ютерного зв'язку.
3. Програмне забезпечення для роботи в Інтернеті.
V. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основних відомостей нового матеріалу.
VІ. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки уроку та вивченого матеріалу.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Конспект.